Wymarzony ogród Moniki cz2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Ja mam taras z płyt betonowych płukanych ale nie na poziomie ziemi tylko 40cm wysoki. Chcieliśmy wylewany betonowy i na to płytki ale perspektywa wymiany płytek po kilku latach odstraszyła nas i wybraliśmy bardziej trwałą metodę.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Nadrobiłam zaległości.
Mówiłam, że masz złotego m. :D
Tylko nie przesadzaj bo się zbiesi ;:306
Co do tarasu to wszystko zalezy co Ci się bardziej podoba
jeśli drewno, posłuchaj Iwonki. Po co 2 razy płacić.
Ale taras z kostki też ładnie wygląda.
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Kochani- ależ mi namieszaliście :;230

Aniu- sąsiadka bardzo żałuje, że ma betonowy do oklejenia płytkami.. Z kolei kolega żałuje, że ma taras z kostki prosto z wejściem do domu- podobno wnosi się piach.. Drewno trzeba olejowac co najmniej raz w roku.. Bądź tu mądry ;:223

Iwonko- oj baaardzo pomogłaś ;:306 Ja odkąd zaczęłam myśleć o tarasie, miałam w głowie egzotyk- a teraz nie wiem..

Madziu- ja z domu w zasadzie jestem w miarę zadowolona, może jest kilka rzeczy, które chciałabym mieć, ale braki znałam na etapie kupowania projektu.. kompromisy :? Za to chętnie powiększyłabym troszkę ogródek :lol:
Mam nadzieję, że powojniki nam obu sprawią radość w najbliższych latach. Ciekawe, jak uda się moja hodowla- w niedziele myślałam, że zdechnę, jak kopałam 5 dołów na 60cm- chyba trochę oszukałam na głębokości :wink: bo za dużo szczęścia by było- jednak drenaż poszedł uczciwy i ziemia kwiatowa.. Powinno być ok- mam nadzieję, Kiedyś miałam powojnika w donicy- nie miałam pojęcia, jak się nim zajmować- więc co roku kwitł ciągle 5 kwiatami, prawie nie rósł- ale do głowy mi nie przyszło, żeby go przyciąć. To było jednak jakieś 10 lat temu ;:124 Może teraz bardziej się spiszę..?

Agnieszko- też bardzo lubię krzewuszki. To rabata przy wejściu do domu Mamy, niestety głownie składa się z liściastych- hortensje ogrodowe, bukietowa, tawułki, rozchodniki, hosty, żurawki. Sama widzisz, jak "atrakcyjnie" to brzmi zimą.. ;:223 Rośnie tu jedna mahonia, która ratuje sytuację- teraz dosadziłam jeszcze dwie.. no i żurawki czasem świeżo wyglądają zimą. Jednak generalnie jest łyso- zwłaszcza teraz, jak wierzba płacząca zmarniała- stąd pomysł na coś iglastego.
Krzewuszke Mama też ma- przy bzie. Na szczęście zrobiłam rabatkę kaskadowo- bez w postaci drzewa, przed nim krzewuszka, przed nią małe berberysy a z przodu jałowiec płożący. Chociaż w tym jednym wykazałam się kilka lat temu śladami wyczucia..
Taras egzotyczny- tak, taki mi się marzy- ale kiedy.. ;:202

Januszu- oczywiście "kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje" Muszę jednak to przemyśleć, bo jest tyle ważniejszych rzeczy w domu, że minie niejeden sezon, aż się dorobię tarasu marzeń.. ;:145 Zresztą i tak muszę chyba zweryfikować pomysł- nielubiana sąsiadka przy ogrodzeniu akurat w miejscu naszego planowanego tarasu postawiła altanę :evil: Muszę przenieść gdzieś taras, żeby utrudnić jej podsłuchiwanie, a skoro przenosze, to rozmyślam, czy czegoś nie zmienić- stąd te rozterki.

Justynko- sąsiadka właśnie z tego powodu nie jest zadowolona ze swojego tarasu- że musi obłożyć go płytkami. Ja żałuję, że schody wejściowe mamy betonowe do oklejenia- teraz bym od razu zrobiła z płyt betonowych imitujących jakiś kamień. Taras u nas nie istnieje w żadnej postaci- mamy drzwi tarasowe i jakos musimy zrobić wyjście na ogródek i albo połączyć go z tarasem- albo zrobić samo wyjście a taras kawałeczek dalej.. Chętnie bym widziała wyniesiony nad poziom działki- niestety każdy mój pomysł dziwnym trafem nie obniża kosztów- podniesiony drewniany na 40cm to dodatkowy koszt :(
Fotkę poglądową wstawisz..? ;:196

Gosiu- spokojnie, sodówka Mężowi nie odbije.. Podobno ja ciągle krytykuję, więc w piórka nie obrośnie. Apogeum przypadło na malowanie- podobno jeszcze dobrze wałkiem nie machnął, a już narzekałam, że źle, że plamy zostają i w ogóle do kitu.. po czym na koniec mówiłam "no w sumie źle nie wyszło"- ja, oczywiście, nic takiego nie pamiętam ;:224 ;:306
W sprawie tarasu- ja od kiedy zaczęłam kilka lat temu myśleć o tarasie- chciałam drewniany, na legarach 40cm nad ziemią, tylko kurcze ceny nic nie chcą spadać.. Wizja braku tarasu przez 2 lata->sama nie wiem.. Chciałabym "już", a kostka jest bardziej dostępna. Mąż też woli drewno- więc pewno poczekamy. To dobrze (bo serce wyrywa się do drewna), ale źle (bo chciałabym już, a nie za kilka lat)..
No nic- zobaczymy. I tak teraz nie mamy funduszy- jeszcze sporo trzeba w domu zrobić- a nuż za rok na wiosnę wygramy w totolotka ;:224
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Mam taras na poziomie '0', bo dom został podniesiony o 60cm, a potem ta część uzupełniona ziemią. W ten sposób przed domem mam 2 poziomy, bo garaż jest na pierwotnym poziomie. Ale wygląda to wręcz fajnie. Żeby było wygodnie wychodzić na taras i z niego wracać, z powodu progu okiennego, mam półschodek. A z tym pisakiem to bzdura. Wiadomo, że po zrobieniu, gdzy bruk jest mocno wysypany piaskiem, może trochę tak, ale potem ;:oj Sama musisz zdecydować. Ja postawiłam na wygodę, bo przy domu i tak jest ciągła praca i wydatki :D
Awatar użytkownika
alphax
500p
500p
Posty: 954
Od: 26 maja 2012, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hannover

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Moniko mialem ten sam problem, ale alternatywa wymiany na nowa nawierzchnie przekreslila ostatecznie ten pomysl ze wzgledu na usuniecie istniejacych ciezkich plyt betonowych (robota glupiego), balagan i koszty.
W gre wchodzilo wiec drewno, ale no wlasnie coroczna jego konserwacja :( :?: szukalem wiec innych mozliwosci.
Wyleczylem sie calkowicie z drewna widzac u kolegi w Kanadzie ile to pracy, po drugie czesc tarasu jest zadaszona a wiec warunki atmosferyczne zrobilyby jednak swoje i widac byloby z czasem mimo konserwacji roznice.
Ostatecznie taras pokrylismy WPC Wood-Plastic-Composite.
Chociaz cena nieznacznie nizsza od dobrych gatunkow drewna np. Bangkirai czy Merbau to brak potrzeby konserwacji zdecydowala.
Po zimie nie ma absolutnie zadnej zmiany, powierzchnia utrzymywana w czystosci i myta od czasu do czasu czysta woda wyglada jak nowa.
Byc moze w Polsce WPC czy podobny material jest juz dostepny, zorientuj sie.
Przepraszam za brak polskich znaków diakrytycznych
... nie akceptuję nietolerancji, zawiści i kłamstwa - Janusz
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Aniu- ja też nie zauważyłam piasku u kolegi w domu :wink: Taki taras na pewno byłby szybciej osiągalny, niż drewno..

Januszu- tak, znam ten materiał. na taras tzn-słyszałam o nim, bo na żywo jeszcze nie widziałam. Z tarasem mam pełną dowolność, bo jest po prostu trawa i drzwi tarasowe- mogę zrobić co bym chciała. Natomiast ze schodami wejściowymi mam podobnie- są już wylane z betonu i teraz żałuję, bo zrobiłabym inaczej- ale nie ma szans na to, żeby teraz rozbijać, wywozić itp., tym bardziej, że jest już zrobiona elewacja- niszczenie nie wchodzi w grę, a szkoda..
Taras kompozytowy nie nagrzewa się na słońcu i nie ma np. parzenia w stopy albo odczucia "bijącego ciepła" od rozgrzanej podłogi?

****
Muszę wspomnieć, jak miło jestem zaskoczona postawą sklepu eclematis.. W czwartek kupiłam kilka powojników, z sobotę zauważyłam, że jeden powojnik ma zwiędnięty pęd, pozostałe zdrowiutkie- złamałam w transporcie.? Niestety szkoda dotyczyła najdłuższego pędu :( Pani w eclematisie zgodziła się wymienić roślinę na nową- tym razem dostałam z dwoma długimi pędami.. a żeby nie robić pustych przebiegów.. dokupiłam sobie jeszcze Arabellę :;230

Miłego dnia wszystkim życzę- dziś ponuro a chwilami deszczowo, chociaż w radio obiecywali słońce w ciągu dnia- no cóż, ja czekam.. ;:65
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Moniś, na Twoją prośbę mój taras :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Justynko- pięknie dziękuję! Oczywiście fotki nie usuwaj ;:196 Bardzo ładny taras- koniecznie muszę trzymać się pomysłu tarasu nieco wyniesionego nad poziom trawnika.. chociaż troszkę, bo fajnie to wygląda. Tym bardziej, że taras planuje połączyć z rabatą, więc lepiej będzie, jak taras nieco będzie górować nad trawnikiem..
Bardzo łądnie się Twój taras prezentuje- piasek z kostki do domu się nie wnosi :wink: ?

***
Dziś zawoziłam Mame do Konstancina, w związku z tym dzień wolny. Niestety musiałam jechać na działkę, sprawdzić postęp prac parkieciarskich. Planowałam umilić sobie tą wycieczkę posadzeniem rano kupionego powojnika.
W dordze padał okropny deszcz, na działce przywitało mnie słoneczko..
Obrazek

Niestety zanim zrobiłam obchód podłogi w domu i rabat w ogródku, to zrobiło się tak zimno, że Arabelka wróciła ze mną do domu- poczeka na lepszą pogodę. Tym bardziej, że muszę na spokojnie przemyśleć gdzie ją posadzić i chyba troszkę pozmieniać- chyba w tajemnicy przed Mężem, żeby nie narzekał, że znowu coś przesadzam ;:223
Szybciutko przebiegłąm rabaty- tak dużo tego biegania nie było ;:306

Tulipanki nabierają koloru- powinny być różowe i chyba to się zgodzi.. Kupowane jesienią w L w mixie różowo- fioletowym. Mix różowo-fioletowy był o tyle udany, że wyrósł jeden fioletowy hiacynt, żółte krokusy.. rośnie jeden anemon koloru jeszcze nieznanego..i te tulipany- one się chyba wstrzelą w kolor..
Obrazek

Szafirki całe w dzwonkach. Sadziłam je w sporych odległościach- nie wiem, czy dobrze kombinuję, że będą się mocno rozrastać cebulki.. czy niepotrzebnie zostawiłam im tyle miejsca na kolejne lata..?
Obrazek

To inne tulipany- jakieś śmieszne liście mają.. Muszę poszukać opakowania, bo nie pamiętam, co tu wyrośnie pod względem koloru.. Cud, że w ogóle przetrwały, bo jesienią sadziłam je dookoła jałowców, które w marcu Mąż przesadzał- znać jednak rękę dobrego przesadzacza ;:333 tylko liście nieco zniszczone na niektórych.
Obrazek

Jesienią sadziłam cebulowe w kilku miejscach, zakryłam luźno agrowłókniną- nie miałam kory a nie chciałam, żeby cebulki zmarzły. Sądziłam, że pamiętałam o wszystkich miejscach,, dziś zauważyłam, że spod leżącej agro wychyla się hiacynt ;:202 Taki widok zastałam po podniesieniu agro- wystarczy, jak widać, promyk słońca, a rośliny pod agro walczą i kierują się z stonę światła. To wszystko wyrosło pod agro, przyciśniętą kamieniem na brzegu..
Obrazek

Hiacynt nie jest złamany- on tak rósł- poziomo.. Zorientowałam się tylko po tym, że czubek kwiatów wychylał się spod agro. Ależ te roślinki walczyły o życie- jest ze mnie cebulowy morderca.. Wszystko tu rośnie- krokusy, hiacynt, tulipany i nawet widzę anemona- jak mogłam tak zapomnieć ;:124
Obrazek


Do domu wróciłam jak już się ściemniało- nie dość, że światło kiepskie to jakoś ręce mi latały- fotki jeszcze gorsze, niż zazwyczaj :( Coś tam jednak widać.. choć trochę wstyd takie maziaje wstawiać :oops:
Azalia całą w pąkach :) Niektóre pączki już się rozchylają
Obrazek

Magnolia Susan- wielka radość mojej Mamy- mam nadzieje, że zapowiadane ocieplenie od jutra albo od piątku zawita i magnolia zakwitnie na Święta!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Coś dla widzów o mocnych nerwach.. wstęp do bardzo-nie-angielskiego-trawnika.. Marzenie moich lat dziecięcych- trawnik cały w stokrotkach. To dopiero początek-popis będzie w maju :lol:
Uwaga...
Obrazek

Obrazek

W dodatku jestem wkurzona, bo jak miałam wolne i mogłam skosić to padał deszcz.. :evil:

Miłego wieczoru :wit
Awatar użytkownika
alphax
500p
500p
Posty: 954
Od: 26 maja 2012, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hannover

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Taras kompozytowy? Nie wiedzialem ze ten typ tak sie nazywa.
Bardzo malo sie nagrzewa nawet przy upalnym dniu i pelnym sloncu mozna swobodnie chodzic boso.
Przepraszam za brak polskich znaków diakrytycznych
... nie akceptuję nietolerancji, zawiści i kłamstwa - Janusz
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Monia, piękny ten stary zegar pod dziadku ;:173 Myślę, że będzie super pasował w Twoim nowym, klimatycznym salonie.
M też z czasem się do niego przekona ;:168
Powojniki wybrałaś sprawdzone - SSL będzie obficie kwitł i bosko pachniał przy wejściu, a Polish Spirit zarośnie ogrodzenie na szafirowo. Będzie super ;:215
Pozdrawiam serdecznie :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Moniu, dwa dni nie zaglądałam-przyznaję się, ale choroba Kuby i jakiś totalny brak czasu mnie ogarnął. Co do tarasu to ja i tak mam najlepszy-bloczki betonowe w formie schodków na wysokość około 50 cm przed drzwiami ;:306 A dwa lata bez tarasu to naprawdę niewiele. Zleci Ci jak z bicza strzelił bo fakt nowego domu, wykańczania go, tworzenia ogrodu itp. skutecznie wybiją Ci z głowy taras :) Jeżeli w perspektywie 2-3 lat masz szansę na taras z egzotyku to ja bym poczekała. Ewentualnie skusiłabym się na taras kompozytowy. Nie widziałam na żywo, ale wizja braku konserwacji jest kusząca. Mi też marzy się taras drewniany na legarach. Mój eM też mi wtóruje, ale jeśli już to my na razie kupimy tarasowe deski sosnowe i mój eM sam pokombinuje ich położenie. Koszt niewielki i trochę prowizorka, ale nas na taras z prawdziwego zdarzenia nie będzie stać przez xx lat. No chyba że wygramy w totka :)

Moniu-trawnik cudowny :). Ja sobie nasionka stokrotek wsiałam w trawę pod sadkiem. Zobaczymy co z tego będzie. I tak nie uda mi się angielskiego trawnika utrzymać bo mam pola i nieużytki wokół. Mlecze, nawłocie i perz kwitną na całego. Niemniej Starane mam już w pogotowiu :lol:
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Januszu- z tego co wiem, to się nazywa "deska kompozytowa". Nigdy tego nie widziałam na żywo tylko kolega opowiadał- ten narzekający na taras z kostki- w odpowiedzi na moje zachwyty nad egzotykiem- wspominał o tarasie u swojej siostry.. z deski kompozytowej.. stąd znam taką właśnie nazwę- mam nadzieję, że mówimy o tym samym.. Muszę przewertować Twój wątek w poszukiwaniu fotek tarasu- chyba, że też znajdziesz chwilkę, aby wrzucić u mnie :oops:

Kasiu- Kochana, serdecznie dziękuję za poparcie ;:196 Mąż już przekonany :D Żeby nie wyszło na to, że ja ciągle ciągnę w swoją stronę- wybrałąm kinkiety do sypialni, Mężowi się nie podobały, zasugerował inne- teraz podobają mi się "Jego" kinkiety- tak więc ze mną też czasem bywa łatwo..
Popierasz wybór powojników? ;:138 SSL posadziłam 1.5m od furtki- podszkolona w eclematisie, że jak kwitnie, to cały teren pachnie. Cieszę się, że potwierdzasz dobry wybór odmian.
Na razie posadziłam- Sweet Summer Love, Polish Spirit, Marię Skłodowską, Betty Corning,, a dziś dokupiłam Arabellę- jeszcze nie posadzona. Wstępnie wiem, gdzie bym ją chciała, ale jeszcze kombinuję..
Oby się spisały u mnie..

Aniu- witaj ;:196 Czytałam niedawno u Ciebie o tym, jak M przewiózł Kubę na taczkach.. Jak ja byłam mała, to Tata też mnie woził na- jak to ja mówiłam- "taczi" ;:306 Mam nadzieje, że Kubuś już w dobrej formie- taka piaskownica na Niego czeka ;:oj
Dobrze, że Janusz przypomniał o desce kompozytowej- kolejna sprawa do rozważenia.. Na razie o tarasie luźno sobie rozmyślam, bo w domu tyle jeszcze do zrobienia, że taras może powstanie za rok..albo i nie.. Coś jednak muszę zdecydować- w kwestii kształtu i lokalizacji chociaż- żeby wiedzieć, gdzie planować rabaty.
Projekt mam, taras- lokalizacja i kształt zaplanowany od kilku lat- niestety jedyna nielubiana sąsiadka postawiła sobie altanę w rogu działki możliwie najbliżej naszego planowanego tarasu- intensywnie rozważam jego przeniesienie ;:134
Miało być wyjście z salonu drzwiami tarasowymi od razu na taras.. a chyba będzie wyjście na ogródek i ścieżka do tarasu przyklejonego do innej ściany ;:209
Szkoda, że o stokrotkach nie zgadałyśmy się wcześniej- ja w trawniku mam tyle młodziutkich kępek, że mogę otworzyć sklep ze stokrotkami ;:306 Ja zrobiłam tak, że kupiłam sadzonkę stokrotki w ogrodniczym- taką, jak teraz sprzedają.. One się same rozsiały, nieco zdziczały i sieją się jak głupie. To samo z fiołkami.
U Rodziców w trawniku wszystko się znajdzie, co by się chciało- mlecze, stokrotki i sporo innych chwastów, których nazw nie znam- np. takie fajne małe płożące fioletowe kwiatki.. Jakoś nigdy nie przywiązywałam do tego uwagi- było zielono, trochę z kwiatami- kosiłam i już. Może to trochę nie wypada mieć tak zapuszczony trawnik- ale ile więcej czasu się ma dzięki temu ;:306
U nas też pola za płotem, więc na czysty trawnik zbytnio nie liczę :?
Awatar użytkownika
alphax
500p
500p
Posty: 954
Od: 26 maja 2012, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hannover

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

We wczorajszym moim zdaniu: Ostatecznie taras pokrylismy WPC Wood-Plastic-Composite jest link + drugi link nizej jak ukladaja taras prodesjonalisci :D
Przepraszam za brak polskich znaków diakrytycznych
... nie akceptuję nietolerancji, zawiści i kłamstwa - Janusz
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”