Wymarzony ogród Moniki cz2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2339
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Aż z ciekawości weszłam na zszp co oni tam nawypisywali. Często podawane wysokości są niezgodne z rzeczywistością, albo podają wielkość rośliny 10 letniej...ale tu się zgadza - od 3 do 5 m :wink:
Co nie zmienia faktu, że thuje średnio tam widzę, raczej delikatniejsze cisy, jak zaproponowała Ula. Np. cis pospolity Oliwka wąskokolumnowa do max 3 metrów, albo David złoto zielony max 2,5 m, tez dość wąski. Ja mam Oliwki na końcu działki.
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

ja też bym stawiała na cis - ale ciemny, byłby ładnym tłem dla niższych roślin kwintących,
Uwielbiam cisy-cis pospolity o ciemnych igłach i czerwonych owocach(trujących) taki mi się marzył, nawet ostatnio na targu za 10zł kupiłam marną sadzoneczkę - zamim będzie owocował dzieci podrosną i nie będą wszystkiego do buzi pchały ;:306 , oczywiście pod warunkiem że się przyjmie . Chciałam wsadzić cisy na miejsce wypadających u mnie świerków za domem, wzdłuż płotu , ale tam za mokro a cis nie lubi zalewania- może dlatego te świerki padają , a ten jeden biedaczek wsadziłam na górkę przy "Sadzawce" bo tak od tej pory będe nazywać moją ogromną dziurę :;230
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Kolejny dzień pełen deszczu.. wystarczy już tego podlewania.. :?

Aniu- ja po przykrej przygodzie z awaryjnie umówioną wizyta u fryzjera mam nauczke, żeby grzecznie czekać na moją fryzjerkę :wink:
Kiepska sprawa z tymi opisami roślin.. Szukałam ostatnio niedużego płożącego iglaka- wg jednej strony średnica docelowo 0.5m, a wg innej 1m.. "Troszkę" duża różnica..
Pnącza nie chcę tutaj- widoczne brzydkie metalowe nogi to podpora dla winogron, nieco dalej w prawo po ścianie pną się bluszcze- za dużo pnączy na jednym odcinku by było, tak mi się przynajmniej wydaje..- stąd pomysł na coś strzelistego.
Do kibicowania serdecznie zapraszam ;:196

Iwonko- ja sprawdzam na stronie internetowej zszp.pl i podają "docelowa wysokość od 2 do 3m", oraz "w wieku 10 lat ok. 2.5m" to info dla "żywotnik zachodni smaragd". Nie znalazłam żadnej info o 5m, a to zmienia postać rzeczy, bo takiego kolosa w tym miejscu nie chcę! Związek szkółkarzy ma jeszcze jakąś inną stronę? :?
Cisa sama wymyśliłam zamiast thui :wink: , po tym, jak w jednym z wątków przeczytałam wczoraj, że thuje mają rozłożyste korzenie płytko rosnące i zmieniłam plany- zamiast 3 thiu-1 cis. Obok rosną hortensje- nie mogą być atakowane korzeniami thujowymi.
Ula w odpowiedzi zasugerowała cisa złotego, jednak ja w tym miejscu widzę ciemno zielonego.
Cis Oliwka mnie zainteresował- pokarzesz fotkę ;:224 ?

Dorotko- też bardziej podoba mi się cis w ciemnej zieleni. Nie wiem jeszcze, jaką odmianę posadzimy, ale to już Mama musi sobie wybrać, bo to rabata u Mamy. Dzieci faktycznie mogą się interesować fajnymi koralikami, chociaż starszym jak się powie, to przecież zrozumieją.. Jak ja miałam kilka lat i chodziłam z Rodzicami do lasu, to Tata mówił, czego nie wolno jeść z krzaka- nie rzucałam się na wszystko co pod ręką. Skoro kupiłąś takiego młodzieniaszka, to pewno nie masz się o co martwić- chyba, że za łaaaadnych parę lat o wnuki :D

****
Dziś byliśmy z krótką wizytą na działce- kontrola prac parkieciarskich, ale na chwilę deszcz przestał padać, więc wyskoczyłam do ogródka. Wszystko pięknie podlane, teraz tylko słońce i porządna temperatura jest potrzebna, żeby się wszystkim móc nacieszyć :D

Jabłonka Royalty chyba niedługo zakwitnie.. :tan
Obrazek

Pęcherznica Diabolo- bardzo lubię tą bordową fontannę i urocze kwiatki. W ogóle podoba mi się ten krzew..
Obrazek

Luteus też nadgania, ale tę odmianę lubię nieco mniej..
Obrazek

Tawułka Goldfalme
Obrazek

Klon Crimson Sentry
Obrazek

Obrazek
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

patrz a o wnukach to ja w ogóle nie pomyślałam ;:306 , ja też tłumaczę co mogą a czego nie, starsza już rozumie a mała nawet nie wyobrażasz sobie ile różnych , dziwnych rzeczy miała już w buzi ;:oj a przecież już niby rozumie 3 lata wkońcu ma ,
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Moniś śliczny widok młodziutkich listeczków .... bardzo lubię jak drzewka i krzewy pokrywają się taką delikatną mgiełką pierwszych kolorków :D
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Dorotko- 3latka to faktycznie wyzwanie w upilnowaniu. Ja pamiętam swoje pomysły z nieco starczego wieku- np. nie wolno mi było jeść lodów, bo często chorowałam. Obrywałam się sople, stawałam za domem przylepiona plecami do ściany, żeby mnie z okien nie było widać i oblizywałam :;230 Mama mnie kiedyś jednak przyuważyła, przyniosła sople do domu i rozpuściła w szklance pokazując, jakie to "brudne lody"- nie powiem, nieco mnie przekonała..
Z jedzeniem dziwnych rzeczy jedyne co mi się przypomina, to skubanie ogonków z winogrona- tych wąsów, którym winogrono się czepia- lubiłam ich kwaskowaty smak. Nie jadłam ich, tylko rozgryzałam i wysysałam sok.
W lesie zbieraliśmy jagody, ale nigdy nie pomyślałam, żeby zjadać jagody z jałowca- Tata zabraniał.. tak samo z mahonii- rosła w ogródku, a nigdy jej nie objadłam. Miałam "swoje smaki", chociaż nie wiem, jakbym zareagowała na czerwone koraliki jałowców- ale chyba dobrze, bo jarzębiny nie jadłam- robiłąm tylko na nitce korale dla ptaków.

Agniesiu- te młode listeczki to jak obietnica dalszej radości :D Teraz bardzo pada od 2 dni- liczę, że za chwilę zrobi się ciepło i słonecznie i wreszcie te czające się listki wreszcie wybuchną. Fajnie, że tak mimo wszystko łaskawa i wczesna wiosna zbiega się z naszą przeprowadzką- będę te listki mieć na co dzień ;:oj
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2339
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Monisiu, przyznaję Ci rację i zwracam honor :wink: spojrzałam przez pomyłkę na Smaragd Light.
No to faktycznie bzdura z tym 2-3m ;:oj
Oliwki mam młodziutkie patyczki ;:306 takie ok. 1 m. Są ciemnozielone i rosną wąsko. Nie mam żadnego zdjęcia, nie zasłużyły jeszcze na fotki ;:306
Powinien tak wyglądać:
https://kuproslinke.pl/cis-posredni/171 ... liwka.html

Gdybyś jednak chciała szerokiego, to ten jest śliczny
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113645 ... 7.html?i=1
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Haha- dzięki.. Ja 3 razy się logowałam do strony, wpisywałam nazwę, szukałam tych 5m.. :? No i jak tu można coś zaplanować, skoro w opisie mylą się o prawie 100% ;:223

Cisy fajne, ale nie widziałam takich odmian w okolicznych szkółkach- idą chyba na łatwizne i mają Hicksii Hilli Wojtek.. pewno będzie trzeba wybrać coś z tego, co będą mieć i nie marudzić :?

Teraz mam inny temat do rozmyślań. Zastanawiam się, czy czekać kilka lat na taras drewniany (drogo kosztuje i niezby szybko powstanie..), czy z domu zrobić tylko wyjście a z innej strony dać kostke i postawić pawilon.. albo sam taras z kostki. Na szczęście nie muszę myśleć zbyt intensywnie, bo i tak nie mamy na to pieniędzy, ale chciałabym to mieć już "obmyślane" :wink:
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Mam taras z kostki i jestem zadowolona :D Nie był drogi, jest trwały i nie wymaga konserwacji. Same zalety
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2339
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Gdybym bardzo, ale to bardzo chciała mieć drewno na tarasie, to wolałabym poczekać, odłożyć i zrobić tak jak sobie wymarzyłam, niż za każdym razem żałować, że wybrałam półśrodek. Ale nie chciałam i dlatego tarasik mam z kostki i bardzo jestem zadowolona.
Nie pomogłam? ;:224 ?
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Monisiu, ja mocno w tyle, a u Ciebie tyle się dzieje. Z zamówionych powojników będzie Pani zadowolona. U mnie co prawda Sweet Summer Love w zeszłym roku zawiązał pączki, ale nie zakwitł. Zupełnie nie wiem dlaczego :roll: Za to Polish Spirit absolutnie niezawodny ;:333
Zazdroszczę przestrzeni w domku, mnie troszkę jej brakuje w salonie. Przydałoby się z 10m extra, ale jak się nie ma co się lubi,... ;:113
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Moniko, witam deszczowo!

Widzę, że rabata już zagospodarowana... czy jednak musi być coś zimozielonego? Tak bym widziała tam masę kwiecia krzewuszki...

Co do tarasu, mam go wyłożonego kostką granitową i w sumie, jestem zadowolona. W dalszych planach mamy jednak wyłożenie wejścia do domu i właśnie tarasu drewnem. Ryflowane dechy z egzotyku są piękne, niestety kosztują, no i raz w roku trzeba olejować. Ale myślę że warto!
Awatar użytkownika
alphax
500p
500p
Posty: 954
Od: 26 maja 2012, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hannover

Re: Wymarzony ogród Moniki cz2

Post »

Moniko jestem takiego samego zdania jak Iwona.
Drzewko, krzak czy inną roślinę możesz przesadzić lub wyrzucić, ze zrobionym tymczasowym tarasem jest już zupełnie inaczej, pozostanie z pewnością na długie lata mimo że nie będzie tym wymarzonym.
Przepraszam za brak polskich znaków diakrytycznych
... nie akceptuję nietolerancji, zawiści i kłamstwa - Janusz
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”