Jaki opryskiwacz kupić ?

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Dzięki za rzetelną odpowiedź. Kwestię opóźnionego oprysku sprawdzę następnym razem. Lanca teleskopowa ze zmianą kąta to jest to czego mi tu brakuje. Proszę o preferencyjną ofertę na priv. Dziękuję
Awatar użytkownika
agroagro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 kwie 2019, o 01:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

A co powiecie na taki opryskiwacz ? Titan II 20 L Marolex jakieś opinie macie o nim ? bo jest kilka z tej firmy i nie wiem na jaki się zdecydować

https://sklep.marolex.pl/product/search ... n+II+20+L+
5ynTaX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 31 gru 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Po ostatnim poście nadal brak odpowiedzi, ale również zapytam:
chciałem kupić mały ręczny opryskiwacz poj. 1 lub 1,5L i już prawie bylem zdecydowany, gdy rejestrując się na forum zobaczyłem ze są tu doradcy/specjaliści z działu sprzedaży.
Moje opcje:
typ no name z allegro za 10pln
znany z jakości linki usuwam/Karo
Lub nowa opcja typu dobre, bo polskie: proszę o polecenie czegoś ze swojej oferty (lub polecenie jednego z tych powyżej).
Do użytku domowego- woda do kwiatków/nawozy (dlatego wcześniej nie patrzyłem na nic droższego), ale trwałego- dlatego metalowe dysze z regulacją oraz dostęp do zapasowych uszczelek będzie plusem.

Pozdrawiam.
Dyluu
50p
50p
Posty: 74
Od: 17 paź 2021, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Poszukuję opryskiwacza, który ułatwi mi przede wszystkim wykonanie oprysku na dużych drzewach (3-7m wysokości). Myślę, że najlepszy będzie opryskiwacz akumulatorowy, plecakowy o pojemności około 10 l. Będzie służył również do opryskiwania krzewów oraz warzyw.
Wymagania:
1 Długa lanca około 4 metry z możliwością regulacji.
2 Różne lance w zestawie (ewentualnie możliwość dokupienia, jakie będą przydatne do wyżej wymienionych celów? )
3 końcówki rozpylające (ewentualnie możliwość dokupienia, jakie będą przydatne do wyżej wymienionych celów? )
4 Przydatne dodatkowe funkcje: możliwość odkażania pomieszczeń (stosowania środków odkażających), malowanie
5 Lekki ( ile może ważyć sam i z zawartością?)
6 Przynajmniej kilka godzin pracy na akumulatorze ( ewentualnie 2 akumulatory w zestawie lub możliwość dokupienia w stosunkowo niedużej cenie)

Budżet: około 400 zł
Da się w tej cenie znaleźć coś spełniające te wymagania, jeżeli nie to w jakiej cenie można liczyć na takie urządzenie lub z czego najlepiej zrezygnować by zmieścić się w cenie w granicach 400 zł?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Jeśli chodzi o długie lance mamy lance 3m Marolex
Nie zalecamy używać opryskiwacza do dezynfekcji a potem do roślin (powinny być oddzielne opryskiwacze)
ze względu na możliwość

Opryskiwacz RX plecakowy RX / 12 L. waży 8kg czas pracy na jendym panelu z akumulatorem lit-jon = 5h . Można dokupić zapasowe panele-akumulatory = :arrow: https://sklep.marolex.pl/category/akces ... horizontal

Posiada nowoczesny panel z litowo-jonowy - przez to jest to jeden z najlżejszych na rynku opryskiwaczy elektrycznych
Konkurencja zazwyczaj używa ciężkich żelowych.

Cena jedank jest sporo wyższa od budżetu - linki do esklepu MAROLEX podam w kolejnym poście.


Pozdrawiam
Wątpię aby udało się w Polsce w cenie podanej kupić opryskiwacz i lekki i elektryczny zarazem. Bardzo wątpię..
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Podaję linki do produktów o które Pan pyta:
Opryskiwacz RX X-line do celów ogrodniczych (uszczelki w nim nie nadają się do środków alkalicznych i dezynfekcji)
https://sklep.marolex.pl/opryskiwacz-rx ... orowy.html

Opryskiwacz RX alka ze specjalnymi uszczelnieniami EPDM - przewidziany i zaprojektowany do
używania środków alkalicznych, przeznaczony do dezynfekcji

https://sklep.marolex.pl/rx-alka-line.html

Pozdrawiam.
Miłego dnia!
Admin.
nikotynek
50p
50p
Posty: 52
Od: 6 maja 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Opryskiwacz 5-6 L

Post »

Witam.
Czy możecie mi drodzy moi , polecić jakiś w miarę dobry opryskiwacz 5-6 litrowy na oprysk drzewek
Dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Polecam w dobrej cenie nowość tegoroczną wersję XPRO - ciśnieniowy opryskiwacz ręczny w konkurencyjnej cenie
https://marolex.pl/xpro/

Są w wersjach / litrażach : 5, 7, 9 litrów
Miłego dnia!
Admin.
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Jaka jest różnica pomiędzy wersjami profession a xpro? Osprzęt profession będzie pasował do xpro?
pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Tak osprzęt będzie pasował zamiennie, wszystko prócz jednego elementu (ustawionego na odpowiednie ciśnienie zaworu bezpieczeństwa)

Różnica podstawowa:
Profession - zbiornik prod. metodą wtrysku wysokociśnieniowego (ciut wyższe ciśnienie robocze)
Xpro - zbiornik prod metodą rozdmuchu ciśnieniowego
Opakowanie karton (ładniejsze)- Profession
Opakowanie folia - XPro
Minimalna różnica w długości węża na korzyść Profession

Szczegóły na podstronach w tabelach danych - www.marolex.pl

Pozdrawiam
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”