Ogródek AGNESS

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Masz rację, moje są jakieś późniejsze, ale kupowałam kilka razy odmiany botaniczne. Niestety zawsze kwitły tylko raz, a teraz mają tylko liście. Mam jedne z takimi ładnymi pasiastymi liśćmi, ale kwitły tylko raz.
Zazdroszczę Ci tego, że możesz sypać korę na glebę. U mnie w miejscu wysepek jest lita glina. Każdego chwasta trudno wydobyć, a z pod grubej nawet warstwy kory przełażą dość szybko.
Mam świeżo zrobioną w tamtym roku rabatę hortensjowo - piwoniową. Nakryłam ją grubym kartonem, bo tak mi ktoś polecił. Chwasty miały nie przerastać 2 lata ;:173 Niestety mimo bardzo grubej warstwy zrębków na kartonie - ok 5-7cm podagrycznik wylazł już w ubiegłym roku.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agniesiu, śliczny ten skalniaczek. Szczerze mówiąc, to niezbyt mi się one podobają, zwłaszcza taka usypana kupa ziemi a na niej porozrzucane kamienie, ale Twój, jako jeden z niewielu, jest naprawdę piękny ;:215 Taka różnorodność roślin na nim ...
Sasanki masz cudne. Podziwiam je teraz w wielu ogrodach i zastanawiam się, dlaczego ja ich nie mam ... Muszę koniecznie to zmienić :wink:
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Jacku moja bladoróżowa sasanka jeszcze nie kwitnie.... kupiłam ją jako białą :roll: nie martwi mnie to, ze jest różowiutka, bo takiej nie miałam.... w ogóle u mnie same ciemne kolory sasanek, koniecznie muszę poszukać jasnych - białej i różnych odcieni różu..... Miałam piękną strzępiastą różową..... niestety po zimie prawie jej nie ma.... z pięknej dużej kępy została maleńka pojedyncza sadzoneczka, kwitła nie będzie .... mam nadzieję, że nie zginie całkiem, tylko ładnie się rozrośnie....
Fajnie, że dostałeś gęsiówkę, trzeba było szepnąć słówko że nie masz 8-)

Janku tak , to faktycznie gęsiówka :D
Co do skalniaczka.... ostatnio zrobiłam dookoła niego wolny pas ziemi..... odrzuciłam kamienie, wydarłam murawę naokoło 10 cm dookoła, ponieważ masakrycznie właziła pod kamieniami trawa i przerastała mi płożniaczki..... nie było szans się tego pozbyć, bo wciskała się z trawnika... kamienie nie były dla niej żadną zaporą :roll: Teraz wysypię to korą i mam nadzieję, ze będzie spokój....

Aguś u mnie dla odmiany piaseczek..... wyobrażam sobie jak ciężko usuwać chwasty z takiej zbitej gliny.... a w suszę , to w ogóle mordęga :roll:
Podagrycznik to już w ogóle paskudztwo.... te kłącza chyba podobnie jak perz, są niesamowicie żywotne i potrafią przetrwać wszelkie warunki i pokazać sie w sprzyjającym momencie....
Szkoda, że tulipanki botaniczne tak źle się u Ciebie sprawują.... może przyczyną jest właśnie ta glina i po prostu cebule wygniwają latem.....

Wiolu ciesze się, że mimo, że nie przepadasz za skalniaczkami, to mój przypadł Ci do gustu ;:196
Ja uwielbiam takie rozłożyste skalniaki, składające się ze wzniesień i kotlinek....ale niestety na taki nie mam miejsca.... starałam się, żeby mój nie był taką sobie zwyczajną górką ziemi z kilkoma kamyczkami..... U mnie kamienie to cały szkielet wypełniony ziemią..... Lubię mieć te roślinne maluchy zgrupowane w jednym miejscu :D
Na sasanki bardzo Cię namawiam.... to przepiękne kwiaty..... jeśli chciałabyś się pobawić w wysiew nasionek, to chętnie Ci zbiorę i wyślę :D
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Pewno jutro huśtawka będzie okupowana. :wink:
Coraz więcej kolorków w twoim ogrodzie.
Ja też walczę stale z podagrycznikiem i na razie to on wygrywa. ;:306
Ale widok kwitnących kwiatów wynagradza wszystko.
Więc ;:3 życzę i ciepłej, udanej niedzieli. :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Z tego wszystkiego zapomniałam napisać jak cudny masz skalniak ;:138
Najpiękniejsza pierwsza fotka ;:oj
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agusia, sobotnie dzień dobry!
Spędziłaś dziś dzień w ogrodzie? Pogoda dopisała?
Pięknie zarasta Ci kwieciem skalniaczek... a jak wypielone! Każda roślinka ma odpowiednią oprawę. Brawo!
Pozdrawiam Cię gorąco,
A
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2802
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Ach te Twoje zdjęcia ;:173 Uwielbiam to jak pokazujesz swój świat ...to takie artystyczne ujęcia ;:167 Ja tak nie potrafię ;:185
Cudowną masz wiosnę i ciągle zachwycam sie tymi łanami kwiecia ...bajkowo !
Buziaki!
marzenia się spełniają! Dana
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś, ale masz tych sasanek, cudniaste mechate podusie ;:oj
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Tak mniej więcej wiem o co chodzi z sasankami. Moja koleżanka ma pełno nowo wysianych, ślicznych sadzoneczek na ścieżce kamiennej...bo tam nie grzebie, i posiane sieweczki miały szansę na przeżycie. Tam, gdzie rosną moje kwiatki, na rabatach nie będą miały szans jak się same posieją, bo ja często grzebię, plewię. Muszę je na kamieniach posadzić. :D
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

No właśnie, ja też podziwiam skalniak. Będę zerkać do Ciebie, jak będę tworzyć swój od nowa :).
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Już czytałam, że bogobojnie sprzątałaś przed świętami :D A ja w lesie ;:224
I skalniaczki masz takie wypieszczone ;:173
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś- wzdycham do kwitnących poduszek na skalniaczku- ślicznie ;:196 Ależ masz wszystko wypieszczone!!
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Grażynko mam nadzieję, że pogoda pozwoli cieszyć się wiosną i spędzić czas na huśtawce..... na razie jest zimno i nawet nie ma ochoty do przebywania na dworze :(
U mnie podagrycznika nigdy nie było..... nawet nie znałam tego paskudztwa.... ale niestety do czasu.... przywędrował do mnie z innego ogródka z jakąś sadzonką i mam w 2 miejscach z nim problem.... Co wydaje mi się, że już wszystko usunęłam, to znowu wychodzi .....Już chyba wolę perz :roll:
Tobie również miłej niedzieli ;:196

Agusiu bardzo się cieszę, że skalniaczek podoba Ci się.... to moja pierwsza i nieprzemijająca miłość ogrodowa :D
Uwielbiam drobne skalniaczkowe roślinki ;:167

Aguniu ogródek czeka do ,,po świętach ,, teraz działam w domku.... robię generalne wiosenno-świąteczne porządki :D Najpilniejsze prace na rabatach mam już zrobione, więc reszta później ....
Skalniaczek sfotografowany świeżo po porządkowaniu, więc kamienie w nieładzie, ziemią posypane.... przydałby się deszczyk, żeby je opłukał :lol:
Ja również bardzo pozdrawiam ;:196

Danusiu ja zachwycam się Twoimi zdjęciami niesamowicie.... są piękne ;:167 więc tym bardziej miło mi słyszeć, ze Tobie podobają się moje obrazki ;:196
Kwiatuszków faktycznie z dnia na dzień kwitnie więcej..... oby tylko zrobiło się cieplutko i słonecznie, żebyśmy mogli się tym cieszyć....
Buziaki ;:167

Aniu sasanki kocham miłością wielką 8-) Poluję na te strzępiaste, ale niestety, w moich okolicach nie ma szans ich kupić ;:145 Jednak cieszy mnie każdy krzaczek, który mam :D

Małgosiu no tak, to prawda.... zbyt częste plewienie w okolicach sasanek nie służy sieweczkom :wink:
Ale faktycznie.... wyznaczyć kawałek dla siewek kamykami i tam nie wkładać pazurków ;:224 ...

Asiu miło mi bardzo, że skalniaczek podoba Ci się i że chcesz czerpać z niego inspirację ;:196

Aniu w ogródku zrobiłam już to co najpilniejsze, teraz do świąt działam w domku ....
Nie wierzę, że z porządkami domowymi jesteś ,,w lesie,,...... widziałam Twój garaż ;:224

Moniś.... oj wcale nie takie wypieszczone.... mam kilka bylin i płożących iglaczków w które weszła mi trawa i okropnie to wygląda..... straszną pracą jest wydzieranie tego.... praktycznie cudem jest usunięcie korzeni :roll: przeważnie trawka się urywa i za chwilę znów aż szumi.... nawet ostatnio pryskałam....ale nic to nie dało ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”