Ogródek AGNESS

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś dzięki kochana :oops: tak naprawdę to ja mam bardzo niewiele..... ogródek niewielki to i dużo nie pomieści..... a ile jeszcze bym chciała :roll: :;230

Ilonko pokażesz jak już będziesz miała, prawda??? Bardzo ciekawa jestem jak wygląda....
Awatar użytkownika
usa1276
1000p
1000p
Posty: 2243
Od: 22 sty 2012, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świetokrzyskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aga furtka do ogrodu pięknie otwarta ;:138
zapach i wygląd lili upaja i powala na kolana
Wpisuję sie na spacery po tym cudownym ogrodzie

Pozdrawiam i miłego dnia życzę :wit
Pozdrawiam Ula
Aktualny
Poprzedni
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródek AGNESS

Post »

O jak fajnie Agniesia wątek otworzyła. więc jestem i ja :wit
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś witaj ;:196 Piękny wstęp z jeszcze piękniejszymi liliami. Zakochałam się w nich na maxa i w tym roku kupie ich dużo, już sobie obiecałam. Buziaczki przesyłam ;:196
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogródek AGNESS

Post »

No i jesteś ;:196 w spektakularnej odsłonie.Uwielbiam lilie :D Agus ale oprócz lilii dojrzałam hortensję.Czy będziesz ją cieła?BYła bym chetna na patyczki ;:180
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Witaj Aguś ,Twój ogród to nie tylko lilie ,ale wiele pięknych roślin super rozstawionych ,jest po prostu piękny dużo słoneczka życzę ;:3 ;:3 ;:3 :wit
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agness, czy mogę przesadzić lilie jak już pokażą szczypior zielony? Wiem, że lepiej jesienią, ale czy w sytuacjach wyjątkowych wytrzymają przesadzanie o tej porze i zakwitną? A może lepiej teraz jak jeszcze nie ruszyły? Tylko nie wiem czy nie uszkodzę cebul...
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Uleńko witaj, bardzo się cieszę , że jesteś ;:196
Lilie kocham nie tylko za wspaniały wygląd , ale przede wszystkim za niesamowity zapach...... strasznie żałuję, że nie mam miejsca na więcej odmian ...

Iwonko cieszę się, że jesteś ;:196 Mam nadzieję, że szybko będzie co pokazać :D

Aniu witaj ;:196 Wcale się nie dziwię, że zakochałaś się w liliach :D one naprawdę potrafią zauroczyć :D
Zazdroszczę Ci, że planujesz ich zakup..... mi się marzy jeszcze sporo odmian....cóż z tego..... nie mam miejsca nawet na jedną z nich.... Ale trudno.... Będę podziwiała nowe odmiany u Ciebie ;:167

Aldonko w marcu będę cięła hortensje, pewnie, ze prześlę Ci patyczki :D

Martusiu bardzo dziękuję ;:196 Miło mi , że podoba Ci się u mnie :D
Ja również przesyłam Ci słoneczko :wit

Bożenko lilie to takie siłaczki, że nawet jeśli się je przesadzi już rosnące, to bez problemu zakwitną. Ale jest poważne ryzyko ułamania pędu ... one siedzą dosyć głęboko i takie wykopywanie nie jest łatwe. Ja bym nie ryzykowała i poczekała do jesieni.... Zanim ruszą też nie ma najmniejszego problemu, to też bardzo dobra pora .....
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko fajnie Cię przywitać w wątku ogrodowym. Raczysz nas znów pięknymi widokami ;:170 ...
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agniesiu- ja, jak wiesz, z liliami zaczynam przygodę.. Jesienią posadziłam swoje pierwsze 5 sztuk- powiesz proszę, kiedy zacząć zerkać na rabaty w poszukiwaniu kiełkowania- bardzo jestem ciekawa, czy przeżyły.. Dobrze, że przypomniałaś mi o tym, że lilie też mi się podobają- będę musiała wiosną mieć na nie oko w ogrodniczych!
Jaką odmiane polecasz dla początkującej- czytałam, że azjatyckie chyba są dość łatwe, ale nje pachną.. A co z pachnących warto kupić..?
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Asiu witaj. Cieszę się, że jesteś i dziękuję za miłe słowa ;:196
Mam nadzieję, że szybko się zrobi prawdziwie wiosennie i z dnia na dzień będzie więcej kwiatuszków do pokazywania :D

Monisiu na kiełki lilii musimy jeszcze poczekać..... to jeszcze troszkę potrwa zanim pokażą się na powierzchni....Takie młodziutkie kiełkujące pędy bardzo boją się mrozów... szczególnie gdy już zaczynają się rozchylać listeczki....
Trudno mi poradzić Ci co do grupy lilii..... niby najłatwiejsze w uprawie są azjatyckie, ale ja nie obserwuję żadnych różnic pomiędzy nimi, a innymi grupami :roll: Naprawdę nigdy z żadnymi nie miałam najmniejszych problemów.... przed 3 laty, kiedy była taka paskudna ciepła zima, z nagłymi ostrymi mrozami w lutym, straciłam mnóstwo roślin. Ruszyła wegetacja i takie delikatne młodziutkie roślinki zostały zniszczone, po prostu mróz rozsadził nabrzmiałe sokami tkanki..... było wśród nich kilka odmian lilii....ale przeróżnych.... najwięcej właśnie azjatyckich, bo te jako pierwsze rozpoczęły wegetację....
Jedną z najbardziej plennych jest Flashpoint, błyskawicznie rozrasta się w dużą grupę i jest niesamowicie piękna.... cudna jest też Garden Affaire..... z orientalnych Casablanka i Muscadet..... kurczę..... długo by tak wymieniać..... musiałabym chyba wymienić większość z tych co mam :;230 ..... Monisiu..... po prostu kupuj takie jak Ci się spodobają, a jestem pewna, że nie będziesz miała z nimi najmniejszego problemu :D To naprawdę silne i zdrowe kwiaty ;:167 Trzeba tylko zadbać, żeby miały kwaśną ziemię..... jedynie azjatki są pod ty, względem najmniej wymagające ....
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieś aż serducho sie raduje gdy się ogląda takie piękne kępy lili w Twoim ogrodzie..........
i jeszcze większa tęsknota za kolorem w ogrodzie się budzi..........a tu ciągle szaro i buro............
Wiem,wiem to dopiero luty,ale już tak tęskno do wiosny........
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Piękne zdjęcia na dobry start ;:138
Miłego week :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”