Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Ciekawa jestem tej białej rabaty :)
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Wiecie, że nie zauważyłam wczoraj wszystkich odpowiedzi? Przepraszam wszystkich.
dotii - oj tak, bardzo fajnie spotkac sąsiada :) Cieszę się, że się wygodnie rozsiadasz, zapraszam częściej, zaraz idę do Ciebie z rewizytą.
Matt55 - też myślałam o iglakach, ale na razie nie mam do nich serca - to znaczy trochę już kupiłam, ale jednak nie chcę by u nas przeważały. Mam bardzo dużo górek, jak widac na zdjęciach, iglaki będą na tej opisanej w poprzednim poście górce - przypłocie, poza tym jest jeszcze druga strona schodów - tam górka jest mniej stroma, tam będzie kilka iglaków, ale też jeszcze nie wiem, jakich, bo wzdłuż schodów posadziłam 20 małych bukszpanów - nie ma tam kamieni, więc trzeba jakoś zamaskowac to, że ziemia pod schodami osiada coraz bardziej i powstaje dziura w której kryją się koty sąsiadów... A pod kamieniami - nie ma żadnej włókniny ani innych tego typu - w ubiegłym roku radziłam sobie z zielskiem, myślę, że nadal dam radę. Bardziej się martwię o to, czy rośliny dadzą radę, bo pod kamienie dałam bardzo mało żyznej ziemi, jest tam głównie piasek. Aczkolwiek konopie rosły na tym genialnie :)
Aguniado - po twoich słowach zaczęłam się przyglądac dokładniej i też już wypatrzyłam pączka na floksach :) rozchodnik ma piękne, żółte pączki już od grudnia, czekam tylko aż rozkwitnie pełną gębą.
PEPSI - masz rację - większośc ogrodów to już piękne, zagospodarowane dzieła - oglądam zafascynowana i z jednej strony głupio mi, że wrzuciłam ogród, który ciężko nazwac ogrodem, a z drugiej strony poszukuję intensywnie takich, które powstają lub mają choc pokazaną historię tworzenia - z takich najłatwiej mi się uczyc.
MID - oj ja też jestem jej ciekawa ;) Booo chyba za duzo chciejstw na raz - jest tawuła i kalina, a mnie się tam marzą jeszcze lilie candidum, róża - tak! Chopin zaproponowany przez Aguniadę byłby idealny, mieczyki, i jeszcze żeby była piękna wielopoziomowa i jeszcze żeby najlepiej przez cały sezon coś tam kwitło i sama nie wiem co jeszcze. No i najlepiej jeszcze hortensja, ale to chyba nie dla niej warunki, bo miejsce jest w pełnym słońcu, typowa patelnia na której cień jest tylko do 9 rano. Oj milion, milion chciejstw. I kto mi powie, jak to skomponowac, no kto??

A miejsce wygląda tak:
Obrazek

A z miejscem wiąże się także to, że rabata nie może dochodzic do płotu, bo za kilka lat będziemy likwidowac tę siatkę leśną, stawiac płot, a to wiąże się ze zniszczeniem najbliższej okolicy (z tym płotem to długa historia - wszystkie płoty właściciele stawiali dzieląc się kosztami, nam sąsiedzi nie chcieli dołożyc, bo chcą sprzedac działkę, szkoda nam było kasy na stawianie płotu na swój koszt, więc czekamy, aż ktoś kupi działkę i kiedy będzie chciał z nami płot stawiac - więc nawet nie wiemy, kiedy będziemy tam coś zmieniac)
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

A to ma być rabata hmm taka po prostu kilka roślin czy jakaś wysypana korą albo kamyczkami?
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

A to jeszcze podlega dyskusji - nie chcemy kamyczków raczej - za płotem sąsiedzi mają kamieniołom, więc nam w zupełności wystarcza to co mamy przy schodach i u sąsiadów. Nad korą jeszcze się zastanawiam. Zwłaszcza po dzisiejszym dniu - poszłam pogrzebac w rabatkach szukając cebulowych i ... grzebałam w kocich kupach, nie mówiąc już o zapachu kociego moczu - bleee.... Więc tym, czego dziś będę szukac na forum to informacja, czy kora wystarczy, żeby wszystkie okoliczne koty nie robiły sobie toalety z naszej działki.
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

:wit Witaj Agnieszko napracowaliście się z tym skalniakiem przy schodach
Bardzo fajnie Wam on wyszedł ;:333
Przebiśniegi pokazują swe buźki to znaczy, że idzie wiosna :heja
Biała rabata na pewno pięknie będzie wyglądać :wink:
Trzymam kciuki aby koty nie robiły sobie toalety z Waszego ogrodu
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Pięknie się zapowiada i właścicielka z pasją, zapisuję sie do wątku i jestem baaaaardzo ciekawa lata!
(A w serca skrytości troszkę zazdroszczę - dom z ogrodem, ach, ach...)
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Agnieszko, a jaką odmianę tawuły posadziłaś na skalniaku, jest wiele małych odmian i można dobierać sobie wedle potrzeb.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Paulii - dzięki za komplement, mam nadzieję, że twoje trzymanie kciuków pomoże, bo pierwszy raz od dawna grzebanie w ziemi nie sprawiło mi przyjemności
Marmarelko - sama nie wiem, skąd wziął się ten pomysł na dom - ja nigdy o takim nie marzyłam, mieszkamy tu dopiero 1,5 roku, a już nie wyobrażam sobie powrotu do bloku. To wszystko przez chłopa, który się w bloku nie odnajdywał :)

Kocico - posadziłam tawułę Anthony Waterer, myślę, że jej rozmiar jest całkiem akceptowalny ;) Rośnie na samej górze i myślę, że nie przekroczy poziomu schodów. Bardziej martwi mnie to, że gdzieś w 1/3 wysokości posadziłam krzewuszkę - ale wierzę, że ostre cięcia jej nie zaszkodzą.

Naczytałam się dzisiaj - pół dnia spędziłam na forum udając, ze pracuję - powrót do pracy za 2 dni, a przede mną kupa papierów do zrobienia. Ale za to wypisałam sobie kilka odmian białych roślin, które mi się podobają - lilie, tulipany, powojniki, narcyzy... tylko coraz mniej mi do tego róża pasuje. A róża była inspiracją do stworzenia tej rabaty :):)
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

To może trzeba posadzić miniaturkę krzewuszkę, np. Monet, albo Piccolo.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Kocico, pewnie masz rację, ale to taka skomplikowana historia - w przypływie szału wiosennego ;) w ubiegłym roku zamówiłam od groma sadzonek pzez internet - to były maleńkie roślinki, takie z 5cm kijków :) Ale generalnie prawie wszystko się przyjęło. Więc jak już się okazało, że jednak nie wszystko wsadzę na skarpie i ze jednak plany wiosenne sobie, a życie sobie, a rozsądek jeszcze inną drogą, to wylądowałam z ponad 100 roślin wielkości minimini, ale jednak żywych i z potencjałem. I w ten sposób jedna z krzewuszek jest na skalniaru, ale co gorsza - 5 kolejnych jest wsadzonych w odległości jakieś 15-20cm od siebie pod wykuszem - te to dopiero będą miały ciasno :( Coś czuję, że dośc szybko zacznę te moje roślinki wykopywac i rozdawac/sprzedawac
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

A czy znasz może odmiany krzewuszek jakie kupiłaś, bo niektóre osiągają ogromne rozmiary. Miniatury, które wymieniałam dorastają zaledwie do 0,5 metra wysokości, przy czym Monet jest w ogóle maleństwem i ma cudne, kolorowe liście cały sezon. Może jednak warto wykopać krzewuszkę zawczasu i posadzić na jej miejsce inną odmianę.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Informacja była tylko taka, że to krzewuszka variegata - a teraz już wiem, że to niewiele mi mówi. I tak, może z tego wyrosnąc kolos, ale z drugiej strony - taki ładny, kwitnący długo krzew przy wejściu do domu może byc większą zaletą, niż wadą - może warto go zostawic a z czasem likwidowac kamloty? Och... osiołkowi w żłoby dano :)
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

hmm a może rhododendron? Skoro stawiasz na biel to może Calsap? Podobno lubi półcień ale widziałam go już w pełnym słońcu i sobie radził.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”