Syllit na kedzierzawość liści brzoskwini

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Syllit - czy jest trujący dla pszczół

Post »

ewacampanula pisze:Trudno mi przeliczyć, ile tego środka na hektar zastosuję - jak mam do opryskania 3 drzewa.
Dużego błędu nie popełnisz, jeżeli przeliczysz 1,58kg / 600l. Czyli jakieś 5g /2 litry. 600-1000l /ha zwykle stosuje się do oprysku fungicydami.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
mehow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 14 mar 2023, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Syllit - Data ważności

Post »

Dzień dobry.

Wczoraj rozrobiłem syllit z wodą na oprysk. Zużyłem tylko połowę. Czy jeśli zostawię rozrobiony w zamkniętej butelce będzie nadawał się na oprysk w roku następnym, czy lepiej dać sobie spokój i go zużyć/wylać? Nie piszą na ten temat nic na etykiecie.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Syllit na kedzierzawość liści brzoskwini

Post »

Rok to trochę zbyt długo - rozcieńcz i zastosuj do innych oprysków .
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8637
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Syllit na kedzierzawość liści brzoskwini

Post »

Popryskałam Syllitem i teraz zastanawiam się czy to był dobry moment . Pamiętam dyskusję , że oprysk nie skuteczny
bo za póżno zrobiony . W ulotce jest informacja , że zaczynamy pryskać od momentu pękania pąków do czasu opadnięcia
płatków .
Akus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 cze 2023, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Syllit na kedzierzawość liści brzoskwini

Post »

Dzień dobry,
Jestem laikiem (teraz po lekturze forum wiem kiedy co i jak) moja brzoskwinia dostała kędzierzawość i liści, teściowa poradziła oberwać liście i spryskać syllitem który dała mi rozrobiony bo pryskała wiosną i zostało (pryskałem ok 2 tyg temu). Mój problem jest taki że pod brzoskwinia mam truskawki na które na pewno poleciało coś z oprysku, a nigdzie nie ma podanej karencji dot. truskawek, czy ktoś pomoże?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7498
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Syllit na kedzierzawość liści brzoskwini

Post »

Na truskawki nie ma karencji bo się truskawek nie pryska syllitem. Ogólnie karencja na ten preparat jest bardzo długa, najkrótsza na wiśnie bo 14 dni. Jabłoń - 60 dni, brzoskwinia - 75 dni. O truskawkach w tym sezonie zapomnij. Na przyszłość - truskawki trzeba nakryć folia , i ściągnąć folie dopiero jak preparat wyschnie.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”