Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

co fakt to fakt, rośliny Żaneta to masz takie że większości nazwy to pierwsze słyszę i często muszę guglać żeby zobaczyć w ogóle co to za jedne no i przez to za dużo to nie piszę tylko jak zwykle po cichaczu zaglądam :wink: ale przyznać muszę że raczej rzadko spotykane i za to Cię podziwiam i trzymam kciuki za rozwój kolekcji ;:333
Awatar użytkownika
mataan
500p
500p
Posty: 510
Od: 26 sie 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Co tu dużo pisać: super! Widzę, że stapeliowatych zgromadziłaś już całkiem sporo. Ostatnio skusiłem się na roślinę z Twojej wyspy - Euphorbia platyclada. :wink:
Mateusz
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20136
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Oj, dzieje się u Ciebie! ;:oj

Chwilę nie zajrzeć a tu proszę: takie śliczne zbioróweczki, cudne roślinki doskonale wyglądające i pokazane... Brawo, brawo, brawo! ;:138
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

banditoo pisze:
piasek pustyni pisze:To, że lubię Star Trek od Kirka począwszy, Archiwum X i Gwiezdne Wojny
Swój chłop, widać że bliźniak
Ryby też!!! Nawet bardziej!!! Zimą nawet zaaplikowałam sobie tasiemcowy ST USS Voyager...z początku było ciężko, ale potem nawet nie zauważyłam, że wiosna nastała :wink:

No i zapomniałam się przyznać, że i ja przenoszę...że o przesadzaniu przez cały sezon nie wspomnę :roll: ...ciągle coś mi jest nie tak, a to z nasłonecznieniem, a to z podłożem, a to z doniczkami...w tym roku na topie jest stopniowa modyfikacja - wszystkie sukulenty, które rosły w przydużych, terakotowych doniczkach przesadzam do mniejszych PLASTIKOWYCH...a te dopiero ukrywam w terakocie i ceramice 8-) ...mam nadzieje, że zapewnię lepsze warunki wilgotnościowe, bo skubane wysychały zanim obróciłam z podlewaniem całego zbiorku...no i podsypuję przy okazji pumeksu do podłoża.
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Żanetko, prawie wszystko obejrzałam od początku, piękny zbiór roślinny, i jak fachowo poustawiane.
Podziwiam, u mnie wieczny misz-masz, choćbym nie wiem jak się starała.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Kochani, jakże bardzo serdecznie dziękuję Wam za wizytę - buziaki i uściski dla każdego z osobna ;:167
Akwelan_2009 pisze: Rośliny wspaniałe, wypielęgnowane, posegregowane i ustawione jak na wystawę. Jak Ty to wszystko ogarniasz ?
Mieczysławie - bardzo, bardzo dziękuję ;:180 Ogarniam na szczęście i co tu ukrywać, roboty przy tym jest - nie daj Boże doniczka nie będzie w tym kolorze co pozostałe z grupy, to już mnie coś nosi. Może to już trochę przesada, ale jak ma cieszyć oko, to w całości, od doniczki począwszy na zdrowym rozwoju kończąc.
sokolica pisze:Oj, masz tego mnóstwo. Domyślam się, że to ledwie ułamek, ale i tak urodzaj. I całkiem sporo kaktusów :wink: Ja to bym chciała obejrzeć kiedyś w jednym ciągu portrety euforbiowatych. Założę się, że zobaczyłabym kolejne cuda, o których istnieniu nie mam pojęcia.
Magda - również uściski ode mnie mocne ;:196 Kaktusów to się jakoś rzeczywiście dużo nagromadziło - i skąd one się tam wzięły...? :lol: A co do tych euforbiowatych, to specjalnie dla Ciebie zrobię im zdjęcia, ale jak tylko te deszcze przeminą. Cudów tam jednak nie ma; najładniejsze szczepione poszły w bardzo dobre ręce, białą damę straciłam zimą, ale te co pozostały rosną zdrowo i z pewnością za kilka dni je pokażę, to sama ocenisz.
popiolek69 pisze:co fakt to fakt, rośliny Żaneta to masz takie że większości nazwy to pierwsze słyszę i często muszę guglać żeby zobaczyć w ogóle co to za jedne no i przez to za dużo to nie piszę tylko jak zwykle po cichaczu zaglądam ale przyznać muszę że raczej rzadko spotykane i za to Cię podziwiam i trzymam kciuki za rozwój kolekcji
Konradzie - to dzięki Tobie się ona w części rozwinęła za co masz wielkie u mnie piwo ;:136 Natomiast nazwy, o których mówicie, że nie znane - to tak, jak u Was w kolekcjach oglądam nazwy kaktusów czy innych roślin, o których nie mam pojęcia. Ja po prostu upodobałam sobie ten Madagaskar - z wielu powodów, w tej chwili nieistotnych - i roślinność stamtąd i mnie zdumiewa. Ma dodatkowo to "coś", każda nazwa to od razu cecha szczególna, i tak mogłabym o nich opowiadać i opowiadać. I mieć również ;:306 Ale cieszy to tym bardziej, że jeśli nie znałeś danej roślinki - to właśnie poznałeś, ja tak samo guglałam z frajlejkami czy innymi od Ciebie i u Ciebie ;:108
mataan pisze: Ostatnio skusiłem się na roślinę z Twojej wyspy - Euphorbia platyclada
Bardzo niekłopotliwa roślinka i bardzo efektowna. Brawo - zaraza się rozprzestrzenia i tak ma być ;:306 Mam nadzieję ją szybko zobaczyć.
hen_s pisze: Chwilę nie zajrzeć a tu proszę: takie śliczne zbioróweczki, cudne roślinki doskonale wyglądające i pokazane...
Chwilę...? Ciebie Henryku nie było dwa dni, liczyłam ;:306 Ale mam nadzieję, że zobaczę w Twoim wątku, z czym tak zwlekałeś. Niemniej cieszę się, że jesteś :D
bebos pisze:
banditoo pisze:
piasek pustyni pisze:To, że lubię Star Trek od Kirka począwszy, Archiwum X i Gwiezdne Wojny
Swój chłop, widać że bliźniak
Ryby też!!! Nawet bardziej!!! Zimą nawet zaaplikowałam sobie tasiemcowy ST USS Voyager...z początku było ciężko, ale potem nawet nie zauważyłam, że wiosna nastała

Beatko ;:167 A już myślałam, że się wygłupiłam z tym wpisem ;:306 Voyager jest OK, ale ja to samo zrobiłam z TNG :oops: To moja ulubiona seria i oczywiście wiadomo - Wiliam T. Riker, Data, Picard...Miodzio! ;:306 Ale Kathryn Janeway też niezła, też bardzo dobra seria.
bebos pisze:No i zapomniałam się przyznać, że i ja przenoszę...że o przesadzaniu przez cały sezon nie wspomnę ...ciągle coś mi jest nie tak, a to z nasłonecznieniem, a to z podłożem, a to z doniczkami...w tym roku na topie jest stopniowa modyfikacja - wszystkie sukulenty, które rosły w przydużych, terakotowych doniczkach przesadzam do mniejszych PLASTIKOWYCH...a te dopiero ukrywam w terakocie i ceramice 8-) ...mam nadzieje, że zapewnię lepsze warunki wilgotnościowe, bo skubane wysychały zanim obróciłam z podlewaniem całego zbiorku...no i podsypuję przy okazji pumeksu do podłoża.

No to mamy czwartą się przyznającą ;:306 Ale jednak dałaś się skusić na plastiki, skryte, ale zawsze - oj ta zaraza forumowa ;:306
lucy23-61 pisze:Żanetko, prawie wszystko obejrzałam od początku, piękny zbiór roślinny, i jak fachowo poustawiane.
Podziwiam, u mnie wieczny misz-masz, choćbym nie wiem jak się starała.
Serdecznie dziękuję, Lucynko i szalenie miło mi Cię widzieć w swoim wątku. Zapraszam bardzo serdecznie, zapowiadam rewizytę i mam nadzieję, że będziesz się u mnie dobrze czuła. Zapraszam częściej !

Wszystkim Wam raz jeszcze dziękuję za wizyty. One motywują, dają prawdziwą pociechę.
A skoro się podobały, to pozostały jeszcze do pokazania tytułowe "inne". Zdjęcia kiepsko zrobione, bo z kolei jak nie deszcz, to ciemno i tak w kółko. Tych "innych" jest oczywiście zdecydowanie mniej, więc nie ma już tutaj właściwie czego oglądać, ale że traktuję roślinki sprawiedliwie, to muszę i je pokazać:
Tefraczki:
Obrazek

Mamilarek kilka (dosłownie przypadkowych, bo ich nie gromadzę) i chamaecereusowate:
Obrazek

Gymno... :?
Obrazek

A żeby nie było, że jestem taka niby uporządkowana czy coś: mam taki stół, nazwałam go: roboczy, i tam są opuncje i roślinki ukorzeniające się lub po prostu w przyszłości do oddania, wymiany czy też sprzedaży. I tam jest naturalny bałagan, więc wcale nie wszystko u mnie jest tak od linijki. Wygląda ten bałagan mniej więcej tak:
Obrazek

To zresztą i tak jest teraz w miarę, bo często tu suszę jeszcze żwirek czy podłoże. Wcale więc nie wszystko zawsze musi być takie poukładane. Ale przynajmniej w podobnych doniczkach.
Raz jeszcze bardzo gorąco dziękuję za wizyty, jesteście kochani ;:167
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20136
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Dla mnie to nawet tu gdzie piszesz, że nie uporządkowane to porządek wzorowy. :)

Nie wiem jak to robisz ale za każdym razem potrafisz zaskoczyć i pokazać coś innego - tzn. częściowo rośliny te same ale inaczej pokazane i przez to wciąż ciekawe.

Tefraki - dużo i ładne.
Gymnokalicja nieliczne - czas na powiększenie kolekcji! :D
To samo napiszę o chamaecereusach... :wink:
No i gdzie astrofyta?? Te lubię u Ciebie oglądać. ;:108

Słowem - trzymasz poziom! I... tak trzymaj. ;:333
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

W takim razie, Henryku, dla Ciebie zrobię astraki z bliska, a dla Magdy euforbiowate. Niech tylko słońce wyjrzy, to z pewnością ;:108
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

piasek pustyni pisze: mam taki stół, nazwałam go: roboczy, i tam są opuncje i roślinki ukorzeniające się lub po prostu w przyszłości do oddania, wymiany czy też sprzedaży.
Ej, ale chyba się machnęłaś! - tam jest lofoforka! Tego się nie "oddaje/wymienia/a nawet rzadko kiedy sprzedaje" :shock:
Nie ma dla niej miejsca na którymś regale? 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Machnęłam się, przyznaję ;:306
Opuncje, lofcia, grusonek, trichocereus, senecio od Małgosi, i to coś białe to roślinki wystawione na "doładowanie słoneczne", czytaj: naturalny przyspieszacz wzrostu. Stoją sobie tam zadowolone to i niech stoją, ja im miejscówki nie żałuję. Generalnie na tym stole większość się ukorzenia lub jest specjalnie traktowana przed planowaną wymianą lub sprzedażą. Poza wcześniej wymienionymi. Taki roboczy misz- masz ;:306
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

piasek pustyni pisze:Beatko A już myślałam, że się wygłupiłam z tym wpisem Voyager jest OK, ale ja to samo zrobiłam z TNG To moja ulubiona seria i oczywiście wiadomo - Wiliam T. Riker, Data, Picard...Miodzio! Ale Kathryn Janeway też niezła, też bardzo dobra seria.
wiadomo że najlepszym kapitanem był Jean-Luc Picard ogólnie cała załoga w TNG była najlepsza. Najmiej mi chyba przypadła do gustu załoga Star Trek Voyager. Na początku nie mogłem się przekonać do Jonathana Archera ale potem oglądałem jeden za drugim może dlatego że mieli fajną laske T'Pol. A i Quark ze stacji kosmicznej też mój ulubieniec ogólnie też super seria ale dopiero od 3 sezonu. Ale wszystkie star treki bije SG atlantyda

No to żeśmy sobie pogadali o kaktusach, ale jak to mówią nie samymi kaktusami czlowiek żyje.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

A właśnie ja nie lubiłam ani stacji kosmicznej (aczkolwiek Quark był niezły, ale nie mów, że lubisz głaskanie po uszach ;:202 ), ani Archera - tu nie strawiłam po pierwszym wejrzeniu, bo dalszych nie było. Może tak jak mówisz, trzeba się wciągnąć. Z sentymentem powracam do załogi Kirka, Voyagera oglądałam z przyjemnością, ale TNG to po prostu the best. Z bezbłędnym Q do kompletu ;:306
No tośmy podsumowali sobie dyskusję o kaktusach. Nie samymi nimi żyje człowiek, nawet najbardziej zapalony kaktusiarz. Ale kiedyś, przy okazji Kaktusiady na przykład, musimy sobie zrobić mały konwent ;:304

A tymczasem, aby cały czas było o oczywiście o roślinkach, pokażę Wam moje dwie nowości. Te z serii dziwadełek.
Ipomoea batata
Obrazek

oraz Ipomoea batata 'Purple':
Obrazek


Obie te roślinki to nic innego jak Wilec ziemniaczany. Przypuszcza się, że pochodzi od dziko rosnącego w Meksyku wilca ? Ipomoea trifida. Te roślinki to gatunek byliny należący do rodziny powojowatych, znany pod nazwami: batat, patat lub słodki ziemniak. Pochodzi z Ameryki Południowej i Ameryki Środkowej. Cała sprawa mieści się w bulwach i znane są dwie główne odmiany batatów: słodka i gorzka. Słodka odmiana jest smaczna, a gorzka - trująca. By stała się jadalna (i to nie jedyny raz w życiu ;:306 ), najpierw trzeba obrać bulwę ze skóry, najbardziej zasobnej w toksyny, pozostawić na tacy, aby promienie słoneczne zrobiły swoje. Pod wpływem słońca (bardzo silnego) toksyny znikną, na tacy zaś pojawi się sok zdatny do picia.
Tak podają źródła, natomiast ja sobie je kupiłam jako po prostu oryginalne roślinki. Co z nich wyrośnie, tego nie wiem, ale chyba testować nie będę ;:306 W końcu mają pełnić rolę ozdobną, a ziemniaki wolę jednak te z warzywniaka ;:oj
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20136
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Tych roślin nie bardzo znam ale wujek G. pokazał, że mają ładne kwiaty. Mam nadzieję je niedługo u Ciebie zobaczyć. :)
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”