Mój ogród cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Seba bez chyba spóźniony w tym roku przez pogodę:). Mówisz, że przemarzają? Ja miałam dotąd jedną, japońską, trzeci rok w tym roku jest i obsypana kwiatami będzie. Może miejsce ma dobre, no zobaczymy co będzie po zimie:).

Grażynko jest jest ekscytacja. Moje pomidory tez wysadzone, ale nic, no nic nie urosły, stoją w miejscu. Chociaż tyle, że im nie ciasno w nogi....ale za to zimno. Coś za coś.

Witaj Elu. Te białe gwiazdeczki to tak jak mówisz hiacynty, tylko już mają 3 lata a najdorodniejsze są zawsze w pierwszym roku po wysadzeniu cebul. Te już zrzedły:).
A magnolia wydaje się biała, jest różowa lekko ( miała być biała :;230 ), to jest ta tzw gwieździsta. Konkretnej nazwy nie znam.

Ewelkacha masz racje, tylko jeszcze pogody brakuje do szczęścia :lol: . U mnie bratki dalej w donicach, nie miałam okazji przez pogodę się nimi nacieszyć. Gdybym chciała je powysadzać, nie mam gdzie:). A przecież nie wyrzucę. ;:185 Do tego dochodzi to, że wszystkie balkonowe teraz są najładniejsze do kupowania, potem nie będę miała z czego wybrac, a na razie nie mam miejsca, bo zajęte doniczki przez bratki:). Błędne koło.

Loki witaj. A dlaczego rezygnujesz z kwasolubnych? U mnie też nie mają warunków, ale zaryzykowałam, wybrałam spory dół, wsypałam w nadmiarze kwaśne podłoże, i liczę, że dadzą się oszukać:).
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Klony palmowe chyba najbardziej lubię teraz, gdy mają takie delikatne listki.

Obrazek

Obrazek

Oczko wyleciało:). Na jego miejscu tydzień temu zrobiony nowy klomb:).


Obrazek

Obrazek

Obrazek

A posadziłam tam świerk konika z żółtymi przyrostami, lawendę, tawułkę, krzewuszkę o biało obrzeżonych liściach, rododendrona, kosodrzewinę, żurawkę i wkopałam dzbanek, przy którym wsadziłam petunie.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

No tak, u mnie też pomidory stoją, szczególnie te co były siane w drugiej turze.
Pierwsza tura dała radę bo była w domu na parapetach i tam już widzę pierwsze pączusie, ale druga ma ledwo 10 - 15 cm.
Te, które wysadziłam wcześniej do namiotu i szklarni już ruszyła, ale reszta, która siedzi jeszcze w kubkach, przeznaczona do gruntu ani drgnie.
Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.
Z azali to ja w tym roku zobaczę chyba tylko dwie, może trzy, bo reszta nie ma pączków niestety.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Witaj :wit . Taki dzban z wylewającymi się kwiatami bardzo mi się marzy ;:224 . Nie bardzo jednak wiem gdzie mogłabym to postawić :lol: . Twoja rabata zapowiada się fajnie ;:108 . Kloniki rzeczywiście w tej fazie wyglądają najlepiej ;:333 . Słońce to teraz najważniejsza rzecz bo przecież tego deszczu już wystarczy. Podobno od jutra w moim regionie ma być już słonecznie, zobaczymy. Faktycznie błędne koło i szkoda wyrzucać bratków. Trzymam kciuki za pogodę u Ciebie ;:196 .
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12116
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Dlatego rezygnuję, że u mnie gleba wapienna, ze skałą macierzystą (kredą, którą można pisać) na niewielkiej głębokości, miejscami ledwie 30 cm... W takich warunkach nawet kopanie dołów i sypanie kwaśnej ziemi z wrzosowiska zakupionej w sklepie ogrodniczym się nie sprawdza... Wiem, bo próbowałem... Rododendron ledwo zipie i nie kwitnie wcale, a magnolię w ogóle diabli wzięli jak tylko wyrosła korzeniami poza wykopany dołek...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Moja ma też złe miejsce - wśród iglaków, które bardzo się rozrosły.
U mnie kwiaty azali przemarzły niestety. Widocznie mrozu u Ciebie nie było ;:173
Uwielbiam klony palmowe - mam na ten moment dwa.
Nasiona też są, musze wysiać w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Oj to musiała być radykalna decyzja o oczku! Ja z kolei chciałam założyć, ale takie raczej bagienko i od 5 lat nie mogę uskutecznić pomysłu :;230
Klony cudowne. Ja kupiłam dwie sztuki w Biedzie. Nie mam pojęcia, gdzie posadzić ;:218 U Ciebie rośnie na słońcu, czy w półcieniu?
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Oczko jest fajne, ale zmiany muszą być i czasem trzeba zrezygnować z czegoś fajnego na rzecz nowych doznań estetycznych. :)
Widzę dużo zmian i rozumiem doskonale. Ja też ciągle coś zmieniam i się tak zastanawiam, ze przez ten brak konsekwencji mój ogród jest ciągle w budowie, a ja nigdy nie mam chwili na spokojne posiedzenie w ogródku. ;:124 Twoje zmiany bardzo mi się podobają Korolino, dzban z wylewającą się wodą kwiatową był kiedyś w puli moich chciejstw ogrodowych, ale teraz to nawet nie miałabym go gdzie umieścić.
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Witajcie. Przez 3 ostatnie dni pogoda piękna i ;:3 . Szkoda, że tylko tyle:).

Grażynko jest ciut cieplej, nawet momentami słońce i widze, że powoli ruszyły:).

Ewelinko jednak je wysadziłam do gruntu, stwierdziłam, że raz już tak za długo czekałam i nie miałam czego wybrać na taras bo już były brzydkie i przerośnięte kwiaty wszędzie:). Więc kupiłam póki jest co wybrać;).

Loki to rzeczywiście trudna sprawa. Ale doskonale sobie radzisz zastępując to innymi roślinami:).

Seba - mróz był, tylko azalii nie było:). Sadzone na wiosnę:). Jedna ma 3 lata, japońska i ma się dobrze, kwitnie:).

Miłko a ja w biedrze nie widziałam:). U mnie rosną raczej na słońcu. Od około 15 mają cień. Radzą sobie dobrze. Nie okrywam ich. Mam dwa bordowe i jeden żółty. Ten żółty w lecie jak są upały troche przypala, ale nieznacznie.

Elu i tak ma być. Ogród ma cały czas żyć, zmieniać się i ewaluować, a kolejne zmiany sprawiać, że chce nam się jeszcze bardziej i jeszcze bardziej nam się podoba:).
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Mało słonecznych zdjęć, bo i słońca mało było, zaledwie kilka dni. Ogród jest teraz chyba w najpiękniejszej fazie i w najpiękniejszym odcieniu zieleni. Wszystko kwitnie, albo zbiera się do kwitnienia.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka zdjęć azalii i rododendronów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Balkonowo-tarasowe nasadzenia. Poszłam w kolorowe ale jednolite czyli: czerwień dominuje, z dodatkiem żółtego i niebieskiego plus jakieś wypełniacze:).
Wypróbowywałam przez inne lata różne kolory, ale jednak czerwień mnie osobiście podoba się najbardziej:).
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Na rabacie przy dzbanie różne petunie. Oby się nasiały:).
Obrazek

Kilka ogólnych rzutów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A przy wejściu postawiłam na begonie, naprawdę piękne sadzonki udało mi się kupić.

Obrazek

Obrazek

A na koniec dla zainteresowanych pomidoraski:)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Pięknie kwitnące RH...jeden zawrót głowy. ;:138 . Bardzo mi się podoba ogródeczek, czyściutko..nie naćkane do przesady i tak mi się podoba. ;:215 Jednoroczne bardzo ładnie dobrane i odmianowo i kolorem, ja także lubię czerwień. ;:128
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Karolinko chodziło mi o wiosenne przymrozki.
Moja mama dostała kwitnącą azalię, wsadziła do gruntu i kwiaty zmarzły.
Pomysł z dzbanem i petuniami świetny, mogę zgapić ? :D
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Zakwitły azalie!! ;:138 Ślicznie wyglądają i te wszystkie kwiatki jednoroczne-bardzo uroczo.
Czosnki też zakwitły, od razu na nie zwróciłam uwagę, bo ja mam pierwszy rok fioletowe kule czosnków i jestem nimi oczarowana. A powiedz mi Karolinko długo już u Ciebie rosną? Jestem ciekawa jak długo bez przesadzanie dadzą radę, bo mi się nie chce tak ich często przesadzać, a trochę ich mam. ;:131
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”