Mimoza - choroby

Rośliny doniczkowe
wojtas91
100p
100p
Posty: 113
Od: 20 paź 2007, o 13:19

Mimoza - choroby

Post »

Moja Mimoza od miesiąca co wyjdą liście, to po kilku dniach usychają i opadają i pozostaje pusta. Za kilka dni znowu wyjda liscie nowe i znowu usychają i opadają :evil: Co z nią jest ? :|
Dodaje fotki jak wygląda: Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

zbyt suche powietrze w mieszkaniu
wojtas91
100p
100p
Posty: 113
Od: 20 paź 2007, o 13:19

Post »

Mówisz ?? A co mogę zrobić, żeby było wilgotniej dla niej ??
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nasypać na podstawek keramzytu. :D
wojtas91
100p
100p
Posty: 113
Od: 20 paź 2007, o 13:19

Post »

A może być zwykły piasek ?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

wojtas91 pisze:A może być zwykły piasek ?
Nie dlatego że keramzyt odbiera nadmiar wody jaki nalejesz do podstawka i poprzez parowanie zwiększa się wilgotność rośliny wokół niej. :D
wojtas91
100p
100p
Posty: 113
Od: 20 paź 2007, o 13:19

Post »

Ajj bo ja do rośliny telegraf dałem piasku, takiego jakby żwirku, więc ani tu ani tu nie moze byc ??
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

kiedys uprawiałem mimozę ale traktowałem ją jako jednoroczną - nasiona wysiewałem w lutym-marcu, rosła sobie do października i kiedy trzeba było już ogrzewać mieszkanie lądowała na kompoście.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

wojtas91 pisze:Ajj bo ja do rośliny telegraf dałem piasku, takiego jakby żwirku, więc ani tu ani tu nie moze być ??
Żwir jeśli jego granulacja jest większa niż 3-5 mm może być ale nie spełnia takich samych właściwości jak keramzyt tzn. nie wchłania wody ale jej nadmiar jaki nalejesz owszem zostaje pomiędzy żwirem i doniczka nie stoi bezpośrednio w wodzie tylko na żwirze, natomiast jak dałeś piasek to nieprawidłowo bo przez piach ziemia bryły korzeniowej będzie ciągła non stop wodę tzn. będzie tak samo jakbyś postawił bez piasku w samej wodzie. :D
wojtas91
100p
100p
Posty: 113
Od: 20 paź 2007, o 13:19

Post »

No na pewno nie jest granulacja 3-5mm tylko jakis 1mm ;) Kupię jutro ten Keramzyt.
Jak mam go rozsypac? Wziąźć większą podstawkę, postawić na niej doniczke i obsypać naokoło keramzytem i podlac woda do podstawki ??
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

wojtas91 pisze:No na pewno nie jest granulacja 3-5mm tylko jakiś 1mm ;) Kupię jutro ten Keramzyt.
Jak mam go rozsypać? Wziąć większą podstawkę, postawić na niej doniczkę i obsypać naokoło keramzytem i podlać woda do podstawki ??
Nasyp ok 0,5 do 1 cm keramzytu na cały podstawek i na tym dopiero postaw doniczkę a podlewaj normalnie jak dotąd jak będziesz widział że woda po podlaniu nie przepłynęła na podstawek i keramzyt jej nie chłonie to wlej wtedy trochę na podstawek tak by nawilżyć keramzyt, a podstawek wskazany szerszy i wyższy. :D
Roque
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 18 mar 2008, o 14:33
Lokalizacja: Łódzkie

Post »

Możesz tez co kilka dni spryskiwac roślinę letnią woda
mrdraco
50p
50p
Posty: 63
Od: 27 mar 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mimoza sypie liśćmi jak cięta choinka

Post »

Witam,
mam problem z moją mimozą, zasadziłem ją z nasion i ładnie rosła, kiedyś wymyśliłem
sobie, że podleję ją wodą ze stawu. Myślałem, że to przez wodę, bo odratowałem
tylko jedną roślinkę. Przesadziłem do nowej ziemi i jakoś odżyła. Jednak teraz zaczynają
jej strasznie liście opadać, niektóre mają uschnięte końcówki, inne opadają jak igły
z wyschniętego świerku gdy się tylko je dotknie. Nie wiem co może być, chyba nie przelewam,
bo z tego co czytałem to ta roślina lubi mokre podłoże. Będę bardzo wdzięczny za pomoc,
bo zakupione nowe nasionka zaczynają się borykać z podobnym problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”