Canna - Paciorecznik przechowywanie,dzielenie karp

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
halys
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Canna - Paciorecznik czy odbije wiosna?

Post »

Chyba nie, moje przynajmniej nie odbiły. Ponoć muszą mieć temperaturę nie niższą niż +5oC. Ale jeśli w garażu było -2oC, to może ta temperatura nie doszła to tej wyściółki jaką dałaś kannie. Może te brązowe pędy to z braku wody? (odcięłaś zielone pędy na jesień?)
Ja wysadziłabym ich mimo wszystko na wiosnę, a nuż coś odbije.
Życie, Ty wariacie...
Awatar użytkownika
zawadaa66
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 1 sty 2011, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolny slask
Kontakt:

Re: Canna - Paciorecznik czy odbije wiosną?

Post »

Zmarzły , bo jeszcze dwa tygodnie temu były zielone(mówię o tych młodych,cieniutkich) a te grube pozostałe po odcięciu są bardzo wilgotne mam wrażenie ze zaczynają gnić (teraz mam je w pomieszczeniu 12stopni +)
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Canna - Paciorecznik czy odbije wiosną?

Post »

W jaki sposób canny koniecznie muszą być przechowywane ?? Nie można ich wykopać z ziemi a później wsadzić do donic tak żeby przez zimę nawet z liśćmi sobie stały np w piwnicy w temp 10 C ? Czy przechowywanie karp "na sucho" wynika po prostu z oszczędności miejsca czy nie zakwitną bez takiego przygotowania ?
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Canna-Paciorecznik cz.5

Post »

To był męczący tydzień. Wykopywanie, przesadzanie,sadzenie to codzienne czynności minionego tygodnia..
Wczoraj początek wykopywanie kann. 30 karp zapakowanych w worki stoi w garażu. Nowa metoda przechowania u mnie. Przytrzymam w garaży do większych mrozów później zabiorę do podpiwniczenia.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Canna-Paciorecznik cz.5

Post »

Ja wykopałam dzisiaj moje canny bo przymrozek robił już swoje na liściach, pięknie urosły. Ziemia która nie odleciała zostawiłam i ścięłam górę. Teraz czekam aż się wysuszą i spróbuję z trocinami.:)
maryska123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 sie 2022, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak podzielić karpę kanny?

Post »

Rok temu dostałam kannę, miała jeden pęd.Zimę przetrwała w piwnicy w donicy.W tym roku ma 9 pędów, kwitnie i wygląda pięknie.Jak ją przechować, aby nie zmarnować?Chyba trzeba będzie ją podzielić, ale jak? :wit
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik przechowywanie,dzielenie karp

Post »

:wit
U mnie po wykopaniu zimują z bryłą ziemi a te co rosną w donicach to w nich zimują i te najlepiej się przechowują.
Dziele dopiero na wiosnę. Powodzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”