Co macie na rabatach razem z liliami?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
marzenaruda
200p
200p
Posty: 467
Od: 7 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Co macie na rabatach razem z liliami?

Post »

Olago

Ponieważ dla mnie wszystkie kwiaty są piękne,
to absolutnie nie zadaję sobie trudu żeby poznać ich odmiany.
Dla mnie mieczyki czy lilie czy róże to po prosu mieczyki lilie i róże
i nie ważne czy z Holandii czy z Austrii czy z Polski.
Na pierwszym zdjęciu lilie , ostróżka jednoroczna i starzec.
Drugie to lilia i godecja, na trzecim różne lilie i astry.
Na czwartym znowu ostróżka z lilią a w tle aksamitki i starzec popielny :) Obrazek

Ale są na tym forum prawdziwi koneserzy, którzy na pewno podadzą poprawne nazwy moich lilii :)
Pozdrawiam Marzena
Awatar użytkownika
Olago
200p
200p
Posty: 227
Od: 7 sty 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co macie na rabatach razem z liliami?

Post »

Mnie te nazwy wystarczą, różę odróznię, ale już godecja to była nieznajoma :D
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Co macie na rabatach razem z liliami?

Post »

marzenaruda pisze:Obrazek
Marzeno, czy kwiat w tle to nie przypadkiem niecierpek balsamina? Czy to ja już się starzeję? :lol:
Awatar użytkownika
marzenaruda
200p
200p
Posty: 467
Od: 7 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Co macie na rabatach razem z liliami?

Post »

Tak Drako
na tej fotce jest niecierpek balsamina :)
Nie mylisz się, a czas nie stoi w miejscu, niestety :wink:
Pozdrawiam Marzena
markoch
50p
50p
Posty: 78
Od: 20 mar 2013, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Co macie na rabatach razem z liliami?

Post »

Pełna zachwytu dla waszych ogrodniczych osiągnięć zakupiłam i ja różne odmiany lilii. Z ilością zdecydowanie przesadziłam. Poletko przygotowane pod nowy nabytek okazało się być za małe.Lilie z jednej strony miały za towarzystwo piwonie , z drugiej iglaki i azalie a z przodu jakieś bliżej nie zidentyfikowane , wsadzane na chybił trafił , kwiaty. W efekcie otrzymałam prawdziwy las lilii i podpierających je patyków. Po okresie kwitnienia pozostały mi puste łodygi i bezmierny smutek. Z zainteresowaniem czytam wasze sugestie i czym prędzej będę wykopywać lilie by posadzić je w nowych miejscach w sposób bardziej przemyślany.( I od was odpatrzony)
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Co macie na rabatach razem z liliami?

Post »

Dzięki za inspiracje. Szczególnie urzekło mnie zestawienie mojej imienniczki (Anna55) - cała rabata jednoliściennych, jak też lilie na tle floksów.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co macie na rabatach razem z liliami?

Post »

Aniu! Cieszę się że spodobała Ci się moja "kompozycja". Dla początkującego ogrodnika takiego jak ja to nie lada pochwała :)
Awatar użytkownika
avariel
50p
50p
Posty: 56
Od: 20 maja 2011, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Co macie na rabatach razem z liliami?

Post »

Ja koło lilii wsadziłam różne odmiany szałwii, bo słyszałam, że dobrze na siebie oddziałują te dwa gatunki.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Co macie na rabatach razem z liliami?

Post »

Czy dobrze działają na siebie czy nie ,to szałwia jest bardzo dekoracyjna wiec jak lilie przekwitną to będzie zdobić rabaty ,ja mam właśnie lilie wśród bylin,zeby po kwitnieniu rabaty nie zostały puste, a propos Olago masz wątek ze swoim ogródkiem ??
Awatar użytkownika
Olago
200p
200p
Posty: 227
Od: 7 sty 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co macie na rabatach razem z liliami?

Post »

Nie mam, ja dopiero drugi rok mam tę działkę, dopiero ją zagospodarowuję kwiatami, może kiedyś się i wątku dorobię :D A poniewaz leniwa z natury jestem, to wybieram kwiaty samoobsługowe, przy których minimalna robota, i można wyścielić korą, co by nie trzeba było pielić :) Nieraz w sezonie letnim z powodu pracy cały tydzień nie jestem w stanie zajrzeć na działkę, a jak przyjadę, to chętnie wciągnę się z książką podziwiając kwiaty :D
Wasze rady inspirują mnie, mam nadzieje, że moja główna rabata w przyszłym roku będzie bardziej pkryta kwiatami :D
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Co macie na rabatach razem z liliami?

Post »

Olago pisze:Nie mam, ja dopiero drugi rok mam tę działkę, dopiero ją zagospodarowuję kwiatami, może kiedyś się i wątku dorobię :D A poniewaz leniwa z natury jestem, to wybieram kwiaty samoobsługowe, przy których minimalna robota, i można wyścielić korą, co by nie trzeba było pielić :) Nieraz w sezonie letnim z powodu pracy cały tydzień nie jestem w stanie zajrzeć na działkę, a jak przyjadę, to chętnie wciągnę się z książką podziwiając kwiaty :D
Wasze rady inspirują mnie, mam nadzieje, że moja główna rabata w przyszłym roku będzie bardziej pkryta kwiatami :D
To nie jest ważne ile czasu masz działkę ,ale jakbyś wątek załozyła i zdjęcia pokazała to łatwo Ci coś doradzić -uwierz mi,gdybym ja forum wcześniej znalazła i miała wątek gdzie pytałabym o to co mnie interesuje to pewnie wielu błędów bym nie popełniła ,ja też pracuję i bywa że na działce dopiero w weekend jestem ,a jeśli chodzi o rośliny to u mnie wszystko co rośnie jest wieloletnie i właśnie samoobsługowe , polecam Ci hosty i żurawki ,zresztą pooglądaj u nas i przemyśl co Ci napisałam,pozdrawiam
Awatar użytkownika
goldenka5
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 10 cze 2013, o 05:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Nowy Sącz

Re: Co macie na rabatach razem z liliami?

Post »

Witam. Bardzo podobają mi się onętki/kosmos ...marzy mi się posiać je pomiędzy liliami tylko nie wiem czy to dobry pomysł. :| Mam orientalne drzewiaste
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Co macie na rabatach razem z liliami?

Post »

U mnie lilie rosną ciasno w grupach, więc pomiędzy nie nie dałabym rady niczego posadzić tudzież posiać. Grupki lilii mam obsadzone wokół, ale głównie bylinami - floksy, perovskia, krwawniki - pasują mi wysokością do orientalnych i azjatyckich. Myślę, że z kosmosem lilie też będą ładnie wyglądały, chociaż pewnie nie zakwitną w tym samym okresie. Ale może to i lepiej, bo kosmos zasłoni przekwitłe kwiatostany lilii. Niemniej ja wysiałabym kosmosy wokół lilii, a nie pomiędzy. Będzie to lepiej wyglądało pod kątem estetycznym, bo pewnie twoje lilie są dosyć wysokie. I jeśli rabata z liliami jest intensywnie zasilana nawozami bogatymi w azot, to kosmosy urosną bardzo duże i będzie konieczne ich palikowanie.

Obrazek Obrazek
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”