Uszkodzenie korzeni starych tuji

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Kaktusiarz
50p
50p
Posty: 88
Od: 22 paź 2009, o 13:55

Uszkodzenie korzeni starych tuji

Post »

Witam, chcę pod starym żywopłotem z tuji ok. 3m wysokości wbić drewniana palisadę.Jednak wymagałoby to przecięcia niektórych korzeni o grubości nawet 2 cm. Czy mogłoby to zaszkodzić tujom ?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uszkodzenie korzeni starych tuji

Post »

Palisada by była bezpośrednio na systemie korzeniowym czy blisko a tylko niektóre w korzeniach ?
Thuja ma płytki system korzeniowy , bardzo zbity i gęsty.To i owszem rozchodzą się na boki, ale nie jak w przypadku innych drzew.Zbita bryła korzeni.
Każde drzewo w negatywny sposób odreaguje na ingerencję.Mogą przechorować albo też całkiem paść, kwestia jak daleko posunięta ingerencja i jak głęboko i na jakiej szerokosci wbite koły.
Mając żywopłot spodziewaj się wzdłuż całego szpaleru zbitej wiązki korzeni .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Kaktusiarz
50p
50p
Posty: 88
Od: 22 paź 2009, o 13:55

Re: Uszkodzenie korzeni starych tuji

Post »

Palisada byłaby zrobiona z typowych, drewnianych rollborderów ogrodowych, wbitych do połowy, w odległości około 15 cm od głownych pni tuji, zrobiłem około 1,5m i napotkałem 3 grubsze korzenie... dlatego prace przerwałem. Chciałem żeby palisada wystawała tyko troszkę nad ziemię a pod tujami była kora.Chyba będę musiał wymyślić inny sposób na oddzielenie dołu tuji, pod którymi nie rośnie trawa od trawnika. Ewentualnie połączyć palisadę z tyłu listwa i wbić tylko kołki do ziemi w odległości około1-1,5m.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uszkodzenie korzeni starych tuji

Post »

Daj zdjęcie jak to wygląda / może nie warto sobie tyłka zawracać, albo inny mniej inwazyjny sposób
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”