Norbitki kawałek świata cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

No widzisz Stasiu, a ja nie wiem jak kos wygląda ;) U mnie królują kawki i szpaki.
ŚLimaki na takiej saharze jak u mnie nie bardzo mają pole do popisu.
Moja wnuczka mieszka w Anglii i rzadko przyjeżdza.


ed 04 to nie ręka, to wypasione sadzonki od stasia_ogrod. Kupiony od szkółkarza ze 3 lata nie mógł się zadomowić.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

O widzisz. Ja swoje powojniki kupiłam w supermarkecie rok temu. Może moje też muszą swoje odchorować.
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Skalniaczki. Mój mini sklalniak w tym roku przechodzi naprawę :) Zaniedabałam go bardzo

ObrazekObrazek

W tym roku mam tylko 4 doniczkowce. Surfinie kupiłam bardzo pózno takie niedobitki.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nowy nabytek. Chyba nawodnienie zaszkodziło płatkom.

Obrazek

Pierwszy raz mam cynie. Dostałam rozsadę to posadziłam. Pierwsza rozkwitła.

Obrazek

Pierwsze lilijki. Kupiłam 2 rodzaje po 2szt miniaturek. Posadziłam w kwadrat. Dwie z przodu wyrosły wielkie i cienkie... Ciekawe jak zakwitną. Jeszcze nie widziałam takich dziwnych lili. Miniaturki zostały z tyłu. Musze je przesadzić.

Obrazek
Obrazek

I ten Clematis, który 3 lata zbierał się, by w tym roku być pięknym.

Obrazek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Beatko, przecudne portrety roślin nam zaserwowałaś a powojnik rewelka. ;:433 ;:433
Mam nadzieję, że już wszystko posadziłaś, żeby jutro deszczyk jeszcze je dopieścił. ;:215
Wyobraź sobie, że dzisiaj znalazł się tamten liliowiec, miałam go pod nosem a dzisiaj zakwitnął i hura, lecz musztarda po obiedzie. ;:222
To nic, będzie na kolejny raz ;:306 a z zamiany powinnaś być zadowolona, jeśli takowego nie masz. ;:oj
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Stasiu, faktycznie ten powojnik jest świetny. Inny niż wszystkie. Łodygi przypominaja mi bardziej powojnik bylinowy.
Przyjeżdża do mnie taki pan po nawozy/opryski, handluje roślinami i akurat miał w aucie rośliny. Kupowałam u niego złotokap i miał jedna sztukę tego powojnika z jednym kwiatkiem. Ten kwiatek mnie urzekł. Po posadzeniu za chwile przekwitł ;) Na takie ładne kwitnienie czekałam 3 lata.
Liliowce mam tylko takie jakie kupowałam u ciebie wiosną. Poza tym mam takie najzwyklejsze pomarańczowe i żółte.
Dzisiaj posadziłam tylko hosty, żurawki (jedną do doniczki) , ostróżki i ,,, hmm to paprociopodobne ;). Liliowce, trawa kuklik i brunera czekają na jutro.
U mnie nie tak prosto sadzić. Najpierw kopię wielki dół, wybieram wiaderko ziemi, potem ziemię mieszam z kompostem i aqua żelem i dopiero sadzę. Często jeszcze muszę wybrać kupę śmieci i kamieni, wynieść to wykopana ziemię.. syzyfowa praca. I lać, lać lać.... Na 40cm wgłąb jest pył.


Kolejna lilia zakwitła

Obrazek

Parę wieczornych fotek

Obrazek

Powojnik jeden z tych chorujących ale nie widać go spod kwiatów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Piękna lilia a juka gigantyczna. ;:138 ;:63 Na tych Twoich piaskach to ostróżki powinny mieć się dobrze. ;:215
U mnie teren bardziej mokry, sprzyjający hostom i innym wilgociolubom i tylko jedna jabłonka cień dająca. ;:108
Kiedyś miałam brzoskwinie, czereśnie , wiśnie, 3 rodzaje śliw, kolejną jabłonkę i gruszkę klapsę. Jedne się zestarzały, inne wichury załatwiły a tak po prawdzie już nie ma kto wspinać się na nie żeby owoce pozrywać. Było,że syn runął na dół z odłamanym konarem śliwy, cud że nic mu się nie stało a zięcia wujek nie przeżył takiego upadku, śliwy są kruche i bywają zdradliwe. ;:222
Kokorycz lakolistna paprociowa pięknie Ci się rozsieje, tak samo jak prosownica Aureum, tylko nie kop za często. ;:333 Ciekawe czy cuchnący Cię polubi. ;:oj
Nie przemęczaj się zbytnio, zwłaszcza na upałach, kilka dziewczyn już niedomaga. ;:222
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Dzisiaj nie było mowy o sadzeniu reszty. Zabezpieczyłam je w chłodnym miejscu . Mam nadzieję ze jutro posadzę. Dzisiaj mieliśmy 34stopnie :(. Ja nie żyje w takiej temperaturze.
Juk mam kilka i faktycznie wszystkie większe ode mnie.
Mam wielką cienistą część w ogrodzie od północnej strony domu. Od zachodu jest żywopłot, Mało tam słonka. Mogłabym tyle cieniolubów posadzić, ale nic tam nie chce rosnąć. Rośliny ruszają na wiosnę a potem wyglądają jak potraktowane opryskiem chwastobójczym. Hortensja ogrodowa siedziała ze 4 lata. Raz w międzyczasie ją wykopałam, wypakowałam dół, dałam nowe kwaśne podłoże. I nic. Urośnie wiosną 10cm i zaczyna ja zwijać. Dzisiaj ją wykopałam wsadziłam do doniczki. Zobaczymy czy ruszy. Brunery, i bodziszki poumierały, ciemiernik cuchnący umarł. Serduszka ładnie wygląda wiosną a teraz tragedia.. Jako tako rośnie hortensja pnąca. Mam ją pierwszy raz więc nie znam jej możliwości. Daje radę też magnolia. ale jej "dziecko" czyli kilka lat młodsza, posadzona w innym miejscu jest 3 razy większa. Trawa też tam nie rosła, nawet chwast był rachityczny. Wysypałam to wszystko zrębkami drewnianymi, bo nie mam już siły walczyć o ten kawałek ziemi.
Ja już w tej chwili nie mam nic do kopania. Co się dało wyściółkowałam, bo od kilku lat mam ciągi suszy latem. Nawet warzywnik jest zasypany zrębkami.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

A ten żywopłot to duży z ligustru :?: może on wyjaławia teren. :?: No i ta susza, współczuję i podziwiam, że jednak dajesz radę, choć z wielkim wysiłkiem, utrzymać ogród w świetnej kondycji. ;:215
Ja też nie toleruję takich upałów i nie wyściubiam nosa z domu. Działka i podlewanie jedynie wczesnym rankiem lub dopiero wieczorem gdy słonko zajdzie. U nas nocą porządnie polało, czy i Tobie niebiosa mokry podarunek zesłały. ;:oj
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

U mnie pokropiło ... beczki puste.. pozostaje wodociąg :( Znowu mi borówki ameryk zasuszą się na krzakach... W tamtym roku miałam suszone.
W tym roku dostawiłam druga beczkę 1000l.. jak widać to nadal za mało. Chyba za rok fundnę sobie kolejną.
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Nowy nabytek . Miała być miniaturka... jest nie wiem co? Jaka to lilia?

Obrazek

Również nowy nabytek.

Obrazek

Tegoroczny budżetowy nabytek, czyli tanie róże ;)

Obrazek

Dostałam rozsadę. Co to jest i czy to jest jednoroczne?

Obrazek

Róża sp.Tadeusza

Obrazek

I to problematyczna opisywana wcześniej serduszka. To juz jej druga miejscówka i problem nadal istnieje.

Obrazek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Przytnij tę serduszkę, niech się nie wysila - one lubią półcień i wilgoć, wtedy dłużej są zielone. Widzę na niej od spodu liścia chyba mszyce, co dodatkowo ją osłabia. ;:108 Różyczki śliczne a wszystko elegancko zrębkami wysypane. ;:215
Co do lilii, piękne ale nazw nie znam a roślinka z rozsady jakby znajoma, lecz głowa już nie ta i nachodzić się trzeba zanim się przypomni. ;:223
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Ona ma tam cień i mokro (podlewam). To nie są mszyce, to są paprochy. Niedawno dosypywałam korę i ubabrałam roślinkę :) Tak czy tak coś jej nie tak. Nie kwitnie i marnieje i tak co rok.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Ciekawe jak nowości się u Ciebie zaaklimatyzują. ;:202 A może ziemia jest zakwaszona od tych zrębków i rośliny nie mogą pobrać pokarmu. ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”