Ogródek AGNESS

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agniesiu z pewnością upały przyspieszają przekwitanie kwiatów, nie tylko róż, ale także floksów i lilii.
U Ciebie jednak oaza zieleni i świeżości w ogrodzie .
Lilie ciągle cudnie kwitną.
Szkoda złamanej gałęzi z owocami, u nas gałęź oblepiona antonówkami także trzasła, chociaż była podparta . :)
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko podpatruję, co sadzisz koło liliowców, bo moje na razie rosną solo, a lubię gąszcz :D
Oczywiście wiem, że rozrosną się, ale zanim to nastąpi, to chwasty opanują gołą ziemię.
U mnie zapowiada się kolejny piękny dzień...jeszcze tylko czwartek i obiecują deszcz :wink:
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aniu mam nadzieję, że drzewo przetrwa, jeszcze z tydzień i zaczną dojrzewać, wtedy sporo się zerwie na przetwory i drzewo odetchnie.....
Ależ szkoda Twojej papierówki....

Marysiu jeszcze troszkę lilii się trzyma, ale po wczorajszym upale dziś już sporo będę musiała ogłowić.... kwiaty są aż brązowe.....Floksy też szybko przekwitają..... wczoraj obskubałam z kwiatuszków już jeden krzaczek.....
Cieszę się bardzo, że podobają Ci się fotki ;:196

Aguniu chyba wszystkie floksy ślicznie pachną :D Białego niestety nie mam, ale na pewno jak tylko trafię to posadzę, bo są prześliczne :D

Tajeczko niestety to prawda...... kwiaty od upału aż się smażą....... lilie brązowieją, floksy zasychają, a hortensje ogrodowe to już całkiem biedne...... na szczęście bukietówki jakoś się trzymają....
Wczoraj przez wiele godzin podlewał się ogród, bo rośliny były dosłownie pomdlałe...... jeszcze kilka dni takiego upału muszą przetrwać..... oby wreszcie trochę popadało.....
W tym roku jest wyjątkowy urodzaj owoców i drzewa nie wytrzymują...... u mnie też gałęzie podparte i niewiele to daje..... już 2 piękne wielkie gałęzie złamane na brzoskwini.... szkoda Twojej jabłoneczki....... oby tylko to drzewom nie zaszkodziło....

Iwonko moje liliowce mają bardzo różne sąsiedztwo ..... rośnie przy nich chyba wszystko :roll: :lol: Sadzę je i przy iglaczkach i pod krzewami i w towarzystwie bylin kwitnących i razem z nimi i w innym czasie niż one..... teraz np jak one przekwitną, to zakwitną rosnące obok chryzantemy i marcinki :D Są także w nóżkach u hortensji bukietowych.... Wiele z nich ma w nóżkach prymule i inne wcześnie kwitnące niższe bylinki ....tak, że wolna amerykanka.... wszystkie chwyty dozwolone 8-) :lol:
U mnie też upał....... oby przyszły te obiecywane deszcze, bo roślinki naprawdę biedne.....
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agniesiu, zdjęcia jak zawsze piękne i kolorowe... zebrałaś potężną kolekcję roślin, które wspaniale i o każdej porze roku zdobią Twój ogród.

Szkoda gałęzi brzoskwiniowej, ale z tego co piszesz, na drzewie jest jeszcze mnóstwo owoców - zbiór będzie pokaźny :) Jak go przerobisz?

Pozdrawiam upalnie!
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguniu właśnie zauważyłam, że trzasła kolejna, już 3 ogromna gałąź ;:145 ..... tych z samej góry nie da się podeprzeć i łamią się,... chyba trzeba będzie zerwać niedojrzałe owoce, żeby uchronić drzewo......
Z tych co zostaną to robię dżemiki, bardzo lubimy brzoskwiniowe :D
Cieszę się bardzo, że podobają Ci się moje kolorowe widoczki ;:196 .... oby wreszcie troszkę popadało, bo roślinki biedne.....
Ja również bardzo Ciebie pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko u Ciebie jeszcze pięknie , a u mnie robi się jakoś smutno w ogrodzie.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Dżemiki brzoskwiniowe ;:224 są pyszne. Zdradź przepis ;:224
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Geniu u mnie też już coraz więcej kwiatów przekwita, będzie mniej kolorowo, będzie królowała biel hortensji pośród zieleni..... chociaż i troszkę intensywnych kolorków też się znajdzie 8-) :D

Aguniu ja najbardziej lubię najprostszy pod słońcem dżemik brzoskwiniowy..... po prostu obrane, rozdrobnione owoce przesmażone z żelfixem .... taki smakuje mi najbardziej..... moja mam lubi taki tradycyjny dżemik, smażony po troszeczkę przez kilka dni, więc robimy i taki i taki :D Ale ten z żelfiksem jest złocisty jak słońce ....i taki pyszny 8-) :lol:

Kochani zapraszam serdecznie do nowego wątku ;:167

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=69173
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”