Ptaki - gołębie,kosy i inni nieproszeni goście

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ptaki - gołębie,kosy i inni nieproszeni goście

Post »

Witam. Czy ktoś może zna jakiś sposób jak pozbyć się z ogrodu dzikich gołębi? Zauważyłem że odkąd w ogrodzie pojawiły się dzikie gołębie zniknęły inne ptaki m.in. kukułki, słowiki, dzięcioły...?
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Ptaki - gołębie,kosy i inni nieproszeni goście

Post »

Dzisiaj przeżyłam załamanie ;:164 nalazłam małego wróbla jeszcze nieopierzony ( wyrzucony z gniazda w starej rynnie ) nie żył. . Miał parę piórek na skrzydełkach i na ogonku. Potem znalazłam dorosłego, niestety też nie żył. Obecnie pada deszcz i sytuacja radykalnie się poprawiła. Jednak od kiedy są upały wystawiam duże płaskie podstawki z wodą, którą zmieniam kilkakrotnie. Polewam też wodą trawę w zacienionych miejscach, gdzie ptaki szukają ochłody . Oczywiście zadzwoniłam do regionalnego radia z prośbą o ponawianie komunikatów z przypomnieniem o tę odrobinę wody dla ptaków i owadów .Mieszkam w dzielnicy domków jednorodzinnych, przejechałam się rowerem, prosiłam mieszkańców o wystawianie wody . To tak niewiele kosztuje .Dzisiaj w zacienionym miejscu o godz. 11.30 na termometrze było 33 st.C .
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ptaki - gołębie,kosy i inni nieproszeni goście

Post »

Nie sądzę żeby ludzie tępiący ptaki dawali im wodę...
no chyba że zatrutą...

Z takimi apelami to raczej skieruj się tu : viewtopic.php?f=18&t=91417&start=938 .
Tu większość zna pożyteczną moc ptaków,wie jakimi są sojusznikami są ptaki ( u mnie np otwarły sezon na wyjadanie gąsiennic z krzewów) i woda dla nich i innych stworzeń to podstawa :)
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ptaki - gołębie,kosy i inni nieproszeni goście

Post »

Dla mnie kosy to prawdziwi przyjaciele. Podczas lęgów wytrwale polują na turkucie. Nieraz jednocześnie trawnik i przydziałkową aleję przeszukuje do 10 ptaków jednocześnie. Wtórują im w tym szpaki. Dzięki temu mam mniej pracy z tępieniem turkuci, a nie zauważyłem żeby trawnik cierpiał z tego powodu jakoś szczególnie.
Awatar użytkownika
Basia21071
50p
50p
Posty: 68
Od: 11 mar 2016, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: szkodniki

Post »

Witam!
Potrzebuję porady dotyczącej niszczenia moich roślin przez gołębie.
Pewnie dziwnie pisać o gołębiach w temacie szkodniki, ale naprawdę działają jak prawdziwe szkodniki.
Od ponad dwudziestu lat mieszkam na wsi, gdzie gołębie były zawsze obecne, to takie hobby mojego męża.
Od tylu również sadzę sobie w skrzynkach, doniczkach, i gdzie się tam jeszcze da, różnego rodzaju kwiaty, tzw.balkonowe.
W ubiegłym roku po raz pierwszy miałam taki problem, że gołębie przylatują do moich doniczek i wydziobują moje kwiaty doszczętnie, a czego nie wydziobią, to się połamie pod ich ciężarem.
Zupełnie zapomniałam o problemie i w tym roku znowu obsadziłam doniczki kwiatami, no i się zaczęło. Zaczepiam przy doniczkach różne folie i inne cuda, na huśtawce, gdzie również są kwiaty mąż przyczepił sztucznego jastrzębia. Na razie pilnujemy, ale tak się cały sezon nie da.
O ile tego jastrzębia jestem w stanie przeżyć, to już fruwające foliówki, czy inne śmieci koło moich kwiatów, mówiąc delikatnie, mnie denerwują.
I moje pytanie, czy jest na te ptaszory jakiś sposób? Już sobie pomyślałam, że to może brak jakichś witamin powoduje, że tak uzupełniają swoje niedobory? Jestem oczywiście gotowa kupić im to, czego im tam potrzeba, ale co to może być? Czy jest tu jakiś fachowiec od gołębi?
Basia
Piotr8911
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 sty 2023, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ptaki - gołębie,kosy i inni nieproszeni goście

Post »

Prawdę mówiąc nigdy się nie spotkałem żeby gołębie aż tak niszczyły rośliny. Zazwyczaj robią to szpaki, dlatego nie myślałem, że z gołębiami też może być problem. Jedyny sposób aby odganiać gołębie to właśnie te folie, których nie chcesz.
Regulamin
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”