Storczyki Callanthe :)

Zablokowany
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

też myślałam nad tym żeby powsadzac po dwa storczyki do jednej doniczki ale większośc już została przeze mnie przesadzona i nie chcę ich znowu stresować ;:222 wiec może przy następnym razie :D Poza tym nie umiem się zdecydować jak je kolorystycznie połączyć ;:306 takie same mam tylko Phal. Golden Beauty x 2 ale właśnie zakorzeniają nowe podłoże ;:224 Ślicznie to wszystko u Ciebie wygląda, piękne korzonki, piękne listki ;:196
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Dzięki Aniu, te dwa właśnie postanowiłam, że wsadzę razem, bo są takie same ;:306 I nie ma problemu + wolne miejsce na parapecie ;:204 Te wyjątkowo się udały listki ładne wyrosły, ale ten co mamy podobne multiflory miał brzydkie listki i teraz mu już nowe wyrastają ładniusie ;:138 Zobaczymy jak z korzonkami w keramzycie ;:224 Mi się bardzo podoba efekt wizualny i co chwilę chodzę je oglądać ;:306
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
marta325
1000p
1000p
Posty: 1454
Od: 15 lip 2012, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rotterdam/Kielce

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Ja tez jednego wsadzilam eksperymentalnie w keramzyt. Po kilku dniach puszcza nowego korzonka ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

powiem Wam, że ja też poświęciłam jednego ;) Zawsze mówiłam, ze może spróbuję kiedyś tej metody z keramzytem ale na takim storczyku, którego nie będzie mi szkoda. Mama mi jakiś czas temu kupiła taki biskupi w tesco, miał dość mało korzonków plus jeden długaśny poza doniczką. jakiś czas temu zmieniłam mu podłoże i wepchnęłam ten korzonek do podłoża i wszystko pogniło.. Chyba za długo żył sobie na powietrzu by teraz przejąc funkcję tych korzeni w podłożu.. Miałam możliwość albo reanimować go albo spróbować uprawy w keramzycie i własnie przed chwilą go przesadziłam ;) Ciekawa jestem czy u mnie tez będą jakieś pozytywne rezultaty, pewnie nie, bo ja mam głupie szczęście ;:224
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

super Aniu ;:138 fajnie, że się zdecydowałaś chociaż z jednym spróbować :D wiem o którego biskupiego chodzi ;:108 mi został jeden do przesadzenia w keramzyt z moich storczyków, mamy niech sobie rosną w czym ona chce, bo przecież ona wie lepiej :roll: i jak kwitną to im dobrze :evil:

ja przed chwilą zauważyłam na Franusiu coś co może być pędem :twisted: ale może okazać się też korzonkiem :evil: i w jednej miniaturce znalazłam nieproszonych małych białych gości ;:161 muszę go trochę przesuszyć, bo chyba ma za mokro :roll:
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Pati to muszę przyznać, że przesadzanie po raz pierwszy było przyjemnością, ale ten storczyk akurat nie miał już prawie żadnych korzonków hehe.. także nie mam wiele do stracenia, a jeśli mam go reanimować w keramzycie, co mi słabo wychodzi a spróbować go normalnie pielęgnować w tym podłożu to wolę wypróbować coś nowego dla mnie. nie pokładam w nim dużych nadziei, szkoda mi go nie będzie, choć miło by było gdyby odżył, bo to jednak prezent ;) Pewnie spróbowałabym tej metody wcześniej widząc wasze "ochy" i "achy", ale nie miałam kandydata, który by się kwalifikował ;:224 Bo gdybym przesadziła zdrowego i silnego storczyka, który (tfu tfu) zacząłby mi marnieć to bebechy bym sobie wypruła :roll: a tak to, stało się i już :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

o, to coś u Franusia ;:138 jeszcze za małe chyba, żeby powiedzieć co to, ale przyjmuję zakłady ;:306 i jeszcze 3 listek mu rośnie :tan

Obrazek
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Pati to teraz ja powinnam z lupą siedzieć przed tym zdjęciem :;230 Ale masz korzonków, kwiatów pięknie to wygląda.
A magical boski ;:oj
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

mi się wydaje, ze korzonek bo takie okrągłe :roll:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Też obstawiam korzonek ;:3 .
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Mówicie, że korzonek :( Cóż, nie ma co rozpaczać - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;:224

Dzisiaj wybrałam się do miasta i poszukałam koszyczka do moich miniaturek :) Koszyczek kosztował mnie całe 9,90 zł w sklepie typu "Wszystko za 5 zł" ;:306 Ale jak dla mnie jest idealny ;:224 Ma śliczny ciemnobrązowy kolor, który pasuje mi do mebli :D
W środku wyłożyłam do połowy czarną agrowłókniną i wyspałam keramzyt :) Zmieszczą się tam spokojnie 6-7 sztuk miniaturek. Na razie stoją cztery więc... trzeba dokupić ;:204

Obrazek
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Ha!Super to bedzie wygladac Pati jak juz go zapelnisz.prosze ,taka mala rzecz a jak cieszy i zdobi.A jeszcze jak beda wszystkie potem kwitly to juz w ogole szal bedzie ;:138
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

też myślę nad jakąś zbiorczą osłonką/koszyczkiem :D czy keramzyt zalewasz woda? Nie przecieka Ci przez agrowłókninę? ja myślałam o takich koszyczkach z folią w środku :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”