Jeszcze raz od początku... cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
julianna
1000p
1000p
Posty: 1145
Od: 21 gru 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jeszcze raz od początku... cz. III

Post »

Witaj Helenko :wit
Fantastycznie opisujesz swoją przygodę ze zmianą miejsca zamieszkania i ogrodem.Hortensje godne pozazdroszczenia. Piękne zwiastuny wiosny pokazałaś. Będę do Ciebie zaglądać z wielką przyjemnoscią i śledzić dalsze etapy rozwoju Twojego ogrodu.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.

H. Jackson Brown
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Jeszcze raz od początku... cz. III

Post »

;:3
Zaczynam od postanowienia, że rano, przed śniadaniem będę zaglądała na FO. Mój dotychczasowy zwyczaj bywania na forum nocą nie jest najlepszym rozwiązaniem. Śmieję się czasem, że rozmawiam sama ze sobą, bo większość już śpi. :;230

Edytko - witam serdecznie. Potraktowałam Twoją wypowiedź jako komplement. I to trzy w jednym! Muszę się starać, żeby choć w części na nie zasłużyć. A do ogrodu zapraszam, im więcej gości, tym przyjemniej. ;:173

Basiu w przypadku "wędrujących" cebul, zaznaczanie traci sens, natomiast rozmnażanie cebul Twoją metodą warte jest opatentowania ;:306

Julianko - cieszę się, ze zajrzałaś do mojego wątku i mam nadzieję, że zostaniesz dłużej, zapraszam. ;:180
Moje hortensje jesienią przeszły zmianę miejsca, co przy ich gabarytach nie było łatwe. Teraz zafundowałam im ostre strzyżenie.
Zobaczymy jak im to się spodobało. ;:131

Dzisiaj kolejny, pracowity dzień. Przybyło mi trochę liliowców i host. Choć te ostatnie są tak mikre, że niezbędne okazały się okulary, żeby cokolwiek dojrzeć. :evil:

A sprzedawca zapewniał: "Jakość oferowanych kłączy to dla nas priorytet. Gwarantujemy, że kupujesz kłącza w doskonałej kondycji - duże, zdrowe i nie wysuszone. Kłącze pierwszego gatunku."
Jutro postaram się zrobić zdjęcia.
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jeszcze raz od początku... cz. III

Post »

:wit Heleno czy możesz pokazać w które miejsce przeniosłaś hortensje...i jak je przycięłaś..
one były wielgaśne... ;:131
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Jeszcze raz od początku... cz. III

Post »

Witaj Heleno :wit
Nie wszyscy śpią, nocniki nie śpią ;:218. I tez mają podobny dylemat, ale rano jakoś nie wychodzi ;:174, bo jak się zacznie rano, np. od czytania, to robi się południe ;:174.
A tego sprzedawcę aż chciałoby się poznać... ;:224.

;:196 Jagoda
PS. Mam nadzieję, że nie gniewasz się za ten belferski żart ;:218.
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeszcze raz od początku... cz. III

Post »

Witaj Helenko- rozczytywałam się w Twoich wątkach w końcówce zeszłego roku ,kiedy dobrnęłam do końca historii powstawania Waszego domu i pięknego ogrodu zamknełaś wątek
pogratulować Ci chciałam samozaparcia w tworzeniu tak pięknego otoczenia w okół domu, jak i zdolnego i chętnego do pomocy p.M ,aż mi ślinka poleciała kiedy była inauguracja Waszej
grilo- wędzarki - będę Helenko podglądała Wasze dzieło pozdrawiam wiosennie Ela/cuznicom (Romcia do której zaglądasz zarządziła posortować wszystkie Ele) :wit
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeszcze raz od początku... cz. III

Post »

No i jest następna Ela jak zwykle po ludziach ;:180 Piękna wiosna u Ciebie a póżniej to już będzie tylko cudnie ;:180
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeszcze raz od początku... cz. III

Post »

Helenko doczytałam o Twoich patyczkach a raczej badylach :;230 są-grubaski bo miałaś dorodne krzaczory już w zeszłym roku , ja też zaczełam je ukorzeniać podobnie jak Ty -postaw doniczki w miejsce zacienione i jedyna dbałość- to pamiętaj o podlewaniu i koniec . W zeszłym roku na próbę ukorzeniłam Anabelkę -2 takie donice , 1 dałam mojej działkowej koleżance
2 - wyjełam z doniczki badylki z korzonkami i wsadziłam do gruntu - obsypałam zrębkami i co tam miałam pod ręką ładnie mi się przyjeły i czekam czy mi zakwitną .
Zrobiłam jeszcze jedną doniczkę z kilkoma (4)patyczuszki Limelki -te wsadziłam do donicy dołożyłam 3 ucięte gałązki bukszpanu i 1 gałązkę z jakiegoś cyprysa , podlewałam , stały w ciemnym miejscu i dość chłodnym od północnej strony domu (jak jechałam na działkę na kilka dni podłoże nie wysychało) na zimę zostawiłam w tej donicy oprószyłam z wierzchu zrębkami niedawno przesadziłam do doniczki 3 ukorzenione sadzonki z hortensji (dł. korzonków ok 20 cm) bukszpan dosadziłam na właściwe miejsce też ładnie ukorzeniony i przesadziłam również ładnie ukorzeniona sadzonkę z cyprysa . Nie chodziłam nie chuchałam i nie dmuchałam zrobiłam z ciekawości czy się dobrze ukorzeniają ( wszystkie moje sadzonki bez ukorzeniacza)i czy przezimują -wszystko wyszło ok- z 4 patyczuszków ukorzeniły się 3 ,1 nie miał korzonka nawet jednego a na badylku były zielone pączki .
Wykład zrobiłam że ho ,ho życzę powodzenia na pewno Ci wyjdą -Ela/kuznicom
pozdrawiam Ela
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jeszcze raz od początku... cz. III

Post »

Witaj Helenko ;:196 Z przyjemnością będę ci towarzyszyć w nowym ,ogrodowym sezonie!Będę podglądać i nie spocznę,dopóki nie wyhoduję takich hortensji jak twoje ;:224 W poprzednim wątku wyczytałam,że one takie młode i już tak zdobią :shock: Warzywnik też pokazuj :D
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Jeszcze raz od początku... cz. III

Post »

;:3
Szczerze mówiąc, to zamiast wisieć na kompie, powinnam stać nad garami. Jutro (a raczej dziś) mam solenizanta. :roll: Całe szczęście, że goście mają być w sobotę ale o jakiejś uroczystej kolacji dla nas dwojga powinnam pomyśleć. :oops:

Misiu - jutro postaram się zrobić trochę zdjęć, choć lista jutrzejszych zajęć okrutnie się wydłużyła. ;:oj

Jagódko - jeżeli po bliższym obejrzeniu host stwierdzę, że naprawdę są kpiną, to chyba podam nazwę sprzedawcy pod zdjęciami. Bez komentarza. Zrobię to w ramach darmowej reklamy.

Elakuznicom nie mam doświadczenia w ukorzenianiu. Jak uda się z hortensjami, to spróbuję z innymi roślinkami. ;:108

Elu u mnie wiosna trochę późniejsza w porównaniu do Twojego regionu. Mogłam nie wyjeżdżać z Kutna i wiosnę miałabym wcześniej i do Łodzi blisko... :;230

Mireczko - witam i cieszę się z Twojej obietnicy bywania u mnie choć mój ogród w porównaniu do Twojego, jest dopiero w powijakach. :wink:
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
ella52
200p
200p
Posty: 342
Od: 8 lut 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj łódzkie

Re: Jeszcze raz od początku... cz. III

Post »

Przyczłapała się następna Ela :D Czytam sobie po cichu, jestem na bieżąco.
Pozdrawiam Ela
Maleńki ogródek Eli
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Jeszcze raz od początku... cz. III

Post »

;:3
Witaj Elu. Dlaczego "przyczłapałaś", a nie przybiegłaś w podskokach? Sądząc po cyferkach przy niku nic tego nie usprawiedliwia. :lol:
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Awatar użytkownika
DuczekiOsia
1000p
1000p
Posty: 1621
Od: 10 sie 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jeszcze raz od początku... cz. III

Post »

fajne masz kociaki :) całe stadko :) ogród kolorowy i piękny :) hehe a ja na FO to i rano i wieczorem i jak czas pozwoli heh nie mogę zyc bez niego :wit
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Jeszcze raz od początku... cz. III

Post »

;:3
Chcę Wam zaprezentować kłącza host, które nabyłam jako "kłącza w doskonałej kondycji - duże, zdrowe i nie wysuszone. Kłącza pierwszego gatunku."

1. Hosta Orange Marmalade za 19,99 zł ? kłącze ma niecałe 10 cm z mikroskopijnym kiełkiem.

Obrazek Kartka formatu A4 ma szerokość 21 cm.

2. Hosta Frosted Dimples ? korzonki wiotkie, a kiełek całkowicie zgniły, tzn. w ogóle go nie ma.

Obrazek

Proszę o opinię. Reklamuję ale nie wiem czego się mogę spodziewać.
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”