Apteka na działce i w domu cz. II

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Basiu babkę lancetowatą wykorzystywano już wieki temu, rośnie wszędzie więc łatwo ja zdobyć.
Moja babcia leczyła nią odciski, ja stosuję do przemywania oczu gdy są podrażnione, piekące i zmęczone . W ostrzejszych stanach jak zapaleniu spojówek i powiek także, naprzemiennie z kwiatami czeremchy ale z tej drugiej to bardziej okłady.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Ja pamiętam też, że babkę przykładałam na opuchlizę po użądleniu pszczoły, poniewaz z wiekiem nabyłam na nie uczulenia, jak użądliła w duży palec u nogi, opuchlizna zrobiła się aż po kolano, chodzić nie mogłam kilka dni, babka pomagała.
Z kolei teraz nawraca mi uczulenie na rękach z rękawic, i to nie tylko jednorazówek, myślę że to uczulenie tak właściwie od potu ostatnio bardzo dużo miałam pracy przy renowacji trawnika i ogólne porządki więc i rękawice przez kilka tygodni po kilja godzin dziennie. Musiałam niestety maścią sterydową smarować. Muszę się rozejrzeć za tą bylicą ale nie przypominam sobie abym widziała u siebie.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Kasiu a może to uczulenie na lateks ( gumę) ?
Zmagam się z tym od dawna, muszę unikać ubrań z gumą, która dotyka bezpośrednio do ciała, koronkami ala-gumowymi, rękawiczkami itd... da się żyć bo można kupić z innego materiału.

Dokończę przepis na maść z glicerydu żywokostowego.
Pisałam wcześniej, że gliceryd wykorzystywany jest do zrobienia maści (z dodatkiem różnych składników) dla mnie taka postać? wygodniejsza w użyciu.


Składniki:
- 100 ml tłuszczu gęsiego
- 100 ml glicerydu żywokostowego
W/w składniki to podstawa ale można dodawać inne mając na względzie własne schorzenia.
Tłuszcz gęsi jest naturalnym wspomagaczem działania wszelkich maści ze względu na doskonały skład, który umożliwia głębokie wnikania związków czynnych w skórę, ma też właściwości rozgrzewające.
Dlatego cenię go i jest u mnie na I-szym miejscu :D



W moim wypadku dodałam olejki wysycone niżej wymienionym,i roślinami.
Proporcje dowolne w zależności od indywidualnych potrzeb :
- dziurawiec lekarski wykonany ze świeżych kwiatów,
- plectranthus amboinicus ze świeżych liści,
- owoce kasztanowca z dojrzałych zmiażdżonych owoców ( miąższ +skórka)
- drzewo herbaciane - na koniec 1% olejku eterycznego ( kupuję w aptece) jako dodatek przeciwko bakteriom i grzybom

Aby wszystkie składniki dobrze się połączyły dając kremową konsystencję muszą mieć jednakową temperaturę. Stopniowo dodaję lejąc cienkim strumieniem i ciągle mieszam.
Maść robię w słoiku, który stoi w większym naczyniu z ciepłą wodą.
Po wystawieniu w trakcie chłodzenia ubijam trzepaczką i rozkładam do mniejszych pojemniczków.
Mam nadzieję,że nic nie pominęłam.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

No właśnie nie wiem Krysiu, wcześniej własnie po lateksie tak mi się zrobiło, dużo wtedy malowałam i takie rękawiczki zakładałam, tym razem zrobiło mi się w rękawicach roboczych typu wampirki, one też mają trochę gumy nie wiem tylko jakiego rodzaju ale uczulenie robi mi się tylko na rękach po dłuzszym używaniu rękawic gdy ręce się spocą. Robią mi się takie swędzące pęcherzyki.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Ja to wolę wazeliną kosmetyczną ręce posmarować. Nigdy w rękawiczkach nie pracuję przy ziemi i roślinach. Ale takie zapalenie skóry na rękach robi się też od jakichś produktów alergicznych w jadłospisie. Mi się od jedzenia pokrzyw na przykład coś takiego robiło. Zamieniłem pokrzywę i szpinak na podagrycznik, bo mnie akurat nie uczula.
spa-cja
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 30 gru 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Czy znasz sposoby, aby zmniejszyc dheas i testosteron u młodej kobiety?
dzastin
200p
200p
Posty: 386
Od: 17 gru 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie(ok.Zamościa)

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Kochani od dłuższego czasu zmagam się z bólem uszu,byle wiaterek zmiana temperatury wciąż dolegliwość wraca.
Czy mają państwo jakieś ziołowe sposoby ?
Serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Ja bym poradził pić dużo soku z cytryny z miodem i imbirem. Dużo to znaczy minimum kilka cytryn dziennie a imbiru też spory kawałek korzenia. Ważne żeby miodu ani cytryny nie zalewać gorącą tylko ciepłą wodą. Witamina C pomaga się szybciej pozbierać ze wszystkich urazów skaleczeń, zapaleń czy lekkich infekcji. Dobrze się komponuje z rutyną i z kwasem cytrynowym, dlatego witamina C wyciśnięta z cytrusów jest lepsza niż każda inna, bo one już tą rutynę i kwas cytrynowy w sobie zawierają. Choć większość rutyny znajduje się w skórce, którą trzeba by najpierw odpowiednio oczyścić. Miód zawiera różne przeciwzapalne składniki a imbir rozgrzewa. Wbrew pozorom powinno to pomóc bardziej na zapalenie niż zewnętrznie stosowane okłady czy zakraplanie. Trzeba też się ciepło ubierać, wysypiać się też w cieple, zwłaszcza jak już jakieś zapalenie się pojawi, żeby nie przypałętało się przeziębienie.
dzastin
200p
200p
Posty: 386
Od: 17 gru 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie(ok.Zamościa)

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Serdecznie dziękuję za tak budujące wskazówki.
Pozdrawiam serdecznie.
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Hej hej często tutaj zaglądałam ale teraz mam taki problem, mam wielki kamulec w nereczce, ale nie jest to typowo wapniowy, więc póki co lekarz się wstrzymał z operacją na 3tyg, jest taki duży że nie można go falami tylko niestety operacyjnie, ale słyszałam że są ziółka które realnie wypłukują kamienie takie jak moje, oprócz brzozy to znacie jakieś super mieszanki? Pozdrawiam!
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Weroniko :wit W sklepach zielarskich można kupić i spróbować SHILINTONG /szylintong/. made in China.Ale nie wiem czy przy dużym kamieniu można stosować i czy to coś da.Tam na opakowaniu jest dawkowanie i okres leczenia.
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Weroniko współczuję .
Czy ten jak sama nazwałaś "wielki kamulec" wcześniej nie dawał się we znaki ?
Zawsze łatwiej działać gdy nie ma presji czasowej bo roślinne preparaty działają wolno i potrzebują sporo czasu. Przy tym z naszej strony ważna jest systematyczność i cierpliwość aby doczekać się jakiegoś widocznego efektu.
Kamienie w układzie moczowym w ostatnim czasie to częsta przypadłość.
W mojej rodzinie nie było przypadku ale znajomi i owszem walczyli ...
Preparaty z Marzany barwierskiej w znacznym stopniu pomogły pozbyć się kamieni. Nie pytałam w jakiej postaci używali jej ale to chyba kwestia indywidualnego wyboru bo sa wyciągi z kłączy w płynie, proszki i kapsułki. Ma też skutki uboczne dlatego używamy nie dłużej niż 2 - 3 tygodni.
Potem należy wprowadzić inne zioła aby przedłużyć kurację i obowiązkowo robić badania.
Wpisz w wyszukiwarkę i poczytaj - nie wiem czy wszystkie rodzaje kamieni rusza ale na pewno po lekturze znajdziesz odpowiedź na swoje problemy.
W Polsce jest uprawiana obecnie na plantacjach zielarskich wiec nie ma obawy ,że jakieś chińskie ... tylko nasze.
Powodzenia
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Na moje kamienie nerkowe kilkunastomilimetrowe (raz był 2cm), które pojawiały się i znikały pomagało jedzenie w dużych ilościach czerwonej porzeczki na działce w lecie oraz kompoty i soki w zimie.
Miałem porzeczki czerwone bardzo wczesne Jonkheer van Tets, Holenderską. Rondom i bardzo późną Macherauch`s Rote Spätlese.
Obecnie mam 12 mm kamyczek i tegoroczne porzeczki go nie rozpuściły.
Nie stosowałem nic poza czerwoną porzeczką.
Co nadaje się na taki kamyczek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”