Trawnik po zimie cz. 2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Ja wertykulację zaczęłam wczoraj. Dzisiaj pod nóż pójdzie reszta trawnika. :wink: Trawa już ruszyła ze wzrostem, a prognozy nie przewidują w najbliższym czasie przymrozków. Moim zdaniem to idealny termin. Z doświadczenia lat poprzednich po tym zabiebiegu dzięki wyczesaniu i porządnym napowietrzeniu korzeni za parę dni powinno się wszystko pięknie zazielenić. :D
Nad trawą zbytnio się nie rozczulam. Wertykulator ustawiam na najgłębsze cięcie, czyli zakres 5 na moim sprzęcie.

Obrazek
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Powiedzcie mi czy werkulacja ma sens w wypadku starego, bardzo zachwaszczonego i zaniedbanego trawnika? Obecnie kończę go grabić ze starej, uschniętej trawy (w zeszłym roku nawet koszony nie był), najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będzie koszony.

Trochę się boję, że po werkulacji nie będzie tam już żadnej trawy - teraz, po grabieniu, zostają mi jakieś nędzne resztki :oops:
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Próbowałaś pryskać jakimś herbicydem aby pozbyć się chwastów?
Jeśli nie chcesz zakładać od nowa trawnika ja bym zrobił oprysk, odczekał 5-7 dni aż chwasty padną, potem koszenie, wertykulacja i dosiewka trawy w łyse miejsca.
Jeśli chcesz spróbować założyć nową trawkę - to zbliża się dobry czas.
Masz jakieś zdjęcie trawnika?
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Tam aż wstyd zdjęcia robić...

Chwasty mi nie przeszkadzają specjalnie - to po prostu ma być miejsce, gdzie córa będzie mogła się bawić, a mąż lenić ;:224 . Nie chcę za dużo ładować pieniędzy w tą działkę, bo nie należy do mnie. Dostałam ją jako "gratis" do wynajmowanego mieszkania. Bardziej zależy mi na pobudzeniu trawki do rośnięcia ;:131 . Akurat do takiego sprzętu mam dostęp :wink:

Opryski też absolutnie odpadają, nie ma szans, żebym wybrała się tam bez córy... A opryski przy 1,5 rocznym maluchu nie wydają mi się najmądrzejszą rzeczą :roll: .
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Majajka bez oprysku spokojnie są radę ;:108 , tym bardziej że piszesz, że chwasty Ci specjalnie nie przeszkadzają. Regularne koszenie eliminuje większość "nieproszonych" gości na trawniku, a trawę pobudza do rośnięcia. Ja np. w zeszłym roku nie robiłam ani jednego oprysku na chwasty , a jak widać na wrzuconych wcześniej zdjęciach wygląda całkiem ok. :wink:

Koniecznie zrób zdjęcia, bo żeby cokolwiek doradzić trzeba widzieć o czym mówimy.
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Majajka pisze:Bardziej zależy mi na pobudzeniu trawki do rośnięcia
Sypnięcie azotem na wiosnę pobudzi jeszcze bardziej wszystko co zielone na trawniku - a żeby było bezpiecznie dla dzieci to możesz to zrobić wyczekując na porę deszczową i tuż przed nią sypnąć. Nawet można się pokusić o nawożenie podczas deszczu, tylko trzeba zabezpieczyć nawóz w pojemniku przed przemoczeniem. Nawóz rozsypiesz a deszcz wszystko rozpuści. Oczywiście mowa o granulacie, który szybko się rozpuszcza w kontakcie z wodą.
A potem tylko koszonko...
Cwieku
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 30 kwie 2016, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Hej,

jak myślicie... można już roczny trawnik wygrabić, uwałować, zrobić dosiewki i sypnąć saletrą? Nie za wcześnie?
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Grabić i wałować można zawsze (jak sucho) :)
Ja osobiście zaczynam nawożenie z początkiem kwietnia, gdy długoterminowe prognozy pogody przewidują ładną pogodę.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Mój trawnik wyczyszczony, wygrabiony, nawieziony, deszcz jak na zamówienie podlał trawnik po tygodniu pokażę jak wygląda.
Nie czekałam na początek kwietnia bo trawnik wyrażnie sie obudził i potrzebował wszystkiego.

:wit
Marcin1988
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 24 lip 2016, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z trawnikiem

Post »

Witam proszę o pomoc w tamtym roku zasiałem trawę na początku ładnie sobie rosła problem zaczął się kiedy wyjechałem na miesiąc i po tym czasie skosiłem już dość długą trawę. Trawa po tym okresie była gruba u podstawy posiada prześwity i jest wysuszona. Do końca sezonu była regularnie koszona ale to nie pomogło. W tym sezonie po pierwszym koszeniu wygrabiłem ją dość mocno w dwie strony i po następnym koszeniu wygląda tak proszę o pomoc co z nią zrobić ??
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Marcin1988
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 24 lip 2016, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Pomoże ktoś bo już na prawdę nie wiem co z nim robić czy wystarczy nawieźć i regularnie kosić??? Miał być piękny trawnik a wygląda gorzej od starego ;:223
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Trawnik zawsze będzie wyglądał gorzej bo mocnym grabieniu/wertykulacji. Natomiast na zdjęciach część tego trawnika moim zdaniem wygląda dość źle, więc można by spróbować dosiać trawy w tych tych pustych miejscach. Nawóz oczywiście możesz dać co powinno przyspieszyć rozkrzewianie się istniejącej trawy.
Regularne koszenie to podstawa, ale tego chyba nie muszę mówić :-)
Marcin1988
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 24 lip 2016, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

oki tak zrobię dosieje trawy i zasilę nawozem. A co z tymi grubymi pędami trawy ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”