Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Dahrecki
100p
100p
Posty: 137
Od: 10 maja 2010, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Wies k/Pruszkowa

Re: Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Post »

Dzięki Antek za Twój post i uwierz, że jako świadomi konsumenci chętniej kupilibyśmy produkty u Ciebie niż w supermarkecie. Cieszę się, że są takie osoby jak Ty, które szukają poza-chemicznych metod dla swoich upraw. Napisz proszę co Cię skłoniło do takiej decyzji.

Mamy sporo znajomych, którzy wybrali kierunek całkowicie odwrotny od naszego tj. wyeliminowali z diety właśnie warzywa i owoce z obawy przed pestycydami, których natężenia i rodzaju nie mogli w żaden sposób kontrolować w tym co jedli. Naszym zdaniem to właśnie tacy anty-klienci są problemem dla rolników (a nie robaczki) - oni nic naturalnego nie wezmą do ust bo uważają, że wszystko jest skażone chemicznie. W zeszłym roku jadąc do pracy widziałam oprysk kapusty, rolnik na chwilę się zatrzymał i zaczął z kimś rozmawiać. W tym czasie oprysk cały czas leciał na te same rośliny ;:202 . Pomijam już fakt, że pole znajdowało się przy trasie szybkiego ruchu. Potem rolnik pojechał dalej, a na jesieni zapewne sprzedał te chyba już "świecące" główki kapusty nieświadomym klientom. Widząc coś takiego nie dziwię się naszym znajomym, którzy nie rozumieją jak my możemy jeszcze i wyłącznie jeść warzywa i owoce. My mamy jednak swoje zdanie i nadal będziemy kochać zieleniny, z tym, że kupione wyłącznie od sprawdzonych producentów.

Zdajemy sobie sprawę, że temat chemii stosowanej w rolnictwie jest trudny, rolnik będzie chciał zwiększać swoje plony, a klient będzie chciał jeść naturalną kapustę pozbawioną pestycydów. Na koniec to jednak chyba klient wybierze co chce jeść i gdzie swoje jedzonko kupić (tak jak my wybraliśmy swojego rolnika lub jak nasi znajomi co już zapomnieli jak wygląda marchewka czy kalafior).
Dahrecki
100p
100p
Posty: 137
Od: 10 maja 2010, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Wies k/Pruszkowa

Re: Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Post »

Antek - obejrzeliśmy kilka filmów, które zamieścileś w swoich różnych postach na temat technologii EM - jesteśmy pod mega wrażeniem. DZIĘKI ZA INSPIRACJĘ!!! ;:180 Napisz proszę coś wiecej na ten temat - jak dokładnie stosujesz EMy w uprawach, czy korzystasz z oprysków, nawożenia, podlewasz? co konkretnie robisz i jakie rezultaty obserwujesz?
antek5
50p
50p
Posty: 77
Od: 26 gru 2012, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska(charsznica)

Re: Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Post »

Żona zawsze była przeciwnikiem chemii, jako jedyny we wsi pryskałem w kombinezonie ochronnym.
Przypadkowo w telewizji widzieliśmy krótką wypowiedź rolnika stosującego EM-y, mówił iż dzięki temu ograniczył pestycydy. Zacząłem więc szukać informacji o EM-ach. Bardzo ciekawy i obszerny temat stwierdziłem iż warto spróbować. Znalazłem np. taką informację: w zdegradowanej glebie słoma nie rozkłada się na próchnicę tylko gnije nie wnosząc nic dobrego a nawet przeciwnie rozwijają się różne patogeny, szkodliwe grzyby w efekcie czego w kolejnych latach trzeba stosować jeszcze więcej chemii. I tak nakręca się błędne koło.

Tak temat ograniczenia chemii w rolnictwie jest niesamowicie trudny i choć widzę efekty u siebie to nie udało mi się jeszcze żadnego sąsiada przekonać. Paradoksalnie stosowanie EM-ów jest tańsze niż koszt wykluczonej chemii.
Na razie większość klientów kupuje oczami i woli towar piękny i błyszczący nie zastanawiając się czy jest zdrowy i naturalny.
antek5
50p
50p
Posty: 77
Od: 26 gru 2012, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska(charsznica)

Re: Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Post »

Nie jest tak łatwo opisać jak stosuję ponieważ nie ma określonej receptury, a poza tym w tym roku planuję trochę zmienić dawkowanie. A w trakcie sezonu pewnie też coś zmienię.
W skrócie wygląda to tak:
Woda do zabiegów ma być odstana ( chodzi przede wszystkim o odparowanie chloru ) w tym roku planuję dodatkowo użyć ceramiki EM do odstania wody.
Rozsady podlewam EM-ami.
W pole stosuję opryski na ten rok planuję.
na glebę 40-60 litrów EM-A + 5 litrów EM-ogród + 2-3 kg proszku ceramicznego /ha
na liść co około dwa tygodnie 2 litry EM-A + 1 litr EM ogród /ha

Rezultaty np. ziemia nie zaskorupia się, jest bardziej pulchna. Dużo lżej jest plewić, uprawiać
warzywa lepiej się przechowują.
EM-y pijemy również w domu, i mniej chorujemy dziecko opuściło w przedszkolu tylko jeden tydzień na przełomie stycznia i lutego.
Dahrecki
100p
100p
Posty: 137
Od: 10 maja 2010, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Wies k/Pruszkowa

Re: Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Post »

Dzięki Antek za odpowiedź! Jestem w trakcie przeglądania internetu w zakresie EM - pasjonujące zagadnienie.
Napisz jeszcze proszę czy bawiłeś się w rozmnażanie EMów.
antek5
50p
50p
Posty: 77
Od: 26 gru 2012, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska(charsznica)

Re: Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Post »

Nie namnażałem. Wolę kupować gotowy produkt, łatwiej jest stosować, dostępne są też bardziej złożone mieszanki.
Chociaż namnażanie we własnym zakresie wychodzi nieco taniej. Ale zawsze można podczas namnażania coś sknocić, namnażanie trwa około dwa tygodnie a później należy zużyć w ciągu kolejnych dwóch tygodni. Produkt gotowy nie otwierany może stać do sześciu miesięcy, a po otwarciu dwa tygodnie.
Koszt EM-ów wynosi około 1000 ? 1500 zł/ha.
Na mniejsze powierzchnie wyniesie więcej niż z podzielenia tej kwoty na ary, bo małe opakowania są dużo droższe, a większych nie zagospodarujesz w ciągu dwóch tygodni.
Ceny detaliczne są ustalone jednakowo: u lokalnego dystrybutora, doradcy, sklepie producenta w internecie ( tu dolicz koszt przesyłki ).
Ja stosuję z firmy emgreen.
Awatar użytkownika
Marcheff
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 cze 2013, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Post »

Moja koleżanka od niemal roku jest weganką i w zasadzie dzięki styczności z tym sposobem odżywiania, wprowadziłam do swojej diety dużo zdrowych nawyków żywieniowych ? jak choćby moc warzyw i owoców na co dzień. Parownica, wyciskarka do cytrusów, sokowirówka oraz blender to teraz podstawowy sprzęt w kuchni, w jakim przygotowuję posiłki
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Post »

Moje tegoroczne kwiaty balkonowe(pelargonie)były od rozsady traktowane EMA u ogrodnika.Dostałam rozrobiony preparat i zastosowałam kilkakrotnie na najcenniejsze rosliny ogrodowe(dla mnie)Pomidory i ogórki tez zostały zasilone tym preparatem.
Co zauwazyłam?Brak mszycy na różach,bark mączniaka i innych chorobowych zmian.Róze w tym roku są obłędnie rozrośnięte,z ogromem pąków.Pisze o rózach ,bo nigdy jeszcze takich nie miałam.Magnolia ,z która miałam kłopot(skręcanie liści)rozrosła się bardzo ,a kwitnienie było długie i imponujące.Pomidory mają owoce choć nie sa pod osłonami.Zobaczymy co będzie dalej,ale efekty już widać.N ie zastosowałam w tym roku ani razu chemii na mszycę,na mączniaka i na inne choroby grzybowe.
Wiem ,że są preparaty wzmacniające dla zwierząt(do picia),a jakie są dla ludzi????
Ważna informacja!Preparaty EMA rozrobione czy nie trzeba trzymać w ciemnych ,najlepiej czarnych pojemnikach .Dostęp światła zabija bakterie.
antek5
50p
50p
Posty: 77
Od: 26 gru 2012, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska(charsznica)

Re: Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Post »

odnośnie preparatów dla ludzi to musisz sprawdzić na stronach producentów.
W emgreen mają: emiko-san, oraz EM-X gold. używałem obydwu.
Różnica między nimi jest taka:
emiko jest mieszanką mikroorganizmów wzmocnioną witaminą C oraz ziołami.
EM-X jest mieszanką antyutleniaczy. Zrobioną przez EM-y następnie przefiltrowaną, tak iż nie zawiera żywych mikroorganizmów.
Pozostali producenci mają w podobne preparaty tylko inne nazwy handlowe.
A tak nie oficjalnie to można stosować inne, sam próbowałem mieszankę polową.
Awatar użytkownika
Asia712
50p
50p
Posty: 83
Od: 17 gru 2012, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Post »

Moglibyście napisać jak sobie radzicie z komentarzami ludzi na temat Waszego żywienia? :) No i czekam na te rady, co mówić "u cioci na urodzinach" :D Jak dla mnie, to bardzo ciekawa dieta, trzeba dużo wytrwałości i silnej woli, ale za to jaki pozytywny wpływ na zdrowie :) Nie jestem jednak pewna co do wpływu takiej diety na jelita u tych, którzy mają problemy z jedzeniem surowych warzyw, itp. Czy to się jakoś unormuje, że surowe warzywa nie będą podrażniać żołądka czy raczej musiałabym się liczyć z różnymi nieprzyjemnościami podczas stosowania tej diety? :)
Pozdrawiam, Joanna
Awatar użytkownika
terlica
500p
500p
Posty: 761
Od: 24 mar 2013, o 07:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Post »

Witam,
jakiś czas temu wpadła mi do ręki książka dr Gersona, a później już poszło dalej, dr Budwig itp. Efekt zakupiliśmy wyciskarkę (innej firmy,ale również ślimakową) pijemy dużo soków (z warzyw od również zaprzyjaźnionych rolników), nie jesteśmy na etapie jedzenia wyłącznie surowizny i nie wiem czy kiedykolwiek będziemy, wyłączamy z diety mięso,jemy go już naprawdę niewiele i pewnie za kilka tygodni powiem ,że nie pamiętam już kiedy je jadłam. Fajnie jest wiedzieć ,że są gdzieś jeszcze takie "szajbusy" ;-)
Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam-Ewa
Awatar użytkownika
vonrupert
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 mar 2020, o 22:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Post »

Przeniosłam się ostatnio na dietę wegetariańską i dużo lepiej się czuję po posiłkach, ale gdy jem coś słodkiego, mimo że wege, to niezbyt mi to służy. Zastanawiam się, czy to przez cukier. Chciałabym przez jakiś czas spróbować używać słodzików, ale nie wiem, czy są one bezpieczne. Czytałam trochę i tutaj piszą, że tak Link usunięto. bab... są bezpieczne ale chciałabym potwierdzenia od kogoś kto już długi czas je stosuje i nie wpływają one źle na samopoczucie ;)
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witarianie, weganie...zdrowie inaczej

Post »

Wpisuję się do wątku i jestem pewna, że będę stałym gościem. ;:108 Od dwóch miesięcy jestem wegetarianką, no prawie, bo dopuszczam masło klarowane, kefir, czasem jajka. Od kilku miesięcy piję soki z wyciskarki. Teraz się spieszę do pracy, ale będę tu wracać. Pozdrawiam! :wit

Widzę, że ktoś wygrzebał stary wątek. :roll: ;:218
Czy gospodarze tu jeszcze zaglądają? :wit A może spotkam na forum kogoś, kto jest wegetarianinem albo choć jaroszem i przymierza się przynajmniej w teorii do witarianizmu?
Ostatnio zmieniony 17 mar 2020, o 10:42 przez jokaer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie postów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”