Moje roślinki - Kasia1007

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Kasiu nawet buzia otworzyła mi się ;:306 na widok Twoich ślicznotek ;:oj ;:oj ;:oj
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Kasiu, jak pielęgnujesz swoje cambrie? Czym podlewasz i jak podlewasz? I jaka wystawa jest dla nich najlepsza. Ja kupiłam przekwitniętą i nie chciałabym jej zmarnować - nigdy nie miałam cambrii, ani falków więc jestem zielona w tym temacie.
I jakie skrętniki odmianowe posiadasz? I te maluszki skrętnikowe to odmianowe może?
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Kasiu - dzieciaczki skrętnikowe śliczne :D Będziesz mieć, co dzielić od listków "matek" ;:108

Wypoczynek na wsi wiążę się przeważnie z pracą w ogrodzie i "na roli". Ale, jak miło tak odpoczywać...

Cudowne zdjęcia lilii i nie tylko.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Witam wszystkich odwiedzających, zarówno stałych bywalców, jak i nowych ;:7
Bardzo mi miło, że do mnie zaglądacie, cieszę się, że roślinki się podobają ;:167


Dziękuję Ewciu :) U nas lilie są już kilka db. lat, oczywiście na początku były te zwykłe, a z czasem kolekcja się powiększać zaczęła. Niestety po zimie, roztopach i podtopieniach trochę padło, ale kilka ślicznotek nadal zostało. Również uwielbiam ich zapach, choć nie wszystkie u mnie pachną, ale za to z pewnością wszystkie pięknie zdobią ogródek.


Dziękuję Stefanku ;:3


Sasanko, Emmo, Małogosiu, Aniu, Alenko dziękuję ;:180


Dziękuję Aniu :) U mnie również mieczyki zawsze zodbią dom, w sumie po to je sadzimy, w tym roku ani jednego nie mamy w ogródku, wszystkie rosną w warzywniaku.


Kasiulka, Lucynko, Madziu dziękuję ;:196


Dziękuję Renatko ;:196
Co do skrętniczków, to zainteresowałam się nimi w zeszłym roku, kiedy dostałam pierwsze okazy od cioteczki mojej, a później po fiołkowej porażce jeszcze bardziej i tak już zostało... :D Choć nie powiem, bo kilka okazów mi padło, ale się nie poddaję, no i listeczki się ładnie ukorzeniają :tan


Dziękuję Renatko ;:196


Kasiu :wit Szczerze powiedziawszy, to znawca ze mnie żaden ;:171 , ale z chęcią podzielę się swoim doświadczeniem. Wszystkie storczyki, w tym cambrie pielęgnuję tak samo. U mnie stały blisko okna południowego, (mieszkam na poddaszu, więc na połudnowym parapecie mam jedynie kaktusy i sukulenty) na początku podlewałam je odstałą wodą, ale w miarę powiększania roślinnej kolekcji zaczęłam podlewać je zwykłą wodą wprost z kranu. Co do zasilania, to hmm w zeszłym roku to i owszem kilka razy je zasiliłam, wystające korzenie podlewałam specjalną mgiełką do storczyków. W tym roku jakoś tak wyszło, że niczym ich nie zasilałam, zresztą wszystkie storczyki, które u siebie miałam wywiozłam do rodziców na wieś. Tam rosną teraz o wiele lepiej i kwitnienia mają bardzo obfite. Widocznie tamtejszy klimat bardziej im odpowiada :D Nie są niczym zasilane, stoją gdzie się da, na szafkach, kwietnikach, na zachodnim i południowym parapecie, (przed domem są drzewa, więc mają troszkę cienia) jak przekwitną, to łodyżki obcinamy i za jakiś czas znów zaczynają kwitnąć i tak praktycznie przez większość czasu. Phalki kwitną praktycznie na okrągło, a cambrie, czy miltonie potrafią kwitnąć dwa, trzy razy w roku, przy czym jedno kwitnienie jest dość obfite, a pozostałe słabsze, np tylko na jednej łodyżce. Ważne jest to, żeby nie zalać im korzeni, bo wtedy ciężko uratować roślinkę.
Co do skrętników, to te maluszki są odmianowe. Obecnie posiadam ok 20 różnych skrętników odmianowych (nie wiem dokładnie, bo kilka mam u rodziców, do tego jeszcze kilka odmianowych mi padło jakiś czas temu :( ) oraz kilka nn. Oczywiście marzy mi się ich więcej, ale nie wiem, czy w tym roku mi się powiększyć kolekcję, bo być może będę musiała wyjechać na jakiś czas, ale jak to się mówi - co się odwlecze, to nie uciecze :D ;:224




Myślałam, że mam jedynie czerwone kohlerie, ale najwyraźniej się myliłam. Chyba, że czasem zdarza się, że kwitnie inaczej, wie ktoś może???
Obrazek

Dla porównania ta druga kwitła tak:
Obrazek


Stefanostis
Obrazek


hoja Multiflora, miałam nadzieję, że tym razem nie zrzuci pączków, niestety zostały już tylko trzy...
Obrazek

Obrazek



Kilka ogrodowych.
Rozwar
Obrazek


Jeżówki
Obrazek

Obrazek


Latana
Obrazek


Wiesiołek
Obrazek


Pysznogłówka
Obrazek


Tacy goście również pojawiają się u nas w ogrodzie
Obrazek


Moje ulubione jabłuszka :tan Dojrzewają na przełomie lipca/ sierpnia
Obrazek


Wczorajsze widoki zza okna wieczorową porą
Obrazek

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Witaj Kasiu wszystkie roślinki od Ciebie pięknie mi rosną ;:196
mam nadzieję że i ja doczekam sie pięknych kwiatuszków kohleri ;:100
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Renatko, cieszę się bardzo, że roślinki się sprawują, a kohleria na pewno zakwitnie ;:108 :wit
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Dzięki Kasieńko odnośnie wskazówek uprawy cambrii. :wit
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Wspaniałe kwitnienia się zapowiadają wkrótce u ciebie, trzymam mocno łapki aby twe kwiaty nie pozrzucały pąków;).
Awatar użytkownika
katharos
1000p
1000p
Posty: 3057
Od: 4 sie 2012, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Widzę że wszysko ci ładnie rośnie...roślinki odemnie też ..i wice wersa ;:215
Awatar użytkownika
Amara
1000p
1000p
Posty: 1924
Od: 13 maja 2013, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: blisko morza :))))) zachodniopomorskie

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Piękności po prostu piękności ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Piękne zwłaszcza Pysznogłówka ;:138
Awatar użytkownika
iksja
200p
200p
Posty: 447
Od: 29 kwie 2010, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

:wit lilie cudne ;:138 ;:138 a ilość kwiatów na storczykach powalająca
Pozdrawiam Kasia
Zielony parapet;
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Kasiulek...cudności..róze..lilie fiołeczki...wszystko ślicznie rosnie..i Storczyki...i Motylek też słodki..
Piękny letni widok... ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”