Działeczka- marzenia się spełniają !

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Hej choć i tak nikt tu nie zagląda to i tak pokażę bułgarskie żywopłoty z hibiskusa.

Obrazek
Tutaj dopiero zaczynają kwitnienie . Wiele jest jeszcze w pąkach.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Zaglądamy :) .
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Witaj Aniu
Jeżeli za siatką jest sąsiadów to zrobiła bym w ten sposób żeby zasłonić ten betonowy domek czy co tam jest :) Jestem ciekawa jak ten żywopłot będzie się prezentował jak zakwitną kwiaty hibiskusa . Czekam na dalsze relację z prac . Co do wysadzania roślin to niestety ja się nie wypowiem bo sama zostałam posiadaczką działki i jeszcze muszę się dużo nauczyć . Trzymam kciuki i będę Ci kibicować :wit
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Jak miło Witajcie Asie razem i każda z osobna.
Zaniedbałam swój wątek bo roboty było dużo a na działce zmian niewiele było widać.
W zeszłym roku tak się nie wyrabiałam że jednej części w ogóle nie zdążyłam ogarnąć po zimie.
Cyganeczko dlaczego nie piszesz u siebie ? Na pewno maszw tym roku piękne warzywka pogoda chyba dopisała a do wysiewów też masz rękę.

Wczoraj zrobiłam jeszcze jedno typowe założenie kaiatowe często spotykane w bułgarskich ogródkach czyli koleusy. Tu mają ogromne liście.
Obrazek
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

nyna76 pisze: Obrazek
Piękny widoczek.
Taką podporę już miałaś czy malowałaś Aniu ?
Ja taką kupiłam i malowałam na biało.
Piękne dzielżany. ;:173
Podoba mi się ten nowy zakątek z nowym nasadzeniami .

Ech człowiek ciągle tylko coś tworzy ,
pozdrawiam Aniu ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Aniu napracowałaś się, ;:180 świetnie już ten zakątek z kratką wygląda. ;:215
Mam nadzieję, że lot był spokojny, bojuż tubylcze rośliny podglądasz. :)
Zainspirowałaś mnie tymi hibiskusami, muszę swój żywopłot hibiskusowy mocno przyciąć, bo już ma dwa metry i nieciekawie wygląda.
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

anabuko1 Aniu tak, podporę malowałam, bo była lekko wyblakła, skusiłam się z ciekawości na spray z biedry imitujący kamień, pomalowałam 1 warstwę, niestety atomizer czy jak to się tam nazywa się zapchał i koniec. Mam w tym miejscu głęboko zakorzeniony bluszcz w korzeniach starej gruszy, która się złamała u podstawy, więc zamiast z nim walczyć, oplotę go na tej podporze. Przywiozłam szczepkę z Irlandii i żywotna jest jak mało co.
Takie sobie snułam plany, że zrobię więcej w tym roku, ale upały i zwolniona robota nie pozwoliły. mam "pałera", ale nie w 40 stopniach w pełnym słońcu ..
Przesadzaniom nie ma końca, zawsze coś jest gdzieś na chwilę upchnięte, potem idzie na swoje niby miejsce żeby za chwilę znowu zmienić miejscówkę. ;:209

Soniu- widzisz, my chcemy dorodnego krzaczka, a tam po prostu tną bez sentymentu - może dlatego są takie dorodne.
moja kuzynka opowiadała mojej mamie jak to w Cannes kosami spalinowymi przycina się oleandry ...
Co do lotu to w tamta stronę było nerwowo, trochę trzęsło no i po tak długiej przerwie w lataniu znowu wszystko było jakby nowe.
syn też się bał, więc było mi podwójnie smutno, że cierpi. Ale droga powrotna była idealna, bez stresu. Tylko zmęczenie okrutne, bo pobudka o 2.30, opóźnienie lotu na lotnisku, potem czekani na bagaże.... Na szczęscie lecieliśmy i wracaliśmy do Poznania, więc odeszła nam jeszcze dodatkowa dalsza jazda do domu.
Ale śnięci chodziliśmy przez cały weekend. w sobotę padało, więc na działce nie byłam, męża nie mam jak poprosić o skończenie tego do czego się zobowiązał, więc pewnie we wrześniu jeszcze będę walczyć.
Soniu, czy teraz jeszcze mogę się pokusić na zakup rozplenicy Little Bunny? Czy to jest jeszcze dobry czas na sadzenie ? Miskanty ML czekają w piwnicy na posadzenie.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Myślę, że wszystkie rośliny ukorzenione w doniczkach można spokojnie sadzić. Do przymrozków jeszcze sporo czasu, ukorzenią się spokojnie. Raczej nie dzielić, poczekać do wiosny.
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Wczoraj napadłam na Lidla i takie poczyniłam zakupy.
W tym roku posadzę w koszykach. Krety i nornice buszują.
W zes,łym roku nie wyszedł ani jeden narcyz, tylko szczypior. Może trzeba na nowo posadzić?
Te wonne to wspomnienie ogrodu Mamy ... cieszę się że je znalazłam
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Czekam na słoneczne dni w październiku i posadzę.
Teraz powoli wycinam przekwitłe byliny by wiosną mieć mniej pracy.
Oglądam Wasze piękne ogrody i zachwycam się .... ale i pocieszam że nie tylko ja
mam ciągle mało .....
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Witaj Aniu zakupy piękne jestem ciekawa czy już posadziłaś . U mnie już wzeszły szafirki , które posadziłam miesiąc temu .
Aniu powiedz mi czy Ty koleusy sama wysiewasz w domu czy jak bo jestem ciekawa , kupiłam nasiona i nie wiem co dalej czy wysiać je dopiero w marcu jak pisze na opakowaniu czy można wcześniej ??
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Asieńko kochana, wzięło Cię na całego...
Byłam kiedyś napalona na sianie wszystkiego zbyt wcześnie. i wszystko traciłam bo światła było za mało . Koleusy ze zdjęcia były z Bułgarii e to faktycznis cudne i bezproblemowe rośliny. Jeżeli masz fajne słoneczne parapety to siej tak jak podają na opakowaniu wiosną, albo kup jedną poodrywaj czubki i w wodzie po 4 dniach już będziesz miała korzonki. Idzie piorunem ....

Ja swoje tulilany posadziłam dawno o mało ręki nie nadwyrężyłam , łącznie ponad 100 cebul.
Obrazek

Obrazek


Porozdzielałam mnóstwo swoich roślinek i coś tam w mękach tworzę . Rozdzieliłam kratki i będzie trawiasto bylinowo. Wąska rabatka na razie później poprzesadzam jak zobaczę ile zostało miejsca po zbudowaniu domku.
tu będzie można sobie posiedzieć z książką ... Taki mam plan jakby co.

Opitoliłam też moje 3 tuje, mam nadzieję ża dobrze. Zajmowały dużo miejsca a teraz światło dochodzi i można tam coś posadzić. Będzie tam też moje ciurkadełko.

Obrazek
Bardzo były wysuszone w środku chociaż podsypałam nawozem.
Końcowy efekt.

Obrazek
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Czeka mnie jeszcze przesadzenie róży Elmshorn i kilku lawend bo zostały mi jeszcze ze starej rabatki. Podobno można tą różę radykalnie przyciąć bo kształtu nie ma zbyt ładnego.
Zamówiłam sobie na urodziny kolejne róże Ballerina, Utopia, Graham Thomas i Pastellę.
:wit Czad.
Chociaż nie przepadam za żółtym to postanowiłam się przełamać i połączyć Grahama Thomasa z pęchetznicami bordowymi i lawendami szałwiami i czyśćcem wełnistym. Ogromnie mi się podobają jego włochate liście...
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Ja już nie będę mówić kogo wzięło he he 100 cebul wysadzić ?? Wariatka ;:306 Ja może posadziłam góra 40. Tak myślę , że chyba lepiej kupować byliny i sadzonki jak samemu wysiewać trzeba mieć do tego warunki sama się zastanawiam czy coś będzie z tych moich upraw ,pal licho najwyżej wiosną będę latać na rynek :;230
Pomysły masz takie same jak ja widzę , tez tuję przycięłam ale zastanawiam się nad ich wycięciem przynajmniej jednej bo nie dość że włazi na chodnik to jeszcze zasłania całe słońce więc cały przed ogródek jest w cieniu , no i jak tam mają rosnąć w przyszłym roku bylinki ??
Już jestem ciekawa , ale myślę , ze pięknie będą wyglądały t Twoje nowe rabaty , już mi się podoba jak się jeszcze rozrośnie wszystko , będzie bajkowo ;:138
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”