Ziemiórki jakie preparaty stosować

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Widzę,że już nie mają w ofercie więc zostaje ci agrecol.
LEGENDS NEVER DIE
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Nie polecam oprysków z czosnku. Okropny zapach, który znika dopiero po wysadzeniu roślin. ;:14

O dziwo bardzo dobrze sobie radzą tabliczki na mole spożywcze (z feromonem). Nie spodziewałem się, że to zadziała.
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Tylko to działa na latające a w doniczkach..... Na ziemiórki trzeba działać dwufazowo w doniczkach i w powietrzu, jedna latająca potrafi zarazić mnóstwo kwiatków
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Arnika2
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 mar 2013, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

KaRo napisał(a) Likwidować trzeba zarówno larwy w ziemi jak i latające owady,które składają w ziemi jaja.
Mam w tym roku problem zimiórek "do kwadratu" Były w ziemi do wysiewu którą kupiłam w tym roku.Ponieważ jestem świeżym ogrodnikiem mierzę się z problemem po raz pierwszy. Kupiłam żółte lepy i raz w tygodniu podlewam wywarem z tytoniu /dwa papierosy na 1l wody/.Sytuacja jest opanowana czyli liczba zimiórek ograniczona i siewki rosną. Tak wygląda płytka po 6 tygodniach w kwiatku który stał na balkonie i miał też "rodzimą" hodowlę..
Obrazek
W ogrodniczy są jeszcze jakieś tabletki wkładane do ziemi ale pozostanę przy tytoniu jak na razie
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Po ponad miesiącu nierównej walki Goliata (czyli mnie) z maleńkimi muchówkami muszę przyznać, że przegrałam. Czosnek, ziemniaki, Muchozol, Karate zeon, pałeczki owadobójcze, żółte tablice lepowe i inne środki polecane mi w sklepach ogrodniczych nie zwalczyły ich doszczętnie. One wciąż fruwają czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?? ;:161
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Mi pomógł oprysk Bi 58.Na razie 2 razy pryskałam w odstępach ok.10dniowych.Teraz będzie trzeci raz populacja zmalała o jakieś 95%.Ale z ziemiórą to jest tak,że wystarczy parę muszek i zaczyna się od nowa :?
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Również polecam podlewania preparatem BI58 Nowy jest rewelacyjny i muszki znikają później tylko raz na kilka mies. powtórka ale preparatu jest tyle że wystarczy -przynajmniej u mnie.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
IwonaJ
500p
500p
Posty: 581
Od: 9 lis 2012, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Bi 58 jest do podlewania czy do opryskiwania?. Szukam środka skutecznego na ziemiórki, tablice lepowe już działają. Mam sporo doniczek z rozsadą do podlania, bo boję się, że tam też się dostały.
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Ja akurat dostałam bratki cztery palety (były przecenione przed świętami z 8zł na niecałe 2zł) ale z gratisem - po postawieniu na drugi dzień ;:oj fruuuu... stado ziemiórek :) (ot takie gratisy) i trzeba było podlać ostatkiem BI58
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
IwonaJ
500p
500p
Posty: 581
Od: 9 lis 2012, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Aniu, co tanie to drogie, niestety, a ile kosztuje BI58?
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

W sumie racja ale to był "prezent" od kogoś i nie chciałam robić przykrości ale akurat tych gości się nie spodziewałam :). Bi 58 ostatnio trzymam w domu profilaktycznie więc....
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Arnika2
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 mar 2013, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

BI58 NOWY 400EC 10ml czyli na 6-8l wody kosztuje w sklepie ogrodniczym12zł. ;:3
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

O jaki tani ogrodniczy u mnie było ok 18zł. ale teraz widziałam na all... i chyba kupie większe opakowanie tylko się zastanawiam czy wszystkie produkty pod tą nazwą różnych producentów to to samo.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”