Czym zwalczać mszyce?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Floris Eko AE tylko na mszyce ?

Post »

Potestować można nawet z ciekawości, producent środka mógł nie podać innych zwalczanych insektów bo bardziej mu się opłaca sprzedawać ten sam środek w osobnych opakowaniach i kroić więcej kasiory.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
Gabriel
200p
200p
Posty: 372
Od: 28 gru 2010, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Floris Eko AE tylko na mszyce ?

Post »

Ja tym środkiem zwalczyłem wełnowce, więc myślę że na inne szkodniki też zadziała.
Pozdrawiam, Gabriel
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Re: Floris Eko AE tylko na mszyce ?

Post »

Dziękuje za odpowiedzi :) Niestety po tej pierwszej kupiłem już Provado.
zbigniew wola
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 maja 2012, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Ratunku, mszyce

Post »

Mili - potrzebuje porady. Nie radzę sobie z mszycami - stosowałem juz chyba wszystko, a i tak 2 moje drzewka - wiśnia i czereśnia wyglądają MASAKRYCZNIE, jedna wielka chmara tego g...a. Jak mam się pozbyć tego dziadostwa?
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Ratunku, mszyce

Post »

Decis lub Karate
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Ratunku, mszyce

Post »

Jakie wszystko?? Mszyce zdychają, jak na nie uważnie popatrzysz :wink: , a Ty masz problem...
Calypso, Confidor, Actara... - i spokój na kilka tygodni(do sześciu).
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
vesenia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 maja 2012, o 16:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: D.G.

Re: Ratunku, mszyce

Post »

Najbardziej ekologicznie będzie zastosować wyciąg z pokrzyw albo gnojówkę z pokrzyw. Nadaje się też wyciąg z czosnku lub mniszka lekarskiego oraz wywar z cebuli :)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Ratunku, mszyce

Post »

Witaj!

Tutaj poczytaj :D "To będzie rok na mszyce"
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ratunku, mszyce

Post »

zbigniew wola pisze:Mili - potrzebuje porady. Nie radzę sobie z mszycami - stosowałem już chyba wszystko, a i tak 2 moje drzewka - wiśnia i czereśnia wyglądają MASAKRYCZNIE, jedna wielka chmara tego g...a. Jak mam się pozbyć tego dziadostwa?
Mospilan 20 SP- środek o działaniu systemicznym, czyli dużo skuteczniejszy od środków powierzchniowych..Zabieg powtórzyć do 7dni.Proszę wziąć pod uwagę okres karencji.
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Ratunku, mszyce

Post »

Wczoraj zerwałam trochę kopru z działki, z korzeniami włożyłam do szklanki z wodą, zdziwko mnie wzięło dzisiaj z rana pod koprem na szafce kupa mszyc i jakichś czarnych muszek :evil: to coś zżera mi koper już wiem dlaczego usycha, czym pryskać i czy warto pryskać? Na wyciągi trochę za późno poza tym nie mam pokrzywy jedynie co zostaje to mniszek cebula lub czosnek ale zanim zrobię ten wyciąg to już nie będę miała kopru. help :oops:
Pozdrawiam
magdalenca
100p
100p
Posty: 197
Od: 26 paź 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Mszyce - proporcje Karate,wyliczenie

Post »

Witajcie,
i u nas są mszyce - na razie odkryłam je na jaśminie, dereniu, kalinie i jednym pomidorze (czarne), na porzeczkach (zielone), do tego na jabłoni są karminowe liście, co jak doczytałam na forum jest objawem mszycy jabłoniowo-szczawiowej. Na jabłoni widziałam też chyba przędziorki, na 2 tujach również są pajęczynki.

Mam Karate Zeon, Calypso i Agricolle koncentrat.
Z tego co wyczytałam, chyba najlepszy będzie Karate, bo powinno się go stosować w temp. poniżej 20 stopni, a u nas chłodno, dziś ma być max 15 :( Agricolle - zalecają na temp 25-28 st. Calypso też działa w wysokich temperaturach, w dodatku nie ma tam nic o roślinach ozdobnych.

Czy mogę opryskać wszystko jednym preparatem, czyli Karate?
Jakie powinny być proporcje? Co do drzew owocowych napisane jest, że 1,5-2 ml w 5-7,5 l wody, jednak co do ozdobnych podano jedynie 0,025-0,05% ... Nic mi to nie mówi i nie umiem tego policzyć ;(
cecylia
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 kwie 2007, o 21:26
Lokalizacja: kraków

Re: Czym zwalczać mszyce?

Post »

Ja przeżyłam szok jak przyjechałam na działkę. Moje 3 letnie śliweczki obsypane mszycami strasznie, te nowe pędy to wszystko wycięłam i spaliłam, ale zastanawiam się czy to nie zaszkodzi też śliwce.Nie wiem co dalej robić. Kupiłam Decis, ale czy to dobrze. Wiem,że były na papierówce i mąż stale z nimi walczy, choć nie ma rezultatu,ale to duże drzewo i ciężko poradzić. Ale moje śliweczki pierwszy raz zaowocowały. Co dalej.Czytam właśnie wasze zalecenia, ale czy dam radę, to jednak drzewko. Pewnie źle zrobiłam, że ścięłm wszystkie nowe pędy.
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym zwalczać mszyce?

Post »

Ja stosowałem Karate Zeon w maksymalnej dawce, po tygodniu (przez ten czas nie wykonywałem ponownego oprysku) nie widziałem nigdzie mszyc. Teraz (minął miesiąc) znowu musiałem opryskać. Najprawdopodobniej w sobotę zobaczę efekty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”