Czym zwalczać mszyce?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
mateo_09
100p
100p
Posty: 158
Od: 11 sie 2013, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mszyce - proporcje Karate

Post »

zwykła literówka...
powinno być 1000ml...czyli 1l
sorry za błąd
Początkujący
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Mszyce - proporcje Karate

Post »

mateo_09 pisze:...ja radzę wziąść zawsze dawke silniejszą...
oprysk na robaki to nie oprysk który upali roślinę!no chyba że stężenie 10x większe niż zalecane to może coś :D ;:306
Przy środkach trujących, nie można popełnić błędu, bo może to drogo kosztować. Także zwiększenie stężenia oprysku też jest niedopuszczalne, szczególnie w uprawie warzywnej.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mszyce - proporcje Karate

Post »

Jak nie patrzeć- plecy z tyłu.
mateo_09 pisze:zwykła literówka...
powinno być 1000ml...czyli 1l
25 ml w litrze czyli 1000ml to jest w procentach:

25 x 100
-------------- = 2,5 %
1000

a miało być 0,025 %
ekopom pisze:Przy środkach trujących, nie można popełnić błędu, bo może to drogo kosztować.
Ja powiem, że jak ktoś ma trudności z liczeniem, to lepiej nie używać środków owadobójczych.
Awatar użytkownika
mateo_09
100p
100p
Posty: 158
Od: 11 sie 2013, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mszyce - proporcje Karate

Post »

Wiem wiem...spostrzegłem swój błąd..
Wszystkie opryski jakie używałem było np. 7ml na 10l wody.. a jak pisze drzewka ozdobne niezrozumiałe to daje jak na owocowe...
PRZEPRASZAM!!!
Zbłaźniłem się tylko przez to że odczytałem 0.1% jako 1% a nie 1%o;/
Jeszcze raz przepraszam.
Początkujący
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mszyce - proporcje Karate

Post »

Ależ nie ma o co przepraszać . Chyba nikt tu się nie pogniewał :D
darnok
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 kwie 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Floris Eko AE tylko na mszyce ?

Post »

Na przędziorki działa,tylko niektóre rośliny na niego wrażliwe.Przypalił mi w tamtym roku jagody kamczackie,jedną spalił do samej ziemi,ale odbiła z korzenia,trochę zaszkodził aktinidią.Szukam jakiegoś zamiennego środka,który mógłbym stosować na wszystkim co rośnie.
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Co na mszyce ? Sposób na mszyce ?

Post »

Macie jakieś sprawdzone sposoby na domowe mikstury na mszyce?
Zastanawiam się nad roztworem sody oczyszczonej,wody i oleju jadalnego tylko zastanawiam się jaki jest sens dawać ten olej skoro i tak się nie zmiesza.
Promilus
200p
200p
Posty: 454
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co na mszyce ? Sposób na mszyce ?

Post »

Na "domowe" to wywar z tytoniu daje radę choć śmierdzi strasznie. Jeśli chemia to Calypso działa układowo i jest w miarę przyjazne do pszczół więc ewentualnie można tym trachnąć. Po tygodniu zabieg powtórzyć ze względu na wylęgające się młode.
kjakub
100p
100p
Posty: 113
Od: 5 lut 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Co na mszyce ? Sposób na mszyce ?

Post »

Wcale nie musi śmierdzieć - zależy z jakiego tytoniu. Ale nikotyna też jest toksyczna dla pszczół!
Pozdrawiam, Jakub.
Uwaga: Post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych, oraz wiele substancji uznawanych za niebezpieczne - wskazana ostrożność!
pawel332
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 kwie 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co na mszyce ? Sposób na mszyce ?

Post »

W lasach pojawiła się już paproć na tyle duża że można ją zbierać ,gnojówka z niej jest również środkiem na mszyce (oraz na ślimaki)
tytoń stosowałem ale tylko na kwiatach -działał. Ktoś pisał o jakieś naturalne środki w postaci robaków No cóż BIEDRONKA zjada mszyce.
boefstrogonov
100p
100p
Posty: 110
Od: 8 maja 2014, o 08:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co na mszyce ? Sposób na mszyce ?

Post »

Ja gdzieś czytałam, że należy ok 5 cm ( o ile pamiętam dobrze) pod ziemią wyściółkować skórką od banana. Ale nie próbowałam sama, więc może to bardziej jak Woo-Doo niż naukowo stwierdzone... sama wkładam żąbki czosnku przy wiciokrzewie i różach. Nie ma mszycy, ale to może nie dlatego...?
Czytam regularnie. Piszę dużo rzadziej.
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Co na mszyce ? Sposób na mszyce ?

Post »

Nie tylko biedronka zjada mszyce, jest jeszcze kilka innych owadów robiacych za nas dobrą robotę. Niestety ale każde użycie chemii, czy też środków na bazie oleju, powoduje wykończenie biedronek itp. a mszyce wrócą. Chcecie się pozbyć raz na zawsze (chodzi tu oczywiście o ograniczenie liczebności mszyc aby wyrządzały szkód, a nie całowite wyeliminowanie) dajcie warunki rozwoju pożytecznym owadom i nie używajcie oprysków. Powinno się sadzić rośliny nektarodajne, wabiące osobniki dorosłe owadów, ich larwy są drapieżne i żywią się nie tylko mszycami. Jeśli stosuję się ściółkę np ze skoszonej trawy, żyję w niej pożytecznych dla nas owadów.

Można spróbować roślinę potraktować mocnym strumieniem wody który mszyce zmyje, nie zaszkodzi to owadom pożytecznym.
Promilus
200p
200p
Posty: 454
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co na mszyce ? Sposób na mszyce ?

Post »

To nie działa. Oblepione śliwy czy wiśnie zielonymi mszycami wabią raczej osy i pszczoły w poszukiwaniu spadzi. Owszem, wielokrotnie dawałem szanse biedronkom i takim czarnym długim żuczkom z czerwonymi brzuchami - było ich mnóstwo, a i tak nie dały rady wszystkiego zeżreć. Dokładnie to samo na malinach, wiśniach, czereśniach. Nie mam sił oglądać zniszczonych, czarnych liści i owoców pokrytych spadzią i grzybami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”