Glicynia siła wzrostu

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Glicynia która nie rośnie

Post »

Bardzo dziękuję za poradę i stronę gazety na pewno skorzystam bo mam też atikindię jutro wskoczę do twojego ogródka bo dzisiaj za póżno na wizyty . Pozdrawiam serdecznie Roma
Awatar użytkownika
Monique 77
50p
50p
Posty: 65
Od: 27 sty 2009, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Laszczki/ Warszawa

Post »

Mam glicynkę też , z tego co wiem to trzeba poczekac długo zeby zakwitła , 4 lata podomno minimum , moja glicynię mam teraz trzecią wiosę i powiem szczerze ze pędzi jak dzika , 2 metry to na pewno przez sezon rosnie, nie nadązam ja wiązać , ale na kwiaty to jeszcze pewnie poczekam.
Awatar użytkownika
Monique 77
50p
50p
Posty: 65
Od: 27 sty 2009, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Laszczki/ Warszawa

Post »

Pomóżcie kochani , kupiłam sobie białą glicynkę i chciała bym poprowadzic ją jak drzewo , gdzieś widziałam na zdjęciu , myślicie że da radę , może ktoś ma taką , będę wdzieczna za rady, dzięki , pozdro.
banna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 wrz 2008, o 23:15

Glicynia !

Post »

Nasza ma4 lata, kupiona była duża tz.1,5 m.Pięknie kwitła w 2008r. Stosuję się do porad zmojego pięknego ogrodu,jestem ogrodnikiem od 5 lat.Zauważyłam ,że ciepła zima jej służy.Należy podcinać w lutym .Jeśli nie kwitnie to w odległości 1,5 m naciąć krzenie szpadlem.
Awatar użytkownika
tomko34
1000p
1000p
Posty: 1019
Od: 31 mar 2009, o 21:07
Lokalizacja: Rzeszow

Post »

witam,wtrace moje trzy grosze,glicynie kupilem w szkolce, szczepiona ,6 lat temu ,miala jakis 1m wys. od drugiego sezonu w moim ogrodzie tne mocno dwa razy w roku i miedzy czsie w ciagu sezonu skracam pedy ktore mi przeszkadzaja,podlewac raczej nie podlewam specjalnie (radzi sobie sama),nawoz sypie raz na wiosne ten do rododendronow przy okazji zasilania azalii i rozanecznikow,zakwitla pierwszy raz po dwoch latach ,raz mroz przezedzil mi paki ale i tak dosc obficie zakwitla(zaznacze ze mieszkam kolo Rzszowa),napomkne ze moja glicynia powtarza kwitnienie w lecie ale kwiatow jest nie wiele,w tamtym roku kwitla bardzo mocno i mysle ze w tym bedziee tak samo,to by bylo na tyle,pozdrawiam ,ale namieszalem

Obrazek Obrazek Obrazek
to sa fotki z 2007 ,wtedy mroz unicestwil co najmniej polowe pakow kwitowych
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witam, przepraszam, że tak wtargnęłam, ale zakupiłam na allegro glicynię chińską i wygooglałam tą stronę w nawiązaniu do glicyniowego bonsai. Bo ja mam właśnie taki problem że te bambaryłki to mi za szybko rozną, chyba z 7 cm uroła ta pierdółka przez tydzień i jak tak dalej pójdzie to będzie bonsai większe niż ja :( Ktoś ma jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Ja kupiłam w zeszły roku i rozrosły się do ok. 2mb.Nie okrywałam niczym na zimę i pieknie mi się teraz puszczają . Przycięłam je zostawiając po ok trzy odrosty i mam nadzieje ze kiedyś będą piękne i będę cieszyć się ich kwitnięciem :)
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Ja słyszałam, że glicyni nie da się prowadzić jako bonsai - też mi się podobały fotki na allegro ale z taką opinią sie spotkałam .
Można prowadzić jako drzewo a nie pnącze, ale nie jako bonsai .
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
tomko34
1000p
1000p
Posty: 1019
Od: 31 mar 2009, o 21:07
Lokalizacja: Rzeszow

Post »

ze by utworzyc dzrzewko bonzai trzeba kilka lat ciac ,przycinac ,modelowac ,w jeden sezon nie da sie tego zrobic ,wszedzie sa zdjecia jak wyglada takie z glicyni,czyli da sie zrobic ,trzymajac ja w donicy nie bedzie miala takich przyrostow jak w gruncie ,nalezy pozwolic jej troche wypuscic pedy a potem wybrac takie ktore w przyszlosci beda cala podpora drzewka ,przyciac na odpowiednia dlugosc i potem juz trzeba pare sezonow sie z tym bawic ,obcinac zbedne przyrosty, te ktore maja zostac skracac ,z czasem stare galazki zdrewnieja i z nich wyjda nowe przyrosty ktore potem zawiazuja paki kwiatwe,powodzenia
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

tak, czytałam że niektóre z tych bonsai mają po 20 lat :) Co prawda moje wisterie to jeszcze berbecie, ale już się zaczytuję o technikach cięcia. Zobaczymy co z tego wyjdzie :D
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Mam w doniczkach jednoroczne siewki, które być może w przyszłości będę próbował tak prowadzić.
Pytanie mam takie: czy Wasze glicynie wypuściły już listki ?
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Moja rosnąca w skrzynce >zimująca w piwnicy po przeniesieniu na korytarz , a ostatnio wynoszona na balkon na dzień zaczyna już puszczać :P
Moje linki
KATARZYNA
Pawel z Niemiec
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 kwie 2009, o 12:16
Lokalizacja: Niemcy - Hessen

Post »

Jezeli jest problem z kwitnienciem ja daje nawoz spod krolikow,a do tego prycinalem sztychowka korzenie ----najlepiej w odleglosci okolo 50 cm od "pnia".Mam nadzieje ze pomoglem.


Ta glicynia rosnie u mnie od strony drogi ma jakies 10 lat -moze spaliny jej sluza,bo mam tez druga i po trzech latach cieniutko-ale dam jej jeszcze rok-zreszta zobaczcie sami.
Obrazek Obrazek

i malolata -niestety tylko w lisciach.
Obrazek
Piekno - to kwiaty i kobiety.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”