Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
trzyary
200p
200p
Posty: 277
Od: 30 lip 2020, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław 7a

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Krzewy kupuję w Akademii Roślin.
Nie jest to tania firma, ale solidna.
Dostarczają zamówione odmiany w dobrym stanie sadzonek.
I taką odmianę jaką zamówiłem.
Zapakowanie sadzonek w paczce wzorowe.
Odpowiednia wilgotność podłoża.
Pędy i korzenie wolne od chorób i pasożytów.
Namówiłem sąsiadów do kupna u nich i też byli zadowoleni.
Jak chciałem zdążyć z jagodą kamczacką przed tegorocznymi mrozami odprawili cztery sadzonki tego samego dnia co dostali e-mail i jeszcze dołożyli jedną dodatkową,
Wszystkie kamczatki się przyjęły i mam na nich pierwsze owoce.
Jednym słowem polecam zakup u nich.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1418
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

No to tylko potwierdza co pisałem. Mnie tak boli to stygmatyzowanie bo wiem jak w takim handlu wygląda to od drugiej strony i zarzuty, że sklep internetowy to "bałagan" są mocno krzywdzące.
Reasumując: nie trzeba bać się zakupów przez internet, trzeba tylko zamawiać u dobrych sprzedawców, czytać opinie przed zakupem.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2112
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Ja prawie wszystkie rośliny kupuję w necie i jest ok.
Jak pisze przedmówca, trzeba patrzeć gdzie się kupuje.
Pozdrawiam, Jacek
mirass
100p
100p
Posty: 150
Od: 12 sie 2019, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. Jasła
Kontakt:

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale spróbuję tutaj. Dotąd kupowałem drzewka owocowe w 2 szkółkach i wszystko było dobrze, drzewka rosły zdrowo. Jesienią dokupiłem w innej szkółce i posadziłem 2 wiśnie i 1 morele. Na obu wiśniach widoczna jest monilioza, już wyciąłem część pędów i poszedł oprysk, ale chyba nic z nich nie bedzie. Na moreli za to rak bakteryjny. Dodam tylko, że pozostałe drzewka jakie posiadam są zdrowe (jedyny problem jaki mam to karczownik, ale to inna historia) a mam jabłonie, grusze, pigwy, śliwy, czereśnie oraz inne morele i wiśnie. Czy możliwe jest, że otrzymałem już chory materiał czy to jednak moje błędy uprawowe?
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2112
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Chory materiał to chyba nie taka rzadkość, mi się nieraz zdarzało.
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1418
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Niestety odpowiedź to wróżenie z fusów.
Najlepiej byłoby kupować drzewka w okolicy sierpnia w doniczce - kondycja liści i pędów mogłaby wówczas dużo powiedzieć.
Kupując z gołym korzeniem to zawsze jest trochę jak z kotem Schrodingera.
Pozdrawiam,
Tomek
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 727
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Ja sadziłem tylko z gołym korzeniem i wszystkie się przyjęły. Kupiłem przez internet o ile pamiętam w Twoje ogrody, Krzewydrzewa. Trochę tego było kilka czereśni, wiśni, śliw, pigwa, pigwowiec, porzeczki, agrest. Wszystko z gołym korzeniem. Sadziłem w listopadzie i marcu, nie robiłem dołka z lepszą ziemią. Wykopałem dołek taki by korzenie swobodnie się ułożyły i nie zawijały a następnie podsypywałem ziemią i podlewałem obficie. Nie należy ugniatać ziemi tylko pozwolić działać grawitacji. 100 % przyjęć z tych dwóch sklepów internetowych. Sadziłem też szczepione winogrona z gołym korzeniem i się poprzyjmowały wszystkie. Kupowałem w dwóch sklepach z dużą ofertą odmianową, jeden z nich to winnicaprzybylowka a drugi zapomniałem ale ma dużą ofertę odmian przeróżnych.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Na All... jest sprzedawca borówek (chyba szkółkarz), który sprzedaje pod kilkoma nikami. Sprawdzałam informacje o sprzedawcy i zawsze ten sam. A najśmieszniejsze jest to, że ceny tych samych odmian są różne ;:oj . No i co o tym myśleć :?:
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 373
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Gdzie kupic truskawkę Malwina?
Wszędzie widzę, tylko oferty dla plantatorów.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1418
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

jode22 pisze: 12 cze 2023, o 16:08 Na All... jest sprzedawca borówek (chyba szkółkarz), który sprzedaje pod kilkoma nikami. Sprawdzałam informacje o sprzedawcy i zawsze ten sam. A najśmieszniejsze jest to, że ceny tych samych odmian są różne ;:oj . No i co o tym myśleć :?:
Nie bardzo wiem czym tu się przejmować. Ani serwis nie zabrania handlu na kilku kontach a i sprzedawca ma prawo decydować o cenach.
Czasem to też wynika z przekonania, że jedno konto to ryzyko - trafi się dwie, trzy osoby kupujące, które będą miały zły dzień, wystawią złośliwie złe oceny, itd. Różne ceny mogą też wynikać z różnych opcji promowania co przekłada się na różne prowizje serwisu. Ciężko mi się jednak odnosić do polityki, której założeń nie znam.
Pozdrawiam,
Tomek
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 621
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Zły dzień i wpisują złe opinie śmieszne !
Prawda jest taka że sprzedawca ma świadomość że złych opinii nie będzie dużo a jak się pojawią to można je skasować bo na to pozwala regulamin serwisu i w razie czego może sprzedawać pod innymi nazwami .
Ja niestety kupowałem na A… ( ..Ogrodnik ..) przeżyła połowa sadzonek odmiany inne niż zamawiałem sadzonki były chore to w konsekwencji wszystko wykopałem i kupiłem u uczciwego sprzedawcy ale opinie mogłem wystawić po 2-5 latach ale się nie da .
Jak się okazało to znajomi też działkowicze zostali oszukani przez tego sprzedawcę .
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1418
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Tak świetnie znasz serwis a nie wiesz, że obecnie na założenie dyskusji masz dwa lata. I taką nierozwiązaną dyskusją można odebrać sprzedawcy status Super Sprzedawca a oferty spadną w otchłań w trafności. Program ochrony kupujących też działa przez ten okres.
A ludzie są złośliwi - jeśli jeszcze się nie przekonałeś to wszystko w swoim czasie. Na setki czy tysiące kupujących zawsze trafi się ktoś, kto sam nie wie czego chce dokonując zakupu i świat dookoła jest winien temu. Niezadowolony jest bardziej skłonny do wystawienia oceny niż zadowolony.

Ale to nie wątek o psychologii handlu.
Pozdrawiam,
Tomek
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 727
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Jagody kamczackie kupowałem w szkółce Rudniccy. Piękne duże sadzonki ładnie ukorzenione. Ale ta partia została wyprzedana teraz mają nieco mniejsze ale odmiany są zgodne. Kiedyś kupiłem kilka w Akademii roślin i z tego sklepu mam okaz Boreal Blizzard o najsmaczniejszych owocach. Nie wiem dlaczego owoce tego krzewu są tak wybitnie smaczne nawet jak na tą odmianę , może smak zależy też od miejsca gdzie rośnie? Ale u Rudnicckich jest taniej a jakość dobra, kilka razy tam kupowałem i zastrzeżeń nie mam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”