Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 373
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Witajcie, szukam sadzonki kalwili czerwonej jesiennej szczepionej na podkładce półkarłowej. Wiecie gdzie można kupić?
W internecie znalazłem w dwóch miejscach, ale tylko na antonówce.

--
Awatar użytkownika
mathun
200p
200p
Posty: 213
Od: 6 maja 2016, o 08:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Poranna Rosa - żółta malina

Post »

Hej. Macie jakiś sklep internetowy godny polecenia gdzie kupię Poranną Rosę , a może ktoś z Was ma i zechciałby się podzielić?
Na początku wiosny kupiłem 10 sztuk przez znany portal aukcyjny i niestety żadna nie ruszyła :(
Pozdrawiam serdecznie, Mateusz
"Kiedy w ogrodzie zwiędły już najpiękniejsze kwiaty
i chwasty wydają się urocze."
Sokrates
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Malutkie borówki, które jednak rosną i się ukorzeniają można kupić w sklepie ,,Zielonym do góry,, Myślę ,że uda mi się z nich zrobić 100-120 cm krzewy w dwa lata. O owocach trzeba zapomnieć. Dopiero w 3 roku będzie trochę a w 4 roku będzie już sporo.
Co do zgodności odmianowej to nie wiem ale się dowiem bo ja potrafię odróżnić poszczególne odmiany ale kiedy owocują. Takie małe trudno odróżnić i może dlatego te pomyłki, podmianki?
Kupowanie tak małych sadzonek może nie jest najbardziej opłacalne ale warto kupić kilka dla celów edukacyjno-szkoleniowych. To będzie nasz poligon gdzie nabierzemy doświadczenia i pewności siebie. Cięcie borówek jest proste ale trzeba się tego nauczyć w praktyce.
Ja mam za płotem nie cięte borówki i widzę jaka to katastrofa jest. Choroby, brak przyrostów, opóźnienie owocowania, drobnica.
e_tomi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 paź 2022, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Witam. Jaki sklep wysyłkowy polecacie na zakup drzewek owocowych. Planuję obsadzić ok. 15 drzewek tej jesieni. Głównie jabłonie, ale będzie też grusza, morela, wiśnia, brzoskwinia.
trzyary
200p
200p
Posty: 277
Od: 30 lip 2020, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław 7a

Ekspresowa realizacja zamówienia

Post »

W dniu 1 stycznia 2023 wieczorem złożyłem zamówienie w Akademii Roślin na cztery jagody kamczackie Atut, Duet, Wojtek, Zojka.
Poprosiłem aby je szybko wysłano bo chcę posadzić je przed nastaniem mrozów we Wrocławiu.
Przesyłka dotarła do mnie 3 stycznia 2023 w południe.
Czyli po dwu dniach. Ekspresowo!
Przesyłka dotarła w dobrym stanie.
Sadzonki były w dobrym stanie i oznakowane.
Pojechałem na działkę, posadziłem.
Następnego dnia w południe pojechałem na działkę.
Zabrałem okulary i lupę.
Sprawdziłem czy nie ma na sadzonkach tarcznika.
Nie było.
Nie było też nic niepokojącego.
Rozsypałem kilka granulek siarki na każdy krzak.
Mam zbyt zasadową glebę jak na optymalną kwasowość dla jagody kamczackiej. Jagody kamczackie z tych odmian będą do konsumpcji przed pierwszymi owocami moich wczesnych borówek wysokich Earliblue, Duke, Chanticleer.
karion
500p
500p
Posty: 560
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 12 cz.

Post »

Olafasola13 pisze: 13 sty 2023, o 18:19 Znalazłam na allegro roczne sadzonki w cenie 6,70 za sztukę
Ten sam gość ma lub miał niedawno sadzonki za 4,70zł też jednoroczne zdaje się na innych aukcjach . Widziałem jedną ze zdjęcia czyjegoś, była niezła. Reszta opinii różna. Jak kupisz to wstaw fotkę. Sam ciekaw jestem co z tego będzie.

Z małą sadzonką jest o tyle fajnie , że jak ktoś ma cierpliwość to miło patrzeć jak roślina co roku nabiera wielkości. Miło zapłacić mniej i mieć satysfakcje ,że z paru dukatów wyrośnie fajny krzew.Dotychczas kupowałem 3 letnie ,ale nie odrzuciłbym w przyszłości z p9.
mario77
100p
100p
Posty: 109
Od: 25 lip 2015, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Borówka amerykańska - 12 cz.

Post »

karion pisze: 14 sty 2023, o 00:45 Ten sam gość ma lub miał niedawno sadzonki za 4,70zł też jednoroczne zdaje się na innych aukcjach . Widziałem jedną ze zdjęcia czyjegoś, była niezła. Reszta opinii różna. Jak kupisz to wstaw fotkę.
Ja mam chyba sadzonki z tego źródła (gospodarstwo z Łopatek) kupione jesienią 2022. Nadal są po 4,7.Niektóre wyglądają lepiej niż te, które kupiłem u innego sprzedawcy na alle.. w 2L doniczkach.
Obrazek
karion
500p
500p
Posty: 560
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 12 cz.

Post »

Moim zdaniem ok. Ciekawe jak z segregacją odmian.
Olafasola13
100p
100p
Posty: 163
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Borówka amerykańska - 12 cz.

Post »

Znalazłam tego sprzedawcę co ma borówki po 4,70. To chyba ten sam co znalazłam wcześniej po 6,70 bo są te same zdjęcia, odmiany i opisy tylko inne konto.
Jak się okazuje Łopatki koło Łasku to bardzo blisko mnie, nieco ponad 20 km więc wybiorę tam osobiście :D
Super zbieg okoliczności
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2106
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Borówka amerykańska - 12 cz.

Post »

Ja też pewnie coś tam zakupię, więc koniecznie daj znać jak rośliny wyglądają.
Byłem w pobliskich centrach ogrodniczych i podobne sadzonki (tylko w większej doniczce) sprzedają po 17 zł.
Szanse na zgodność odmianową zapewne nikłe i tu i tu... :?
Pozdrawiam, Jacek
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 913
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Która szkółka , lub sklep ogrodniczy prowadzi wysyłkową sprzedaż
podkładek siewki antonówki?, oraz M7
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 913
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

A siewki antonówki i tak nie ma.
Kiedyś firma Dendrona, lub o podobnym brzmieniu miała pestki.
epiepi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 maja 2019, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stare, dobre jabłonie część 2

Post »

Chcę kupić starą Renetę, taką co może leżeć do marca, smaczna twarda, aromatyczna i nie wygląda jak Szampion lub inna Koksa. Czy jest jakieś dobre źródło sadzonki, które by pokazało realne zdjęcie owoców danej odmiany i opisało smak i konsystencje i przechowywanie? Nie chcę 8 lat czekać, żeby zjeść jakąś pomyłkę, a Renety to są na pierwszych 100 stronach Google tak opisywane, że właściwie wszystko co nie jest bananem jest potencjalnie Renetą. Wiem, że jest wiele odmian i nawet profesjonalne źródła sobie przeczą. Zawsze myślałem, że szukam Złotej Renety jak każdy na początku, albo szarej, ale się okazuje, że prawdopodobnie szukam Reneta Kulona, chociaż już sam nie wiem, Bokoop jest Renetą i koksa, więc szukam pewnego źródła sadzonki, jest coś takiego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”