Ukorzeniacz- uniwersalny,AB,inne

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
greensider
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 wrz 2009, o 23:40

Ukorzeniacz - jakie ma działanie

Post »

Witam

Przeszukałem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi więc proszę o pomoc jakiegoś doświadczonego ogrodnika.

Co się stanie gdy zadam żywą roślinę (nie klona) ukorzeniaczem. Najprościej jak można: rośnie sobie roślinka w donicy, a ja rozpuszczam niewielką ilość ukorzeniacza w wodzie i podlewam ją tym roztworem. Co się stanie? Czy pomoże ten zabieg rozbudować jej system korzeniowy i przyspieszyć wzrost, a może ją zniszczy? Chodzi tu o rośliny ozdobne (zielone?). Proszę o prostą odpowiedź - jestem totalnym laikiem.

Pozdrawiam


Proszę pisać tematy normalną czcionką, a nie wersalikami, pisanie tylko dużymi literami nie jest w necie najlepiej widziane. Proszę też zapoznać się z naszym regulaminem, gdzie jest to zapisane. Dziękuję. Nalewka
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Aby rozbudować istniejący system korzeniowy prościej i bezpieczniej będzie podlewać roślinę nawozem z dużą ilością fosforu.
esder
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 7 lip 2009, o 22:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post »

Ja podlałem tak tuje po przesadzeniu (2 łyżeczki na 10l), w lipcu/sierpniu. Wszystkie rosną intensywnie, ale nie mogę powiedzieć że to zasługa ukorzeniacza (bez niego pewnie by było podobnie). Z całą pewnością nie zaszkodził.
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Przeterminowany ukorzeniacz

Post »

Nie wiem, czy to odpowiedni dział, ale mam problem z przeterminowanym ukorzeniaczem, a raczej z tym co z nim zrobić, bo zostało go niemało, w końcu ukorzeniałam roślinki na własne potrzeby, a nie na skalę przemysłową. Teraz mam problem, co z nim zrobić, bo na opakowaniu nie ma żadnej informacji na ten temat. Do śmieci chyba nie powinien trafić, a w takim razie gdzie?
Wiem, ze przeterminowane leki można odnieść do apteki, baterie już prawie wszędzie zbierają, a coś takiego gdzie odnieść nie mam pojęcia. Z góry dzięki za podpowiedź :)
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

A ileż tego masz? :shock:
Opakowanie starcza na parę tys. sadzonek...
Toż to puder i troszkę hormonów wzrostu. Wywal bodaj na kompostownik. Zresztą, tam nie ma co się przeterminować, najwyżej hormon się rozłoży.
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

no właśnie problem w tym, że nie mam kompostownika :lol:
Wydawało mi się, że to jakaś straszna substancja, bo nawet w LM pod kluczem trzymają, a mi tego zostało prawie całe opakowanie, no bo ile ja zrobiłam tych sadzonek z 15 sztuk? Ważność jest do sierpnia tego roku. No to może jeszcze na razie sobie go potrzymam, najwyżej nie zadziała :wink:
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

Toż nawet spożycie tego poza może niezbyt przyjemnymi doznaniami smakowymi by nie zaszkodziło... :) Ale nie namawiam :wink:
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

wykop dziurę w ziemi i wysyp potem zakop i po sprawie :D
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

Najgorszy sposób z tą dziurą,bo bardzo szybko może się przedostać do wód gruntowych ,a potem krok do ujęć wodnych. dawniej zalecali, żeby nie zużyte środki rozprowadzić po ugorze.
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

Czy pełen chwastów obszar na końcu podwórza mogę uznać za ugór? :? Mogłabym tam ewentualnie rozsypać. Pomysł z dziurą nie jest też zły, ale chyba zrobię tak, ze włożę w opakowaniu i jeszcze w dwóch torebkach foliowych, one podobno rozkładają się setki lat, więc chyba nie zaszkodzi wodom gruntowym aż tak bardzo :roll:
Simon
100p
100p
Posty: 103
Od: 14 wrz 2011, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

Co to za ukorzeniacz? Część ukorzeniaczy nie ulega przeterminowaniu. Możesz go testować, jak będzie się sprawdzał, stosuj i przeterminowany. Jak go zostało niemało to szkoda wywalać.
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przeterminowany ukorzeniacz i co dalej?

Post »

Mój ukorzeniacz działa już 5 rok i nic mu nie jest.
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

UKORZENIACZ - stosowanie zamiennie,przeterminowany...

Post »

Co się stanie, jeśli do sadzonki zielnej zastosujemy ukorzeniacz do roślin półzdrewniałych i zdrewniałych? ?
O co chodzi w tym podziale ukorzeniaczy typu Himel- te do półzdrewniałych i zdrewniałych są silniejsze czy jak to wygląda...?
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”