Planuję ogród nieśmiało

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Super obsadziłaś altankę :) i jaka masz już dużą sałatę :) smakowicie wygląda ....
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Solidarność świetnie wygląda i to doczytuję, że na kwaśnej ziemi?? ;:oj Aksamitek miałam co roku całą masę, ale niestety zrezygnowałam z nich całkowicie.. a raczej zostałam zmuszona do rezygnacji przez wstrętne ślimaki, które ogryzały mi te roślinki do gołej łodyżki ;:222
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Rośliny już się rozkręciły - czują lato w powietrzu. Napatrzeć się nie mogę na Twoją altankę i donicę. Chyba przez to, że mój ślubny baaardzo poowooli się zabiera do produkcji niniejszych ;:199 .
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Cześć wszystkim:)

Robiłam ostatnio trochę zdjęć w ogrodzie, ale potem nie miałam czasu żeby ich na bieżąco wklejać. Dzisiaj więc będzie ich dużo.

Ulubiony kącik mojego ogrodu: idę do altanki z kawą - pytanie, czy dojdę, bo zawsze się zatrzymuję, żeby skubnąć jakiś przekwitły kwiatek, albo zżółkły listek :)
Obrazek

Moja altanka w tym roku naprawdę ładnie zarosła kwiatami :) Nie sądziłam, że tak szybko będzie już taka kolorowa. To zachodnia ściana altanki: po lewej karminowo kwitnie powojnik Solidarność, a w oknie altany białymi kwiatami czaruje clematis Jan Paweł II.
Obrazek

To natomiast strona południowa: po prawej stronie róża Alexander McKenzie, a po lewej winorośl japońska - jak na nią teraz patrzę, to przeraża mnie myśl, że niedługo zarośnie mi całą altanę - chyba zacznę ją ostro ciąć, albo przesadzę w inne miejsce....
Obrazek

A to zdjęcie z dzisiaj - Alexander McKenzie rozkwitł się na dobre i czaruje kwieciem
Obrazek

A tu zdjęcie tej róży z bliska:
Obrazek

Przy pergoli rośnie Rosarium Uetersen :)
Obrazek

i kwitnie bukietami :) Ścinam ją do wazonu, a kwiatów wciąż mnóstwo :)
Obrazek

Alchymist rośnie jak wariat. Chce być bardzo wysoka, co roku dorasta do jakichś 2,5 m i co roku tnę ją na wysokość 1,5 m. A ona wciąż uparcie drze w górę. Zastanawiam się, czy jej nie przesadzić, bo włazi mi na inne róże i na brzozę rosnącą przy altanie ;:202 ;:306
Obrazek

Boję się jednak, że nie zniesie przesadzenia, a szkoda byłoby mi jej spektakularnych kwiatów :wink:
Obrazek

Montana - choć kochają ją robale to niezawodnie lśni na rabacie - jej kwiaty są intensywnie czerwone
Obrazek

William Shakespeare 2000 - piękna róża, choć trochę uporczywa w tym, że zwiesza kwiaty do dołu - ma delikatne łodygi i bardzo ciężkie kwiaty - lubię je ścinać do wazonu, wówczas widzę je z tej perspektywy z której chcę - i pięknie pachną :) Na liściach widać efekt ostatniego oprsyku - masa martwych mszyc - czy ktoś ma pomysł, jak się z liści pozbyć tej trupiarni?
Obrazek

Aspirin Rose - piękna i delikatna :) I nic się jej nie ima :)
Obrazek

Louis Oudier - nie umiem się nie zatrzymać przy niej, bo tak cudnie pachnie :)
Obrazek

Rumba - ma oryginalne kwiaty - bardzo duże o morelowo-różowym kolorze ;:3
Obrazek

Mój mały ogrodniczek bardzo lubi kwiaty - jak dostanie jakiś do ręki, to jest przeszczęśliwy ;:306 ;:167 Na zdjęciu ja i mój najmłodszy synek - a przed nami kwitnące kwiaty Rumby :)
Obrazek

Red Leonardo da Vinci - dopiero rozkwita, a pąków ma mnóstwo :)
Obrazek

Claire Austen - wiotkie pędy i ciężkie kwiaty - jej nie warto ścinać do wazonu, bo zaraz się obsypuje, ale za to pięknie wygląda w towarzystwie czerwonych róż :)
Obrazek

W tym roku przesadziłam kilka róż, bo rabata różana okazała się jednak zbyt mała - wszystkie Bienenweide Rot jeden Viking i jedna Fairy - poszły na południową ścianę altanki, Leonardo da Vinci i Chopin na zachodnią ścianę altany. Po przesadzeniu trochę marudzą, ale wszystkie mają pąki - choć w dużo mniejszej ilości niż w ubiegłym roku. Liczę jednak na to, że przeproszą się z nowym miejscem i wkrótce zaczną obsypywać się kwiatami.

Nie obyło się też bez strat - przez zimę zmarniała mi Souvenir du Docteur Jamain - i tak bardzo mi jej szkoda, bo pachniała tak mocno, że nie sposób było koło niej przejść i nie przystanąć, żeby powąchać kwiat. Rosła jednak w wąskiej przestrzeni między fundamentami kostki brukowej, pod dachem altany. Zastnawiam się, dlaczego zmarniała.... Czy przemarzła dotykając korzeniami betonowych fundamentów kostki, czy wyschła niepodlewana przez zimę, czy też miała jednak za mało światła...

Zamieniłam zdjęcia na linki do nich.
Zdjęcia były zbyt duże.
bab...
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Przepiękne róże ;:oj . Moje z małym opóźnieniem ale tez już dają czadu! jest pięknie!
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Trochę się linków fot na otwierałam , bo żadnych fot nie widać ale warto było, cuda pokazałaś :) a altanka ładnie porasta :) ;:333
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Zmniejszyłam rozmiar zdjęć i dodałam je ponownie - ale nadal wyświetlają się takie duże, jak poprzednim razem. Nie wiem, co robię nie tak... Ale - na razie je widać w poście :) jeśli jednak znów będą za duże, to będą musiały wystarczyć linki bo już nie wiem, jak mogę dodać mniejsze :shock: :evil: :roll:

Beatko, róże potrafią zaczarować :) Uwielbiam je :lol: ;:138 ;:3
Celinko, dziękuję za cierpliwość w otwieraniu linków ;:196 Cieszę się, że Ci się podobało :)
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Celinko ja wrzucam foty na http://tinypic.com/ polecam ustawiasz sobie w ustawieniach rozmiar jaki chcesz mieć i zawsze masz już małe ;:196
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Mi się dobrze otwierają Twoje zdjęcia. Ja swoje dodaję przez fotosik, zaznaczam tylko 500px i jest dobrze.
Pięknie jest teraz w ogrodach, dosłownie nie mogę oczu oderwać od róż. Moje niektóre dopiero zaczynają a są całe w pąkach a te co już kwitną to po prostu bajka. Jeszcze czekam aż zakwitną lilie ( u mnie rosną z różami) i czas mógłby dla mnie stanąć w miejscu. Pięknie wybujała Ci Rosarium Uetersen, moja jest trochę mniejsza.
Picie kawy na łonie natury wśród pięknych kwiatów to chyba jedna z najprzyjemniejszych czynności w życiu ;:131
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6298
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Celinko, mnie także w odpowiednim formacie otwierają się Twoje zdjęcia, wcale nie są za duże.
Twoje róże są piękne, ale przy takich dwóch ogrodnikach to oczywiste ;:303 ;:304
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Witam wszystkich :) koniec maja i moje róże zaczynaja kwitnąć. Jako pierwsza rozkwitła kanadyjka Alexander. McKenzie :) Dziś rano zauważyłam pierwszy kwiat :)

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Piękna. Pochwal się późniejszymi kwitnieniami. Pamiętam Twoje ślicznotki. Jak poradziły sobie z upałami w tym roku, a teraz z burzami?
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”