Ogród Zuzków

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

A tu w całej krasie pannice. Comte i Victor to już końcówka - one wcześnie zaczynają kwitnąć.
Obrazek

Kent i przesadzona wiosną (późną oj późną) Purple rain i pnąca Morgengruss
Obrazek

Gizelka a za nią Veilchenblau
Obrazek

Moje gwiazdy w doniczkach. Od lewej Moin Moin, Leosie x 2, Baroneese. W gruncie Jacqueline du Pre, Sekel, Peace tej wcale na zdjęciu nie widać i Alberich Cilmber, który wcale climberem nie jest - ten czerwony
Obrazek

tutaj ogólnie wjazd z różami
Obrazek

Obrazek

Moin Moin i dopiero startujący Kent
Obrazek
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Jacqueline du Pre i Sekel
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Leosie
Obrazek

Tak zaczynała Rosarium Uetersen
Obrazek

Obrazek

Princesse Aleksandra of Kent
Obrazek

Nie ma to jak Aquarell
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W doniczce zakupiona Hanstead Rostock- słońce pali jej płatki, więc będzie w doniczce. NIe wiem jak się sprawuje u Was
Obrazek

Alberich Climber niby
Obrazek

Victor Verdier
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Lilie też już dawno zaczęły
Garden Affaire
Obrazek

Obrazek

a tu razem z Saltarello, które pachną najmocniej ze wszystkich moich liliiiiiii
Obrazek

razem z Garden Pleasure
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Charmant
Obrazek

Schocking
Obrazek

Stadt Rom i moje czarne śliczności
Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tu brązowe śliczności na trawie
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Obrazek

A teraz lecimy ostro z liliami ;:138 ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Zuzków

Post »

Nie wiem co piękniejsze lilie czy róże ;:oj cudnie u Ciebie i tak czyściutko a wszystko takie dorodne ale ziemie masz dobrą tak bynajmniej widać na zdjęciu bo u mnie masakra a pózniej się dziwię czemu u mnie nie ma takich roślin ;:223
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród Zuzków

Post »

Moniko ;:138 ;:138 ;:138 ogród wypieszczony, nie wiem czego więcej czy koloru czy zapachu, lilie niesamowite.
Compasion przecuuudna ;:167 , nie przemarza :?:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Daysy i Ślimak900, dziękuję bardzo za komplementy.
Co do Compassion to tylko w pierwszym roku obcięłam jeden gruby badylek. I to było właśnie to o co chodziło. Poniżej ciecia wypuściła kilka grubaśnych nowych pędów.... i tak właśnie się zaczęło ;:108
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród Zuzków

Post »

Moniczko wzdycham z zachwytu ;:170 i chylę czoła dla twojej ciężkiej pracy aby to wszystko wyglądało tak pięknie jak to widać na zdjęciach ;:108 Nie wiem co podziwiać najpierw róże czy lilie? Wszystkie rośliny u Ciebie piękne,soczyste i zdrowe ;:303
O takiej Comte de Chambord jak u ciebie marzę ;:167 moja nie chciała rosnąć ,dostała w zeszłym roku nową miejscówkę i zobaczymy co pokaże ;:204
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Witaj Toliko, (Wy obie z Daysy to jak siostry - nie do odróżnienia przez te awatary :;230 )
Wiesz, moja Comte to też nie jakaś superowska. Tnę ją by była gęstsza - przez to jest stosunkowa niska. W następnym roku będzie ładna.
Chociaż sama róża, no czy ja wiem. Denerwują mnie te liście z taką jakąś niby rdzą czy czymś. Niby każdy pisze, że zdrowe - choć nie wiem czy tak wszyscy w to wierzą do końca. Mam mieszane uczucia
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Zuzków

Post »

Jak zwykle jestem pod wrażeniem porządku w Twoim ogrodzie ;:180 ;:180 . Uwielbiam takie wypieszczone rabaty. Do pozazdroszczenia. Wiem ile pracy i wysiłku kosztuje utrzymanie takiego ładu . Niestety w tym roku u mnie na bakier z czasem i systematycznością, i nie bardzo jestem zadowolona z jakości mojego ogrodu. Może w następnym będzie lepiej.
Compassion cudowna, jak i cała reszta róż.

Bardzo mi się podoba Jacqueline du Pre. Czy możesz napisać o niej coś więcej. Jaką ma wysokość, jak długo utrzymuje kwiaty, czy jest zdrowa itp
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
x-ja-a

Re: Ogród Zuzków

Post »

No czeeeść, Monika :D
Wpadłam z oficjalną rewizytą, chociaż bywałam u Ciebie wcześniej, ale robiłam wszystko, żebyś mnie nie zauważyła i nie chciała przypadkiem wpaść w te moje zachwaszczone rabaty 8-) Jak patrzę na Twój ogród, ten idealny porządek, rozplanowane każde źdźbło trawy, dopieszczone, przemyślane i takie czyściuteńkie to z przerażeniem wyobrażałam sobie co pomyślisz o moim bałaganie.
Ale widzę, że Ty z tych normalnych i ważniejsze są dla Ciebie nasze różankowe uczucia a nie pedantyczne podejście do otoczenia ;:196
Comte de Chambord dałabym szansę, chociażby ze względu na jego cudny zapach, ja tez planuję mocniej przyciąć w przyszłym roku, żeby się rozkrzewił, bo mu mięśni brakuje, ale właśnie będzie powtórnie kwitł a na tle pozostałych róż to wyczyn. Z historycznych, które znam bo mam, to moja ulubiona róża.
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Witajcie dziewczyny.
Co do Jacqueline du Pre to hmmm, wiesz ja jestem bardzo wymagająca i dosyć ostrożna. Jeżeli chodzi o tą różę to jestem zdania, że jest przepiękna i nietuzinkowa, bardzo elegancka i ma w sobie to coś.... pod warunkiem:
- musi być osłonięta od palącego słońca. Jeśli nie (tak jest u mnie) to wewnętrzne płatki się trochę palą. Same kwiaty nie utrzymują się długo. W zasadzie na drugi dzień oblatują przy słonecznej pogodzie.
Za to zostają te pręciki, które są wyjątkowo duże i różowe. Na tle jasnych liści są widoczne. Można je jeszcze zostawić i obrywać same płatki - jak ktoś chce oczywiście. Myślę, że na kamieniach te pylniki super by się prezentowały.
Róża bardzo łatwo zawiązuje pąki, jest ich dużo na pędzie, dlatego zbytnio się nie przejmuję trwałością kwiatów, bo jakiś się ciągle rozwija, a że do tego są naprawdę duże, to efekt jakiś tego jest ;:173
- pobija wszystkie moje róże - pierwsza kwitnie. Nawet Rose de Resht jest późniejsza. Jak porównuję, to ona tak jak róże naturalne startuje.
Dla mnie pod względem kwiatów i ich ilości, trwałości bardzo przypomina Rhapsody in Blue
Łapie plamistość, ale jakoś jej to wybaczam. Żałuje, że nie rośnie w półcieniu.
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

moje śliczności
Obrazek

Dortmunt
Obrazek

Bonica i Star Profussion
Obrazek

Bajazzo - 2 letnia, a w tle Bonica
Obrazek

Jubille Celebration
Obrazek

Obrazek

Chippendale
Obrazek

Obrazek

Solero
Obrazek

Uetersen Rosenprincessin
Obrazek

Obrazek

Comte de Chambord
Obrazek

Chandos Beauty
Obrazek

Rhapsody in Blue
Obrazek

Victor Verdier
Obrazek

Obrazek

Gizelka
Obrazek

Veilchenblau
Obrazek

Purple Rain - przesadzana
Obrazek

Graham Thomas
Obrazek

Augusta Louisa
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”