Konopie siewne ( Cannabis sativa )

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Konopie siewne ( Cannabis sativa )

Post »

Chociaż jest ustawa ale oni to mogą kontrolować, co to jest, ile tego jest, przyjedzie jedna kontrola, potem inna wyższa kontrola . Przecież rolnicy w Polsce np. maku bardzo mało uprawiają bo to się wiąże z kontrolami a na końcu trzeba jeszcze zapłacić za utylizację słomy makowej.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1156
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Konopie siewne ( Cannabis sativa )

Post »

Wiem, że może to być różnie. Pewnie będą przyjeżdżali głównie po to, żeby zobaczyć konopie na własne oczy :D
Jednak dzisiaj mam dobry humor, więc na razie mnie bawi sama myśl o "milionie" kontroli.
Co do maku, to żartowałem, ale chyba z ciekawości poczytam, jak to wygląda.

Wiem natomiast, że sąsiednie kraje mają jakieś normalniejsze przepisy w tym względzie. W cukierniach używa się importowanego maku z Czech. Płyty izolacyjne z konopii można kupić w dowolnych ilościach u Czechów. Szkoda, że u nas ustawodawstwo nie sprzyja przedsiębiorczości w tych tematach...

Konopie dają większą ilość biomasy w ciągu sezonu, niż las /ha.
Konopie ścina się co roku, las co kilkadziesiąt lat.
Konopie pochłaniają więcej CO2 /ha, niż las.
Pellet z konopii ma kaloryczność taką, jak z drewna, czyli 17kJ.
Budynek z kompozytu konopno-wapiennego (tzw. beeton konopny) jest ciepły, relatywnie lekki, oddycha, nie rozwijają się w nim grzyby na ścianach, a jak trzeba go będzie zburzyć, to może posłużyć za nawóz wapniowy wolno działający.
Do tego ziarno jest dobrą paszą, a włókno nadaje się na tkaniny ubraniowe oraz techniczne.
Odmiany dopuszczone do uprawy posiadają tak niewielkie ilości substancji odurzających, że nie da się ich wykorzystać w tym celu.
SAME ZALETY!

Szkoda, że przez kilkadziesiąt lat wiedza ta była zbyt trudna do opanowania przez nasz Parlament. :(
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Konopie siewne ( Cannabis sativa )

Post »

Gdzieś w internecie czy w TV oglądałam jak znalezli staruszkę , która uprawiała w ogrodzie chyba nieświadomie konopie no nie wiem jakie, więc była cała brygada i pytają jej się co z tym robi a ona stwierdziła, że daje krowom dla spokojności.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1156
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Konopie siewne ( Cannabis sativa )

Post »

Równie dobrze mogłaby karmić te krowy chmielem dla spokojności. Babuszka pewnie nawet nie słyszała o "maryśce", choć znała działanie uspokajające konopii siewnych. Uspokajające, a nie odurzające.

Chmiel w średniowieczu zaczęto dodawać do piwa, żeby pijaki się nie awanturowali. ;)
Chmiel jest blisko spokrewniony z konopiami i ma podobne substancje uspokajające i nasenne, co konopie. Nie zawiera jednak THC. Taka ciekawostka.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Konopie siewne ( Cannabis sativa )

Post »

Czyli samo zdrowie ;:333
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1156
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Konopie siewne ( Cannabis sativa )

Post »

Zgłosiłam, dostałam zezwolenie i posiałam 2 ary.

Trzeba szykować się do zbioru wiech na susz. Łodygi pójdą na termoizolację. Musimy wymyślić, jak to sprawnie skosić, żeby się nie urobić i nie pójść w koszty...

Początek maja:
Obrazek

Początek czerwca:
Obrazek

Początek lipca:
Obrazek

Początek sierpnia:
Obrazek

Ten Pan ma 186 cm wzrostu :)

Właśnie mam okazję przetestować napar przy bólu zęba. Działa :)

P.S. Żadna kontrola jeszcze nie przybyła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”