Pisklę. Jak uchronić je/ uratować przed śmiercią...

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Jakie piekne ptasie historie! Rzeczywiscie to trochę smutne też, ale już chyba lepiej żeby ptaszki dziczały, żyły jak ich bracia i stroniły od ludzi, inaczej pewnie długo by nie pożyły jakby były takie oswojone :cry:
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No i wyfrunęło "dziecię" z gniazdka rodzinnego...

Jak się czujesz Lilu??
Pewnie mieszanka uczuć ;-)
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Iwika czy Mietek jeszcze nie był na spacerze?
Nie zakosztował przyjemności latania w słoneczku?

Przyznam się, że jeszcze gdy wychodzę na ogród, to zdarzy mi się go wołać, ale nic z tego, nie ma go.
Poleciał sobie i już.
Od znajomego weterynarza dowiedziałam się, że szpaki jeszcze w tym samym roku, w którym się wykluły, łączą się w pary i zakładają swoje gniazda.
Mam nadzieję, że spotkał piękną szpaczycę, i będzie miał dużo małych szpaczątek. :D :D :D
Troszkę mi go brakuje. :(
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

:D piękna historia i pięknie zakończona.
Lilu otrzyj łzy tak jest lepiej dla niego, ciesz się uratowałaś go i to najważniejsze.
Może odwiedzi Cię z dzieciakami szpakami. :D
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Oooo.. :shock: A jednak odleciał w siną dal ? A już myślałam, że przez całą zimę będzie trwał ornitologiczny
serial? Chyba jednak lepiej. Ptaszkowi należy się to co ptasie ... A i Ty Lilu masz chyba więcej spokoju
i zadowolenia, że zrobiłaś wszystko, aby przywrócić szpaczkowi dalsze szpacze życie w naturze. :D

Niech lata i opowiada współbraciom o Twojej dobroci :D :D

Z wielkim uznaniem.
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

lila31 pisze:Iwika czy Mietek jeszcze nie był na spacerze?
Nie zakosztował przyjemności latania w słoneczku?

Przyznam się, że jeszcze gdy wychodzę na ogród, to zdarzy mi się go wołać, ale nic z tego, nie ma go.
Poleciał sobie i już.
Od znajomego weterynarza dowiedziałam się, że szpaki jeszcze w tym samym roku, w którym się wykluły, łączą się w pary i zakładają swoje gniazda.
Mam nadzieję, że spotkał piękną szpaczycę, i będzie miał dużo małych szpaczątek. :D :D :D
Troszkę mi go brakuje. :(
Mietek już odleciał, nie ma Go :cry: . Może przyleci mnie odwiedzić, nie wiem. Cały czas wyglądam za nim, wołam ale nie przylatuje.
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

lila31 pisze:Aniu na czym polega moje przestępstwo? ;:112
Bez zgody Głównego Konserwatora Przyrodu nie wolno przetrzymywać w domu ptaków ani piór. Nie ważne czy się znęcasz czy opiekujesz grozi Ci ta sama kara. Masz obowiązek oddać ptaka do najbliższego azylu lub zoo ( gdzie go uśpią bo jeszcze ich tak nie porąbało żeby ratować wróbla albo szpaka, wszędzie lata tego w piguły jasne)
Jak widzisz łamiesz ten wspaniały przepis nie bardzo wiem, co mający na celu :) Ja zresztą też nagminnie :D Ale sądzę że w tym miesiącu pustułka Laila poleci w świat. To już mi tylko 3 ptaki zostaną do łamania teo przepisu
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

O, no patrzcie, to ja też jestem z prawem na bakier, mam w pokoju białe piórko zatknięte za lampę :wink:
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Lilu piękna historia, jak zaczęłam czytać to wszystkie inne prace poszły na bok, musiałam doczytać do końca. Wielkie brawa ;:138 dla Twojego wielkiego zaangażowania. Wierzę, że Twój pupil przyleci do Ciebie pochwalić sie rodziną.

Serdecznie Pozdrawiam

Anu-La
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

No to teraz przyszła kolej na mnie .Mój tata znalazł z 3 godz trmu w mieszkaniu od strony balkonu[drzwi były uchylone] Okazuje sie że to jaskółka ,byłam juz u weterynarza jest zdrowa .Potem pojechałam do sklepu zoologicznego sprzedawca dał jej 2 świerszcze [otworzył jej dziób,bo sama nie chce ].Kupiłam całe pudło tych świerszczy[obrzydliwość]i co 2 godz mam karmić .Jestem cała roztrzęiona ,bo lekarz powiedział że wypuścic ją mam za 2 tygodnie
Czy mam jej dawać tez pić? Obrazek Obrazek
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

No to mamy kolejnego forumowego podopiecznego! :D To znaczy podopieczny jest oczywiście Twój Grażynko, ale my będziemy kibicować. Na pewno będą jeszcze odpowiedzi co do picia dla jaskółki, ale ja bym jej postawiła jakieś naczyńko z wodą. To chyba nie jest pisklę, prawda? Powinna umieć sama pić.
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Ja dopajałam wodą, przez strzykawkę. Na początku szło mozolnie a potem sam przylatywał, wrzeszczał i dziobał strzykawke. Zabawnie to wyglądało :D .
Niech się zdrowo chowa, jak się wabi?
A dodam,że Mietek mój dzwoniec przyleciał z powrotem i nie chce teraz nawet okna widzieć. Widziałam jak go wróble atakują serce mi ściskało. Przyleciał na jedne moje zawołanie.
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21769
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Iwonko i znowu masz go w domu? I tak będzie juz na zawsze? :D :roll:

Grażynko - "nie miala baba klopotu..." :D ,ale życzę wytrwałości...dwa tygodnie to długi okres czasu...
wywieź ją na dzialkę ,bo mieszkania w bloku po tej wizycie możesz nie poznać... :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”