Permakultura cz.1

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Andrzej997
200p
200p
Posty: 470
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Permakultura

Post »

W tym roku kocimiętka nie zdążyła zszarzeć, bo przysypał ją śnieg, potem stopniał i ujrzałem to

Obrazek

Gdy śnieg stopniał po świętach, to czarne zszarzało i tak zostawię to do wiosny i mam nadzieję, że mi tego wiatr nie rozwieje.

Czyż nie tak powinna wyglądać wzorowa permakulturowa rabata z kocimiętką :?:
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1064
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Permakultura

Post »

To że karton został zrobiony ze starego brudnego śmiecia nie znaczy ze nie jest sterylny. Na dodatek jeśli ktoś wierzy, że soczek nie zawiera konserwantów, ten jest naiwny. Na opakowaniu można napisać wszystko. Jestem jak najbardziej za wszelką naturalnością w polu i zagrodzie. Niestety prawo to uniemożliwia. Nie wierzycie? Wypalenie resztek w sadzie na wiosnę. Nie wolno! A przecież to stara metoda pozbycia się patogenów. I absolutnie ekologiczna! No ale koncerny-truciciele muszą zarobić swoje miliardy. Wypalanie nieużytków i łąk na wiosnę. Znów prastara metoda pozbywania się chwastów i szkodników. Nie wolno! Koncerny farmaceutyczne muszą zarobić na leczeniu boreliozy. Oczywiście miejskie łzawe panienki będą płakać nad biednymi myszkami i robaczkami które zlikwidował ogień. Panienki i inteligenty powinny mieć sądowny zakaz zbliżania się do ekologii. Jak napisał Clarkson, chyba jeden z najmądrzejszych dziennikarzy naszych czasów, jeśli chcesz mieć milion dolarów rocznego dochodu i willę w Malibu, zajmij się dobroczynnością albo ekologią. Dixi.
Andrzej997
200p
200p
Posty: 470
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Permakultura

Post »

Wszyscy narzekają na pożary lasów, a to przecież
prastara metoda pozbywania się chwastów i szkodników
:;230
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1184
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Permakultura

Post »

Problem polega na tym, że za dużo jest spalania (ogrzewanie, gotowanie, transport, produkcja, pożary lasów, i.t.d.), a za mało odnawiania pochłaniaczy CO2, czyli głównie lasów. Jeszcze 2 tys. lat temu cała Europa (z wyłączeniem basenu Morze Śródziemnego) porośnięta była lasami, a ludzi było mniej, niż 1/10 w stosunku do tego, co teraz. Teraz jest lasów niewiele ponad 30% średnio i nie są to już prastare puszcze, tylko w sporej części młodniki, które nie mają takie zdolności absorpcyjnej CO2, co duże drzewa. Dołóżmy do tego wycinanie lasów na potęgę w biedniejszych krajach i mamy to, co mamy.

Pozostaje nam teraz tylko kompostowanie na gorąco, bo wg przepisów spalać nie wolno. To też jest opcja na pozbycie się patogenów.
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”