Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
dolores10
50p
50p
Posty: 52
Od: 11 wrz 2014, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Doradźcie, który sekator będzie lepszy- wygodniejszy?

Fiskars Sekator nożycowy dźwigniowy 9634
FISKARS NOŻYCOWY SMARTFIT (111610)
FISKARS P90 111960

czy może coś z obrotową rączką?
Dłoń mam raczej mniejszą roz. M

Jak się spisują sekatory z obrotowymi rączkami?
Nigdy takowego ustrojstwa nie miałam w dłoni więc nie wiem czego się spodziewać? Czy przez to nie są mniej stabilne w dłoni?


pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Jak dla mnie zwykłą ogrodniczkę pierwszy jest nie zawodny, mam go prawie 20 lat bez jakich kolwiek napraw i zawsze w torebce jeśli w ogrodzie mi nie potrzebny. Dobry nawet do ,,rozpracowania" drobiu :D
Drugi jest podobny do tego którego pokazałam na poprzedniej stronie. Ja nie mogę nim długo podcinać bo ,,kanciki" na brzegach powodują u mnie pęcherze. Trochę się zacina suwak jak coś pod niego wejdzie. Praktycznie po roku korzystania muszę go już wyregulować bo robi się szczelina pomiędzy nożami.
Trzeci - tego typu wybitnie nie lubię z powodu sprężynki. Jak się nie zacina to wyrobiona wypada. Trzeba dbać aby nie zardzewiała.
Takie moje odczucia :D
czekinson
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 maja 2016, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Czy orientuje sie ktos jaka jest roznice miedzy recznymi sekatorami fiskars P26 111260 oraz P90 111960 ? Chodzi mi glownie o ostrze czyli czy roznia sie jeśli chodzi o wytrzymalosc i ostrosc? Sektor bylby wykorzystywany w kwiaciarni wiec najczesciej bylby wykorzystywany do ciecia róż, a z tych twardszych galazek to np. czasami pistacja albo jodła.
Jest sens doplacac ponad 100% do tego drozszego P90?
Zmoderowano. Zapraszam do zapoznania się z regulaminem naszego forum.Jest tutaj
Krytyka naszego forum przy jednoczesnym łamaniu wielu zasad tu panujących jest co najmniej nie na miejscu. /Adm.
czekinson
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 maja 2016, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Dobra nabylem ten tanszy P26 za 37zl i nie polecam. Straszne badziewie. Do kwiaciarni nie nadaje sie, poniewaz sa problemy z cieciem delikatnych lodyg jak np. roz czy margarytek (sekator nie tnie "skory" i efekt jest taki, ze lodyga po przycieciu wisi na "wloskach"). Z twardszymi rzeczami typu np. pistacja nie ma problemu, ale do tego rowniez bardzo dobrze nadaja sie stare kilkuletnie sekatory...
Jednym slowem zenada. A i zapomnialbym, sruba byla niedokrecona przez co ostrza lataly na boki. Bez komentarza...
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Co prawda wątek dawno nie odświeżany, ale zapytam. Jaki sekator dwuręczny wybrać? Mam na oku fiskars L72 i singlestep L39.
Potrzebuję czegoś do przycinania drzewek i krzewów owocowych w ogrodzie.
ogrodowo
Zapraszam :-)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja mam taki, kupiłam w ub. roku i bardzo sobie go chwale , jest bardzo lekki, ma krótsze raczki od innych dwuręcznych , dla mnie idealny :
Sekator dźwigniowy kowadełkowy (S)

Nie wiem ile kosztuje w Polsce, ale tutaj nie jest drogi.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 635
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja nabyłem nożycowy WORTH KT-W1214 65cm do przetrzebienia zaniedbanych porzeczek. Skusił mnie połączeniem niezłego zasięgu (65cm) i niskiej wagi (762g) oraz ceny (46zł). Ciął i tnie nawet dobrze, ale po doprowadzeniu do porządku ok. 40m^2 powątpiewam że ostrze faktycznie zostało pokryte teflonem:
Obrazek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Teflon nie służy do pokrywania ostrzy, które można pokryć np tytanem ale w przypadku nożyc za parę złotych to niemożliwe. Teflon służy do czegoś innego. Pokrywa się nim miejsca które wykonują ruch gdyż ma bardzo śliską powierzchnię. Kiedy producent go stosuje to na pewno nie na ostrze ale w miejscu gdzie oba elementy łączy śruba. Powstaje takie pasywne łożysko przez co nożyce nie zacierają się od rdzy i brudu który do teflonu nie przylega. Nawet gdyby pokryte ostrze było teflonem jeszcze w sklepie to i tak będzie to tylko do pierwszego cięcia.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 635
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja myślałem że ten teflon ma dawać lepszy poślizg na styku z gałęzią. Człowiek się uczy przez całe życie.
tomw
100p
100p
Posty: 119
Od: 1 maja 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia, Podkarpacie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja używam Felco 6, który dostałem w prezencie. Do drzewek i krzewów. Na olx można kupić za około 100zł. Nowy i oryginalnie zapakowany
MrPomO
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Witam.

Poszukuje dobrego sekatora do sadu. Możecie coś doradzić dobrego?
Zależy mi aby ciął gałęzie bez ich miażdżenia, rozdzierania i nadrywania kory oraz był wytrzymały.
Tym razem chciałbym kupić coś lepszego, bo od kilku lat bywa tak, że co roku kupuję nowy sekator, który na następny sezon nie nadaje się do niczego.
Podobno dobre są kowadełkowe dwuręczne.

Pozdrawiam.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Kowadełkowe swoją przewagę pokazują na twardych, zdrewniałych pędach.

Na miękkich i zielonych lepiej pracują nożycowe.

Swieże gałązki drzew ( zielone ale i już zdrewniałe) - nie ma dużej różnicy i trudno się na któryś zdecydować.

Kowadełkowe też świetnie nadają się do cięcia lin i takich cienkich jak trawy. Zużyty sekator ma luzy i czasem zamiast ciąć to zagniata między ostrza. W kowadełkowym jest jedno ostrze które dopycha do ścianki. sznurki lepiej mi się tnie kowadełkowym, nie kleszczy się sznurek.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Witam, trochę odświeżę temat :) jeśli chodzi o sekatory Felco to numeracja oznacza nowszy model ? czy jak to rozumieć?
Czy opłaca się kupić Felco 5 za 75zł ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”