Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja przerzucam się z Fiskarsa na Gardenę, Te pierwsze, poza szpadlem i widłami nie zachwycają. W lisich ogonach łamią się ostrza, noże się szczerbią :evil:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Te nowe fiskarsy są zbyt plastikowe. Te zębatki (kowadełko?) wydają się strasznie kruche. Mam stary jakiś model i ciągle działa. Ten nowy nie wydaje się tak trwały. A wycinałam już bardzo grube gałęzie. Jednoręczne też nie zachęcają do kupna. Mam za to jeden na razie Felco - używam raczej tylko do prac przy różach i jest super. Jeśli będę kupować jakieś inne to raczej tej firmy.
synogrodniczki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 lis 2022, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaki sekator akumulatorowy wybrac?

Post »

Witam,

Nie jestem ogrodnikiem, ogrodnikiem jest moja mama - ktora od jakiegos czasu boryka sie z problemem zdrowotnym, ktory utrudnia jej prace w ogrodzie, a w szczegolnosci prace sekatorem do obcinania galezi itp. Natrafilem na cos takiego jak sekatory akumulatorowe, na serwisach internetowych jest tego masa, czy moglby ktos polecic mi jakas marke lub model godny polecenia? Nie interesuja mnie tanie modele z panstwa srodka, ale taki bosh pro pruner wydaje mi sie ze jest to przesada (na YT widzialem Pana ktory mial taki model wlasnie, uzywal go do podcinania sadu, mama ma ogrod, nie sad :D ). Taki pomysl na swiateczny prezent, licze ze ktos mi pomoze bo ja jestem w tym temacie zielony!

Pozdrawiam :)
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

synogrodniczki W innym wątku z narzędziami koleżanka właśnie pokazała taki mały sekator akumulatorowy. Może Ci będzie pasował. podaję link: viewtopic.php?f=5&t=40950&p=6398596#p6398596
annaa
50p
50p
Posty: 88
Od: 27 lis 2012, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Gardena jeśli sie zepsuje sprzęt, wysyła kuriera i naprawia ,za darmo i nie musisz mieć dowodu zakupu. Trzeba tylko wejść na stronę Gardeny i wypełnić formularz kontaktowy.
kwiatek_kw
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 wrz 2020, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: płd. Wlkp.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

witam,
czy ktoś używa sekatora nożycowego dwuręcznego z sklepu Li...l pod ich własną marka Par...de i może coś napisać.
Generalnie szukam sekatora dwuręcznego do 150 zł.
Pozdrawiam Piotr
GMoore
50p
50p
Posty: 62
Od: 5 lis 2022, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Coroczne przycinanie borówek, jeżyn, malin, jabłonki, śliwy, wiśni, czereśni, brzoskwini.
Lepiej kowadełkowy czy nożycowy (tak poza odpowiedzią, że oba :) )
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Z kilku dwuręcznych i jednoręcznych, nożycowych i kowadełkowych sprawdziły mi się kowadełkowe. Nożycowych nie lubię, przy grubszych gałązkach rozjeżdżają :roll: mi się czasami ostrza.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Mój kowadełkowy sprawdza się przy grubszych gałązkach, ale je miażdży, wolę nożycowy o dłuższych ramionach.
Pozdrawiam Lucyna
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Zapomniałam dodać, że do wycinania przy ziemi pędów malin, porzeczek, borówek i przecinania drzewek od lat stosuję fiskarsa dwuręcznego ale o krótkich rączkach (40 cm, kowadełkowy), ma takie "tryby" , jest bardzo lekki, idealny dla kobiety. Tnie bardzo czysto, nie miażdży. Mam też jednoręcznego "falco", drogi i bardzo dobrze tnie ale czasami się zacina i sprężyna nie odbija. Coś chyba oliwa nie dociera wszędzie.
O sekatory trzeba dbać , ostrzyć, oliwić- wszyscy to wiedzą.
Pozdrawiam! Gienia.
Pochmurno
50p
50p
Posty: 65
Od: 4 gru 2022, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Są sekatory Felco w opakowaniu Felco i w opakowaniu Stihl z logiem Felco. Czy te drugie to jakiś gorszy sort?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”