Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Robię sadzonki by szybciej zakwitły ale i same się rozsiewają i wschodzą tworząc kożuch wręcz.Mam też te zwykłe niskie
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

U mnie w tym roku dziwne zjawisko.Tytoń jednoroczny o białych kwiatach miałam ponad 5 lat temu (dostałam od forumki), bardzo zdziczał, więc później tępiłam go i przez kilka lat nie było.W zeszłym roku jednak znów sobie nie wiem skąd wyrósł jeden egzemplarz, ale jakoś listki ładnie się błyszczały i został.Wyrósł do ok.60-70 cm, zakwitł na biało, bardzo ładnie, kwiatki były dłużej otwarte w ciągu dnia.Chciałam zebrać nasionka, bo mi się spodobał, ale... nie było, nie tworzył... :roll: dlaczego? Może jakimś cudem znów wyrośnie :uszy
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

U mnie mała doniczka balkonowa pełna pięknych, dużych samosiejek :) Przeniosłam ją do domu w grudniu kiedy szły pierwsze mrozy i muszę je niebawem przesadzić, bo wychodzą już z doniczki. Cieszę się że nie musiałam siać tej drobnicy, sama się wysiała.
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Ja miewałem tytoń klka razy w ogrodzie, głównie klasyczny bladoróżowy, ostatnio wprosił się chyba wraz z kompostem :lol:
W tym roku będę siał jakoś po połowie marca, raczej nie wcześniej, zamówiłem nasiona tego limonkowego bo nie widziałem go w sprzedaży detalicznej u Nas. Pytanie do osób które tenże siały - czy on też intensywnie pachnie?
Fajnie by było gdyby tak, po tym jak przytaszczyłem do ogrodu sadzonkę jaśminowca który po latach okazał się być bezwonny to mam trochę uraz do pachnących-ale-w-sumie-nie roślin :roll:
Kuba
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Niestety ten limonkowy nie pachnie. Można wiedzieć gdzie kupowałeś?
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Ja miałam kupną sadzonkę limonkowego niskiego (kupiłam na targu) i też nie pachniał.
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

No to trochę mnie zmartwiłyście :( najwyżej dokupię trochę klasycznego jasnoróżowego dla zapachu. Zamawiałem na stronie Sarah Raven (pytałem o zamawianie nasion w wątku viewtopic.php?f=31&t=100895&start=994 ) wraz z kilkoma raczej niedostępnymi roślinami jak Euphorbia oblongata, lwia paszcza 'Appleblossom' (wolę blade a u Nas same wścieklice modne) czy lak 'Sunset Apricot' :roll: zobaczymy jak to wszystko wyrośnie :roll:
Kuba
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Z moich obserwacji wynika że nie pachnący jest generalnie tytoń karłowy. Za to leśny pachnie obłędnie, ale to gigant u mnie rośnie około 2m i szerokości 1m.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
henryka
200p
200p
Posty: 373
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Pierwszy raz będę miała tytoń leśny. Proszę o podpowiedż kiedy należy go wysiać.
Henryka
astiolek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 20 lut 2018, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Nasiona tytoniu leśnego wysiewa się w marcu i przetrzymuje w chłodnym, jasnym pomieszczeniu. Siewki po przepikowaniu wysadza się na miejsce stałe w drugiej połowie maja w rozstawie 40 x 60 cm.
henryka
200p
200p
Posty: 373
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Pięknie dziękuję. Jutro posieję tytoń zgodnie z instrukcją.
Pozdrawiam
Henryka
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

astiolek pisze:Nasiona tytoniu leśnego wysiewa się w marcu
Nie powiedziane - Wszystko zależy na kiedy chce sie uzyskać kwitnące egzemplarze. Ja sieję tak co roku około 10 lutego i pierwsze kwiaty mam już na 15-20 czerwca. Przez całe lato obrywam przekwitłe kwiaty wraz z torebką nasienną i kwitnie mi do pierwszych przymrozków.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Ze 2 dni temu wysiałam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”