Gnojówka z pokrzyw - zastosowanie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Polecam do gnojówki z pokrzyw dodać również trochę skrzypu tak w stosunku 1/5 do 1/4.Dzięki temu
będzie nie tylko świetnie nawozić ale również bardzo skutecznie (lepiej niż wiele kupnej chemii) uodparniać rośliny na wiele różnych chorób i szkodników jak np plamistość liści.
Awatar użytkownika
kris11
200p
200p
Posty: 310
Od: 28 lut 2012, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok/Warszawy

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Bartosz masz rację, ja dodaję jeszcze liście chrzanu, szczypior gruby, mietę, tymianek, dosłownie wszystko co mi się rozrasta i muszę przycinać, po prostu szkoda ot tak wyrzucić na kompost i ląduje to w beczce z pokrzywą :) a czasami dodam granulowany obornik, ta wersja jest dla dyni, kabaczków, pomidorów..
pokrzywę zawsze zalewam zimną wodą ze studni, ale na dnie świeżego nastawu zostawiam "szlam" z poprzedniego by szybciej zaczęło fermentować.
Pozdrawiam- Marzena
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Aż robi sie smacznie i tylko ogórków dać ...
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Bartosz pisze:Polecam do gnojówki z pokrzyw dodać również trochę skrzypu tak w stosunku 1/5 do 1/4.Dzięki temu
będzie nie tylko świetnie nawozić ale również bardzo skutecznie (lepiej niż wiele kupnej chemii) uodparniać rośliny na wiele różnych chorób i szkodników jak np plamistość liści.
Przywiozłam trochę skrzypu od znajomej :). Będę testować. Czy można odstawić osobno i dopiero przy podlewaniu mieszać według proporcji?
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

BobejGS pisze:W zależności od pogody :) Gdy gorąco to około 2tyg, gdy zimno to dłużej :) Ważne że trzeba mieszać codziennie, a gotowa jest gdy podczas mieszania nie wytwarza się piana :D
Tak z ciekawości pytam :D czemu trzeba mieszać codziennie? Bo u mnie z tym mieszaniem to różnie bywa :oops:
Pozdrawiam,
Kasia
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Pewnie lepiej i szybciej wszystkie procesy zachodzą. Ja nie mieszam z przyczyn nie zależnych ;) i też jest skuteczna.
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Kasienkar pisze:
Tak z ciekawości pytam :D czemu trzeba mieszać codziennie? Bo u mnie z tym mieszaniem to różnie bywa :oops:
Bo na wierzchu zrobi Ci się taki kożuch z pokrzyw,a mieszanie powoduje,że wszystkie będą się równomiernie rozkładać.Jak nie zamieszać codziennie to nic się nie stanie :D
Awatar użytkownika
Zembolina
100p
100p
Posty: 139
Od: 25 kwie 2014, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północna Warszawa / okolice Nadarzyna

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Miesza się żeby się lepiej rozkładało i było bardziej natlenione. Jak się nie miesza to się całkiem zaśmierdnie - sama sprawdzałam :D później bałam się tym podlewać moje roślinki
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Miesza się po to, aby ten korzuch z pokrzyw na wierzchu rozbić i natlenić całość, aby fermentacja przebiegła prawidłowo, a nie kisło :)
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Iwona i Piotr pisze:
Bartosz pisze:Polecam do gnojówki z pokrzyw dodać również trochę skrzypu tak w stosunku 1/5 do 1/4.Dzięki temu
będzie nie tylko świetnie nawozić ale również bardzo skutecznie (lepiej niż wiele kupnej chemii) uodparniać rośliny na wiele różnych chorób i szkodników jak np plamistość liści.
Przywiozłam trochę skrzypu od znajomej :). Będę testować. Czy można odstawić osobno i dopiero przy podlewaniu mieszać według proporcji?

Oczywiście,że tak można.Wystarczy w proporcji 1:5 a nawet trochę mniej.
Nivium
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 11 lip 2014, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Witam, a miał ktoś sytuację że gnojówka zmieniła kolor na ciemnoczerwony, i co to może znaczyć
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

A nie robiłeś może tej pokrzywówki w metalowej beczce? Może zardzewiała.
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Ja też tak miałam, w plastikowym wiadrze, nie znam przyczyn, nawet się przyglądałam czy nic tam nie wpadło... Może zależy od temperatury i warunków tlenowych?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”