Gdzie kupić?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biedronka52
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie-Ostrowiec

Re: Gdzie kupić?

Post »

Witam- czy ktoś z forumowiczów wie gdzie mogę kupić krzew lilaka ale takiego bardzo intensywnie pachnącego i jest on miniaturowy.
gdzieś czytałam jego nazwę ale mi umknęła i od dłuższego czasu szukam.Będę wdzięczna za pomoc.
Wanda.
martin79
200p
200p
Posty: 347
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Gdzie kupić?

Post »

Poszukaj lilaka Meyera. Powinien być w ofercie większości szkółek
To i owo opuncjowo Marcina
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Gdzie kupić?

Post »

Dokładnie meyera palibin. Mam takiego, zapach jest nieco inny niż pozostałych lilaków, taki bardziej słodki.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
martin79
200p
200p
Posty: 347
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Gdzie kupić?

Post »

Ja powiem tak, często pisaliśmy o tej szkółce tutaj, że ma szeroki wybór. Tym razem mnie kompletnie zawiedli, przysłali mi roślinę której wstydziłbym się komuś pokazać, a co dopiero sprzedać. Zrozumiałbym jeśli była by wystawiona na wyprzedaży, bo nieraz kupowałem rośliny do reanimacji. Ale nie jeśli roślina jest wystawiona w regularnej cenie (ponad 60 zł ). Nie będę pisał co to za szkółka, powiem tylko że to okolice śląska.
Obrazek
Mam prośbę do moderatorów jeśli jest wątek z czarną listą szkółek, ja takiego nie znalazłem, o przeniesienie postu.
To i owo opuncjowo Marcina
Mikoasasin
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 lis 2016, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wybrzeże Bałtyku USDA: 7b

Re: Gdzie kupić?

Post »

domyślam się chyba co to za szkółka miesiąc temu zamawiałem od nich Hortensje, zasuszone rośliny jedna nie przeżyła a reszta odbija od kożeni. Co ciekawe kiedyś tak nie było. Najpewniej już nic od nich nie kupię
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Gdzie kupić?

Post »

No faktycznie. Ja się niestety nie domyślam co to za szkółka ale powiem tak, że mi się ostatnio też tak trafiło że w sprawdzonej szkółce z której zamawiałam nie raz dostałam hortensja dużą ale w większości przemarzniętą. Ledwo odbiła a tej zimy nie przetrwała. No i dwukrotnie zdarzyła się pomyłka odmianowa co wcześniej nie miało miejsca. Co prawda nie straciłam do nich zaufania bo podejście do klienta mają wzorowe. A to wypadek przy pracy, który może zdarzyć się kadżemu. Natomiast to co widzę na zdjęciu woła o pomstę do nieba. W Biedrze za 14 zł można było kupić duże krzaki a to powinni za symboliczną kwotę lub za darmo oddać.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
dunhill
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 kwie 2021, o 00:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiśnia wonna (antypka) na żywopłot

Post »

Cześć wszystkim!

Szukam jakiegoś miejsca ze sprawdzonymi sadzonkami Antypki. Gdzie nie spojżę to albo niedostępna albo cena z czapki wyjęta. Po 3, 4 złote. Gdzie ze szkółek są od 0,10 do 1,30 zł.

Jeśli ma ktoś chwilę i dobrą wolę to poproszę o jakiś namiar na sprzedawcę takich sadzonek.
Krzycho
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 mar 2021, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiśnia wonna (antypka) na żywopłot

Post »

Ja zamawiałem w "Larix Ogrody". Na 600 sztuk, zielonych pędów nie wypuściło jak na razie 9 szt.
Nie wiem jednak, czy tak późno jeszcze coś sprzedadzą. Antypkę sadzi się w uśpieniu.
ma17riusz07
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 1 sie 2020, o 06:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić?

Post »

Ja mam od tego gościa ale widzę że aktualnie nie ma ofert. 38 groszy za 30 cm antypki przy zakupie 500 szt. Miał różne wielkości.

Dane usunięte,regulamin § 2.1 pkt.l /Karo
dunhill
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 kwie 2021, o 00:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić?

Post »

Hej! Dzięki za pomoc.

Znalazłem przypadkiem na giełdzie sprzedawcę który miał 1000 sztuk Antypki. Sprzedawał po 50 sztuk. Cena 1 zł za sztukę. Ale nie ukrywał, że przy większych ilościach można negocjować cenę. To co miał to resztki. ogólnie hoduje po kilkadziesiąt tysięcy sztuk sadzonek. Sadzonki dobrze ukorzenione, zabezpieczone hydrożelem. Prowadzone na podkładkę więc proste jak od linijki. Dam znać jak się przyjmą.

Rozumiem, że jego danych tutaj nie mogę podać, więc zainteresowanych zapraszam po szczegóły na priv. Dodam tylko, że Pan ma firmę zajmującą się hodowlą różnych sadzonek. Jest z woj. świętokrzyskiego i bywa na giełdach w Ostrowcu Świętokrzyskim i Miedzianej Górze.

Pozdrwiam :)
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Gdzie kupić?

Post »

Powiedzcie, gdzie kupić żywotnik olbrzymi (Thuja plicata) nieodmianowy. Byłam dzisiaj w Wirtach, zakochałam się w tych pięknych, majestatycznych drzewach ;:138
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Gdzie kupić?

Post »

Najprawdopodobniej w szkółce leśnej w Miradowie, w której uprawiane są sadzonki większości drzew i krzewów ozdobnych, które rosną w Wirtach oraz gatunki leśne, rodzime oraz obce. Szczegółów poszukaj na stronie Nadleśnictwa Kaliska.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Gdzie kupić?

Post »

Oferta tej szkółki mi się nie otwiera :? Jutro do nich zadzwonię. Mam nadzieję, że będzie lepiej niż w punkcie sprzedaży sadzonek w samych Wirtach, bo tam było porażająco ;:223 Kilka sadzonek tui, jeden rodzaj berberysu i jakiś nędzna sosna czarna ;:145
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”