U Oliwki - 2012

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Oliwko, uwielbiam twój busz więc się oczywiście wpisuję :wit
Masz absolutnie zdrowe podejście do ogrodu i to mi bardzo imponuje :wink:
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Oliwko, :wink: tak pilnie wypatrywałm Twojego nowego wątku. :roll:
Miałam chyba jakieś chwilowe zaćmienie, że prawie przegapiłam jego otwarcie. ;:oj
Jak widzę, też masz co sprzątać po zimie. Polecam na kolanka - nakolanniki, i po sprawie. :uszy
Też odebrałam już paczkę od P.Pajdy i jestem zadowolona, gratisy też dostałam. :tan
Ciekawe, jak pokażą się Twoje martgony. Na swoje musiałam trochę poczekać, ale z roku na rok widać coraz więcej.
To śliczne lilie ale dość drobne i na efekt trzeba poczekać. Pierwszą cebulę kupiłam na Allegro za kosmiczną cenę. Kwiatek jej zobaczyłam dopiero po dwóch latach, kiedy już prawie straciłam nadzieję, że coś z tego jednak będzie. :lol:
:wit
Awatar użytkownika
gardener1987
500p
500p
Posty: 847
Od: 10 lip 2010, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skarżysko Kościelne (świętokrzyskie)

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Oliwko przybiegłam zobaczyć jak tam ogród po zimie:) piękna wiosna u Ciebie , chyba muszę zamówić takie ranniki bo u mnie na razie nic nie kwitnie :wink:
"Młodość uśmiecha się bez powodu"
Pozdrawiam Ania
Ogród Ani :)
Awatar użytkownika
misia
500p
500p
Posty: 783
Od: 28 lip 2006, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Piękna wiosna u Ciebie :)
Chciałabym zapytać się jak przezimował Ci Charles de Mills?
U mnie wydaje się, że przemarzł do kopczyka. A już taki ładny krzaczor był...
Z historycznych przemarzła mi jeszcze 'Versicolor'. Pierwszy raz od 6 lat :(
Pozdrawiam, Beata
Ogród Misi
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Wiesz, Oliwko, też mam ranniki od niedawna; dostałam od koleżanki z pracy taką kwitnącą kępkę w pudełeczku po serku i posadziłam ją pod leszczyną niedaleko uli, bo wyczytałam, że ranniki są miododajne. Mam nadzieję, że mi się utrzymają i będą się rozsiewać w kolejnych latach. Cudne mają te zielone kołnierzyki pod każdym kwiatkiem :)
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Witam po kolejnym pracowitym dniu w ogrodzie, po którym jestem połamana, jakby walec po mnie przejechał ;:131
Ale jest postęp! Sąsiad, który kibicuje moim ogrodowym pracom, dziś stwierdził, że już przejrzało :;230
Posprzątałam na razie od jego strony...

Aniu - witaj serdecznie i zapraszam, kiedy tylko chcesz :D

Ewo - wiem! Dziś sadzisz! zajrzałam do Ciebie, a tam wszyscy dyskutują o tym, jak zaiwaniasz przy sadzeniu róż :;230
Moje też przyszły Na razie do Gosi, u mnie może będą za tydzień.

Izo - martagony to takie marzenie od lat. Zaczęło się od zobaczenia ich w naturze w górach, potem w górskich ogródkach i mnie wzięło. Jakoś tak bardziej mi się podobają niż te wszystkie modne OT i inne.
Zostawiam wszystko przed zimą tylko i wyłącznie z lenistwa ;:224 Nie wiem, czy powinnam się tym chwalić, ale po prostu jesienią mi się nie chce nic robić.

Asiu - byłam i u Ciebie, obejrzałam pierwsze różane listki, podziwiałam nowe rabatki. Masz tyle planów na nowe nasadzenia ;:215

Kasiu - dziękuję ;:167 A co to znaczy zdrowe podejście do ogrodu? :lol: Chodzi o to, że nie sprzątam przed zimą?
Już się przyznałam, że to głównie lenistwo, które można tłumaczyć np. ekologią :;230

Krysiu - niczego nie przegapiłaś :wink: Martagony są do zdobycia za przyzwoitą cenę, choć oczywiście w porównaniu z innymi liliami, to drożyzna. Jesienią na all można było kupić cebule gatunku po 9 zł. takie już całkiem spore, pewnie zakwitną w tym sezonie. Zdaję sobie sprawę, że one najpiękniej wyglądają w większej grupie, dlatego kupowałam po 2 lub 3 cebule i posadzę je wszystkie obok siebie.

Aniu - jak widać, ogród po zimie to istny sajgon ;:222 Zawsze sobie powtarzam, że mieszkam daleko od drogi, to mogę sobie na ten nieład pozwolić. Jak masz okazję, to ranniki kup. To takie małe słoneczka.

Beato - a to mnie zmartwiłaś! Głowy nie dam, ale wydaje mi się, że żyją obie.... U mnie jeszcze róże nie wypuszczają pąków, tylko te najwcześniejsze, więc trudno mi tak jednoznacznie stwierdzić. Jutro zaraz się im dokładniej przyjrzę. To mi się wydaje wręcz niemożliwe, przecież Versicolor przeżywał już 30 stopniowe mrozy.

Małgosiu - chyba faktycznie są miododajne, bo pszczoły się tam przy nich uwijają :D Zresztą podobnie przy przebiśniegach. Ja też mam nadzieję, że ranniki mi się rozsieją.


Obiecałam dziś kolejne kwiatki i mam, ale wrzucę później.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Oliwko, po prostu wiesz, że się nie pali i ogród i tak da sobie radę i przeżyje bez tego całego wariactwa i ciągłego porządkowania. Ja też część bałaganu zostawiłam na wiosnę, ale jednak z poczuciem winy ;:124 a chciałabym się tego wyzbyć ;:130
Co to są martagony :shock: jakoś kojarzy mi się to z mandragory ;:131
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Witaj Oliwko :wit
Do tej pory cichaczem przemykałam sie po Twoich różanych alejkach, przyszedł czas ujawnić się i przywitać :D
Prześlicznie zakwitły Ci ranniki, u mnie już 3 rok malutka kępka, coś nie bardzo się rozrastają.....chyba muszę część przenieść w bardziej wilgotne i lekko zacienione miejsce , bo teraz rosną ,, na patelni,,a tego chyba nie lubią. U Ciebie piękna kępka :D
Wspaniały prezent od P. Pajdy Ja już kilka razy tam zamawiałam, w zeszłym roku nie do końca niestety byłam zadowolona, cebule lilii były bardzo zróżnicowane, obok pięknych dorodnych były i mikrusy, które nawet nie zakwitły, mam nadzieję, ze przetrwały i w tym roku pokażą swoją urodę :D Myślę, że to było jednorazowe potknięcie, co potwierdza Twoje zamówienie, które okazało się wspaniałe :D
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Posadziłam róże :D Widziałam u Gosi, że przyszły następne, powinna być jeszcze jedna moja.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Kasiu - martagony to lilie, dziko rosnące np. w polskich górach. Mają drobne kwiaty w kształcie turbanów. Gatunek ma te kwiaty takie brudno różowe, oprócz tego są oczywiście piękne odmiany hodowlane.
Mandragora to całkiem inna roślina, popularna zwłaszcza wśród czarownic :lol: Jej korzeń z grubsza przypomina kształtem człowieka i stąd legendy o jej czarodziejskiej mocy: na przykład ta, że kiedy się ją wyrywa z ziemi, to przeraźliwie krzyczy ;:oj Była taka fajna scenka w którymś Harrym Potterze: wyrywali te mandragory, a one się darły i im uciekały :;230
Najfajniejsze mandragory (tzn. z największą mocą magiczną), rosły pod szubienicami wisielców i były wzmacniane ich...hmm płynami ustrojowymi :wink:
To może wystarczy już o mandragorach :lol:

Teraz obiecane fotki z dziś:
mój jedyny przebiśnieg Plena:
Obrazek
wawrzynek - malutki krzew o bardzo powolnym wzroście:

Obrazek

Obrazek

jeszcze więcej przebiśniegów:


Obrazek

i bardzo szybko przekwitające ranniki:

Obrazek

Agness - witaj serdecznie :D zapraszam gorąco. Ranniki mi się udały :D Po początkowych niepowodzeniach, w końcu mam z nich pociechę. Jesteś kolejną osobą, która uskarża się na zeszłoroczne zamówienie od pana Pajdy. Mam nadzieję, że to faktycznie jednorazowa wpadka, bo zamierzam tam jeszcze kupować.

Ewa - widziałam te paki :shock: Mam nadzieję, że nie przyjdą razem z różami od Kamili, bo mnie to przerośnie :;230
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Oliwko :wink: śliczny ten przebiśnieg plena. ;:224 Miejmy nadzieję, że doczeka się rodzeństwa. ;:168
Zauważyłaś tę biedroneczkę przy pojedynczych przebiśniegach :?: :uszy
:wit
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Witaj wiosennie Walentyno :D
Jeden... ale jaki... Przyjmijmy, że reszta pełnych przebiśniegów doszła do wniosku, że nie ma się przez co przebijać i siedzi cicho :roll:

Myślałam o Tobie... i proszę, okazało się, że otwarcie już przegapiłam. A myślałam i owszem, dobrze... interesownie co nieco.... Sadziec purpurowy, czekoladowy? Nie widzę u mojego bidusia oznak życia - on taki niespieszny, czy ja w gorącej wodzie kąpana?
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Oliwki - 2012

Post »

No śliczne :) Czytałam, że ranniki giną szybko, jak tylko robi się cieplej. U mnie jeszcze dość chłodno, może nacieszę się nimi choć kilka dni. Ta Twoja duża kępka przebiśniegów - imponująca!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”