Ogrzewanie wody w basenie

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

Gdyby ktoś się zastanawiał ile można wycisnąć ciepła z kolektora sł. zrobionego z grzejnika płytowego 60x 180 x 2 80 litrowy bojler w słoneczny dzień przy niepobieraniu wody przez domowników :wink: 70st. c. [start od 15st.c. ] grzanie basenu 1000l . uważam że 4 takie zestawy dały by sporo [gdyby ktoś był zainteresowany schematem sterownika różnicowego prostego [różnica temp. nie wychładza wody w bojlerze i tp. do sterowania pompą dowolną na 220v niekoniecznie do grzania basenu ] to wkleję na forum .
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

Z tych wszystkich propozycji najrozsądniej wyglądało puszczenie wody po dachu. Mam altanę z gontem bitumicznym - pytanie czy taka woda nadaje się potem do basenu, bo z pewnością gont jest gorący jak jasna ... Druga metoda z namiotem foliowym wydaje się także sensowna. Z reguły temperatura w nocy jest dużo niższa niż za dnia i wtedy następuje odpływ ciepła akumulowanego w ciągu dnia. Tunel foliowy co prawda niewiele zdziała w tej kwestii, ale może bardzo sprawnie przyśpieszyć nagrzewanie się tego zbiornika z rana. Zazwyczaj problematyczne jest to, że woda jest nagrzana dopiero wieczorem - rano temperatura jest jeszcze na tyle niska, że zanim basen się ogrzeje dostatecznie to już jest wieczór i ochota na pluskanie maleje. Sam fakt przyśpieszenia ogrzewania poprzez zamontowanie takiego namiotu nad tunelem mógłby znacząco przyśpieszyć ocieplanie - aczkolwiek warunkiem jest tutaj brak przeszkód dających cień na taką konstrukcję. To są moje spekulacje, a wszystko i tak weryfikuje fizyka i praktyka - czy ktoś sprawdzał taką opcje?
Michal_x
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 lut 2018, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

Jak myślicie? Jak sprawdzą się te solarne węże i panele?

Reklama usunięta/Adm.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

Ja zainwestowałem w kopułkę. Ma już kilkanaście lat. Woda w granicach 27-29 stopni. Znajomi różnie ale wyszło że u mnie to system bezobsługowy wersja dla leni.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

Co to za kopułka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”