Popiół ze spalania węgla

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
ewcia16
50p
50p
Posty: 62
Od: 25 mar 2013, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Łodzią,a Bełchatowem

Re: Popiół z pieca

Post »

Bardzo dobre pytanie też nie wiem co z nim robić?
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Popiół z pieca

Post »

Jak z węgla to absolutne nie podsypywać roślin jest dla nich toksyczny (ma sporo metali ciężkich np Pb itp) po za tym ma podniesioną radioaktywność, najlepiej go wyspać do specjalnego kontenera na taki odpad ale to jet Polska nie wszędzie są te kontenery,dlatego taki popiół składować zabezpieczonym miejscu i odkazić go wielosiarczkiem wapnia lub siarczkiem wapnia i wtedy rozsypać ale ,zdala od działek warzywniaków , sadów najlepiej na nieużytek lub trawnik chyba że ktoś lubi metal ciężkie ołów itp
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Popiół z pieca

Post »

Popiół z drewna(bez żadnych zanieczyszczeń)sypie się na rabaty kwiatowe i warzywne.Odstrasza to ślimaki,pędraki i jest dobrym nawozem,dodatkowo spulchnia ziemię i trzyma wilgoć.Wysypuję na wiosnę i w ciągu całego sezonu,ale w niewielkich ilościach.Nie są to wysypywane wiadra :wink:
kate0876
50p
50p
Posty: 71
Od: 5 sty 2012, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gościcino

Re: Popiół z pieca

Post »

To dobrze wiedzieć , dzięki .Pomyślę by coś z tym zrobić. Bo tak nie bardzo mi pasowało podsypywanie roślin, dziwne że inni to robią ,właśnie popiołem z węgla . Chyba ,że zdania są podzielone ?:)
kate0876
50p
50p
Posty: 71
Od: 5 sty 2012, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gościcino

Re: Popiół z pieca

Post »

@Pestka:
Dobrze też wiedzieć. Chyba przerzucę sie na palenie drewnem , bo z popiołem z węgla nie mam już co robić .
Część wysypałam w kąt ,ale już się tyle nazbierało ,że pomysłu brak :D

Dlatego pytam na forum czy ma ktoś jakieś zastosowanie na popiół z węgla.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Popiół z pieca

Post »

U nas kiedy ulica nie była wyłożona kostką i nie było chodników,za to dziury jak leje po bombie często z wodą,wszyscy mieszkańcy łatali je właśnie popiołem węglowym.Teraz już mamy ulicę więc prawie wszyscy wysypują do kubłów,a jeden ,,taki,, gdzieś z wiadrami chodzi w strone lasu,a to już karygodne.Raz zapłacił karę ,ale nic go to nie nauczyło.Widocznie ma na mandaty :?
kate0876
50p
50p
Posty: 71
Od: 5 sty 2012, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gościcino

Re: Popiół z pieca

Post »

Bo ludzie to czasami ....aż szkoda słów .
Ja w tej chwili wyrzucam do kubła , no bo co mam z nim zrobić ?
Wychodzi na to,że nie ma dla niego zastosowania .
:(
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Popiół z pieca

Post »

Ja popiół węglowo-drzewny też wyrzucam do zwykłego pojemnika na śmieci, no bo nic innego nie da się z nim zrobić....chyba, żeby jakiś dół w ogrodzie wykopać i wysypywać, ale wtedy nic już tam nie posadzisz :roll:
kate0876
50p
50p
Posty: 71
Od: 5 sty 2012, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gościcino

Re: Popiół z pieca

Post »

Ja mam takie miejsce a praktycznie wyrwę pod płotem ogromny dół . Myślałam ,żeby tam sypać a potem zasypać całkowicie ale docelowo mimo ,że ma być to zasypane i posiana trawa to teraz wiem,że lepiej nie . Trawa nie wyrośnie a ja będę tylko :twisted: :D
Dziękuję za odpowiedzi.
:)
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Popiół z pieca

Post »

Ja mam sąsiada, który ma kiepską drogę dojazdową do siebie to mam to szczęście że chciał co by mu na tą drogę popiół wysypywać. Jakieś 100 m długości na wysokość 0,5 m także mam spokój na długie lata. Ale tak się głębiej zastanawiając to faktycznie problem z tym popiołem bo takich komfortów jak ja to pewnie nie wiele ludzi posiada. Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja jeśli chodzi o smog w Krakowie itp. Jeśli faktycznie unia czy nasze państwo będzie dopłacać do zmiany centralnego ogrzewania z węglowego na gazowe żeby uniknąć zanieczyszczenia powietrza i smogu no to jest szansa na wymianę pieca po taniości na gazowy. Poczekamy, zobaczymy :)
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Popiół z pieca

Post »

U mnie jest jeszcze nie zasypane do końca stare szambo.Otwieram klape i sypię.Nic tam rosnąć i tak nie b edzie ,bo jest wybetonowane.Teraz stoi kojec dla psa,a kiedyś pewnie miejsce dodatkowe do odpoczynku
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Popiół z pieca

Post »

A jak głębokie to szambo masz? Bo ja chciałem podobnie zrobić bo tez mam taki "obiekt" tylko że jak wsypywałem popiół w dziure to te najdrobniejsze elementy wylatywały do góry i efekt był taki że więcej wyleciało jak wleciało :/ Pomijając fakt że byłem zakurzony w tym popiele :/
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Popiół z pieca

Post »

szambo mam strasznie głębokie.Teraz już oczywiście w 3/4 zasypane.W szambie ląduje też skoszona trawa i....znajomi wędkarze ;:306 Dżdzownic tam jest tyle ,że kłębami wyciągają.Chyba zacznę robić na tym biznes i sprzedawać na kilogramy. :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”