Popiół ze spalania węgla

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
kate0876
50p
50p
Posty: 71
Od: 5 sty 2012, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gościcino

Re: Popiół z pieca

Post »

@Pestka:
Dobrze też wiedzieć. Chyba przerzucę sie na palenie drewnem , bo z popiołem z węgla nie mam już co robić .
Część wysypałam w kąt ,ale już się tyle nazbierało ,że pomysłu brak :D

Dlatego pytam na forum czy ma ktoś jakieś zastosowanie na popiół z węgla.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Popiół z pieca

Post »

U nas kiedy ulica nie była wyłożona kostką i nie było chodników,za to dziury jak leje po bombie często z wodą,wszyscy mieszkańcy łatali je właśnie popiołem węglowym.Teraz już mamy ulicę więc prawie wszyscy wysypują do kubłów,a jeden ,,taki,, gdzieś z wiadrami chodzi w strone lasu,a to już karygodne.Raz zapłacił karę ,ale nic go to nie nauczyło.Widocznie ma na mandaty :?
kate0876
50p
50p
Posty: 71
Od: 5 sty 2012, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gościcino

Re: Popiół z pieca

Post »

Bo ludzie to czasami ....aż szkoda słów .
Ja w tej chwili wyrzucam do kubła , no bo co mam z nim zrobić ?
Wychodzi na to,że nie ma dla niego zastosowania .
:(
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Popiół z pieca

Post »

Ja popiół węglowo-drzewny też wyrzucam do zwykłego pojemnika na śmieci, no bo nic innego nie da się z nim zrobić....chyba, żeby jakiś dół w ogrodzie wykopać i wysypywać, ale wtedy nic już tam nie posadzisz :roll:
kate0876
50p
50p
Posty: 71
Od: 5 sty 2012, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gościcino

Re: Popiół z pieca

Post »

Ja mam takie miejsce a praktycznie wyrwę pod płotem ogromny dół . Myślałam ,żeby tam sypać a potem zasypać całkowicie ale docelowo mimo ,że ma być to zasypane i posiana trawa to teraz wiem,że lepiej nie . Trawa nie wyrośnie a ja będę tylko :twisted: :D
Dziękuję za odpowiedzi.
:)
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Popiół z pieca

Post »

Ja mam sąsiada, który ma kiepską drogę dojazdową do siebie to mam to szczęście że chciał co by mu na tą drogę popiół wysypywać. Jakieś 100 m długości na wysokość 0,5 m także mam spokój na długie lata. Ale tak się głębiej zastanawiając to faktycznie problem z tym popiołem bo takich komfortów jak ja to pewnie nie wiele ludzi posiada. Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja jeśli chodzi o smog w Krakowie itp. Jeśli faktycznie unia czy nasze państwo będzie dopłacać do zmiany centralnego ogrzewania z węglowego na gazowe żeby uniknąć zanieczyszczenia powietrza i smogu no to jest szansa na wymianę pieca po taniości na gazowy. Poczekamy, zobaczymy :)
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Popiół z pieca

Post »

U mnie jest jeszcze nie zasypane do końca stare szambo.Otwieram klape i sypię.Nic tam rosnąć i tak nie b edzie ,bo jest wybetonowane.Teraz stoi kojec dla psa,a kiedyś pewnie miejsce dodatkowe do odpoczynku
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Popiół z pieca

Post »

A jak głębokie to szambo masz? Bo ja chciałem podobnie zrobić bo tez mam taki "obiekt" tylko że jak wsypywałem popiół w dziure to te najdrobniejsze elementy wylatywały do góry i efekt był taki że więcej wyleciało jak wleciało :/ Pomijając fakt że byłem zakurzony w tym popiele :/
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Popiół z pieca

Post »

szambo mam strasznie głębokie.Teraz już oczywiście w 3/4 zasypane.W szambie ląduje też skoszona trawa i....znajomi wędkarze ;:306 Dżdzownic tam jest tyle ,że kłębami wyciągają.Chyba zacznę robić na tym biznes i sprzedawać na kilogramy. :;230
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Popiół z pieca

Post »

Najgorsze co można zrobić z popiołem z węgla to go wysypać na drogę, jako utwardzacz, ale na szczęście takie postępowanie zanika.
O-Connor
50p
50p
Posty: 70
Od: 25 kwie 2009, o 20:46

Re: Popiół z pieca

Post »

Ja popiół węglowy po wygarnieciu z pieca zwilżam woda i nastepnego dnia wrzucam do pieca na rozżarzone węgle . Popiół przepala się , daje dodatkowe ciepło i zamienia się w żużel. Większość popiołu przepalam w ten sposób co redukuje ilość wynoszoną z kotłowni.
" To nie Ziemia należy do nas, tylko my do niej"
ewcia16
50p
50p
Posty: 62
Od: 25 mar 2013, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Łodzią,a Bełchatowem

Re: Popiół z pieca

Post »

O a to ciekawe trzeba spróbować :wink:
szu1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 wrz 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Popiół ze spalania węgla

Post »

:wit Skład chemiczny popiołów z węgli kamiennych wydobywanych w Polsce (wartości średnie przybliżone):

SiO2 40%, Al2O3 25%, Fe2O3 15%, CaO 7,5%, MgO 1,5%, SO3 11%


Cytuj:
Składnikami popiołów są przede wszystkim tlenki: SiO2, Al2O3, Fe2O3, CaO, MgO, Na2O, K2O i TiO2. Popiół zawiera także śladowe ilości takich pierwiastków jak: Ba, Cu, Sr, Ni, Cr, Zn, Cd, Mo, V, sobie, Pb, As i inne. Ze względu na wielkość udziału składników popiołu można wydzielić 4 grupy:
- składniki podstawowe (SiO2, Al2O3, Fe2O3, CaO),
- składniki uboczne (MgO, SO3, Na2O, K2O),
- składniki śladowe (TiO2, P2O5, Mn i inne)

skład chemiczny obiecujący jako nawóz

trochę gorzej z granulacja oraz pyłami

wiec ja jego wykorzystanie widzę ale z mieszaniem w kompostowniku ale tylko frakcje do 1cm lub mniejsze może byc długo w kompostowniku jeszcze lepszy byłby obornik im silniejszy tym lepiej np drobiowy wymieszać i niech sie przegryza
Ale pewnie dawka takiego popiołu i tak nie powinła przekraczać 50% w stosunku do reszty wsadu przy kompostowniku pewnie jeszcze mniej niz przy oborniku
ile nie wiem bo nigdzie badan nie widziałem
sam stosuje popiół jako nawóz ale mieszając to z obornikiem i popiół a mam mieszany z wegla i brykietów ale z samego wegla to nie wiecej niz 3tony na rok a obornika mam z 80 wiec to nie jest obiektywny stwierdzenie ze do 50 % bo ja sie nawet nie zbliżam do tej dawki

spieki nie ma co wrzucać na glebe bo to tylko kamienie będą :lol:

mi tam ten popiół nie szkodzi ale czy wiele pomaga to tez nie wiem wiem natomiast ze nie produjuje smieci bo popiół sam utylizuje
ale tak wapn pewnie nie jest szkodliwy a tym bardziej ze to nie jest tlenk wapna ale w postaci weglanu
żelazo tez gleby sa ubogie w ten pierwiastek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”