Mój parapet

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eva-
500p
500p
Posty: 760
Od: 24 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: moj parapet :)

Post »

Wpadłam z rewizytą :wit
Piękne kwitnienia Kalanchoe i Fiołków ;:333
Biała Begonia ma taki ogromny kwiat, wygląda super.
Nie da się nie zauważyć eleganckich osłonek, fantastycznie prezentują się w nich rośliny.
A z ogrodowych najbardziej podobają mi się Hortensje ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
saga23
100p
100p
Posty: 105
Od: 11 lip 2012, o 15:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: moj parapet :)

Post »

Jak dla mnie to te kaktusiska to istne cudo !!!!
Awatar użytkownika
Marudzia
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 sty 2012, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: moj parapet :)

Post »

;:196 dla Was ;:196


znalazłam w internecie roślinne zabobony -tak tylko w ramach ciekawostki :wink:


"ABY ROŚLINY PRZYNIOSŁY SZCZĘŚCIE

Długie pędy nie mogą zwisać w dół, to negatywnie wpływa na dochody i nastroje. Trzeba je upinać (scindapsus, bluszcz, zielistka).

Rośliny o okrągłych liściach wnoszą spokój i sprzyjają odzyskiwaniu równowagi u osób zestresowanych (grubosz, fiołki afrykańskie, cyklameny).

Wysokie rośliny o długich spiczasto zakończonych liściach budzą z marazmu (dracena, juka).

Rośliny z kolcami ustawione na oknie odstraszają włamywaczy i nieprzyjaciół (kaktusy, róże miniaturki).

Sukulenty odstraszają miłość - nie ustawiajmy ich w sypialni. Rośliny kwitnące na biało przynoszą do domu nieszczęście."

Oczywiscie przeczytajcie je z przymrużeniem oka :uszy
Rozalka_74
200p
200p
Posty: 322
Od: 8 sty 2011, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: moj parapet :)

Post »

Ale cudnie doniczusie śliczne masz piękne kwiaty w ogrodzie aż dech zapiera i strasznie podoba mi się twoja piwonia mam jedną ale taką małą i miemrawą że o kwitnieniu jej to nie wiem kiedy mogę pomarzć a twoja cudna ;:oj
baiana
200p
200p
Posty: 413
Od: 11 maja 2008, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kongsberg, Norwegia

Re: moj parapet :)

Post »

Hej :)
Właśnie trafiłam do Ciebie i przejrzałam cały wątek. Masz naprawdę piękne kwiaty w ogrodzie i w domu, będę wpadać częściej :)
Pozdrawiam, baiana
balkony baiany
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: moj parapet :)

Post »

Nolinka pisze:No co ty, czemu mamy się śmiać :D Zmiany widać i to wyraźnie. Oczywiście na plus. Troszkę koloru nie zawadzi i przyciąga wzrok :D
Bardzo śliczna hortensja, moja jest malutka, choć nie jest młoda, i chyba będzie w tym roku tylko jeden kwiatek. Reszta roślinek też piękna, a działeczka ogromna i bardzo zadbana. W takich warunkach można wspaniale odpocząć ;:108
Zgadzam się z Nolinką w 100% a nawet 200%, naprawdę jest ładnie i kwiaty cieszą oczy także nas ogladajacych.
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
sylvi
1000p
1000p
Posty: 1067
Od: 26 sty 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze

Re: moj parapet :)

Post »

Kochana parapet ładnie się zabarwił, pamiętam zdjęcie z początku wątku - same grubosze ;:224 też ładne. A że odpoczywałaś na działeczce to zrozumiałe taka działka zadbana, że tylko leniuchować, bardzo mi się tam spodobało ;:215
A i przyznam się teraz, że chyba dobrze, że mój stefanotis nie zakwitł w tym roku, bo i bez białych kwiatów M. złamał nogę, to co by było gdyby ;:124 czarny humor, co?
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: moj parapet :)

Post »

Niby przeczytałam z przymrużeniem oka, ale sukulenty z sypialni wyniosłam :lol:
No i ta informacja o białych kwiatach ;:202 to musi być jakaś pomyłka ;:108
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
Marudzia
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 sty 2012, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: moj parapet :)

Post »

Dzięki kochani za miłe słowa
Ostatnio przez mój ogródek przeszło małe tornado (czytaj moja córeczka) która rządzi teraz w ogrodzie :;230 domek plastikowy, hustawka wisząca, hustawka bujana, zjezdzalnia, basenik -chyba jeszcze piaskownicy mi brakuje ;:224

Heliofitka - Co do sypialni to już mi kilka osób mówiła kochana że nie powinno sie trzymac w sypialni zadnych kaktusów ani takich spiczastych kwiatów tylko takie o zaokrąglonych lisciach, tak samo według zasady feng shiu w sypialni powinno być wszystko "po 2 " tzn jak jakieś słoniki czy aniołki to 2, jak kwiatki to 2, jak ramki ze zdjeciami to 2... oczywiscie nie trzymam się przepisowo tych zasad ale troche o tym czytam ;:224 :lol:

Heliofitka, Sylvi - z tymi białymi kwiatami to nie chce mi sie wierzyc, białe czy to storczyki, czy fiołki -wszystkie pieknie i elegancko wygladają !

Co znalazłam o kwiatach w sypialni...
W sypialni nie powinno się ustawiać kwiatów o silnym zapachu oraz roślin mogących powodować reakcje alergiczne. Należą tu m. in. takie gatunki jak:
-begonia pachnąca (Begonia),
-hiacynt (Hyacinthus),
-prymulka (pierwiosnek) (Primula veris L.),
-konwalia (Convallaria L.),
-kalia (Zantedeschia),
-cyklamen perski (Cyclamen persicum Miller),
-lilia (Lilium L.),
-wilczomlecz drobny (Euphorbia exigua L.),
-fiołek afrykański = sępolia fiołkowa (Saintpaulia ionantha),
-fikus (Ficus L.),
-filodendron (Philodendron Schott),
-dieffenbachia (Diffenbachia Schott.),
-oleander (Nerium L.),
-kroton (Codiaeum),
-hortensja (Hydrangea L.),
-kliwia (Clivia),

a u mnie jak bum cyk na parapecie w sypialni fiołki afrykanskie i alpejskie :;230 taaa a co tam :;230

Pytanko do speców od storczyków
nie wiem co mnie pokusiło (bo przeciez nie mam zielonego pojecia o storczykach) ale kupiłam kilka dni temu takie maleństwo miniaturkę przekwitniętą za 4zł -nie wiem co sobie myslałam... w domu otwierajac folie odpadł mi jeden listek ;:223 dzisiaj drugi... ;:223 nie wiem czy wisiało to w powietrzu a ja głupia nie zauwazyłam czy jak...
no ale za 4zł co mozna było sie spodziewac... takie oto resztki wyrzucic? juz nie ma szansy uratowac?

Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: moj parapet :)

Post »

Witaj Marudzia :wit
Specem od storków to ja nie jestem bo początkującym hodowcą ale ja nie wyrzucałbym jeszcze tego storka za 4zł,kórego kupiłaś.
Ja postawiłbym go na południowym-słonecznym parapecie i podlewał raz w tygodniu i ostrożnie nawoził a powinien po jakimś czasie wypuścić przynajmniej jeden nowy listek.
Storki to roślinki dla bardzo cierpliwych ale potrafiące się odwdzięczyć.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam.
atkaxxx
100p
100p
Posty: 135
Od: 25 cze 2012, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: moj parapet :)

Post »

Podzielam Twoją aniołową pasję:) Też je uwielbiam, bo ponoć otaczają nas swoimi skrzydłami:)
Piękne masz kwiaty, a fiołki cudne. Też przymierzam się do ich zasadzenia na zimę do donicy, teraz jeszcze rosną u mamy (od niej będę brać zaszczepki).
Co do małego storczyka - poczekaj... z doświadczenia wiem, że często takie kwiaty odbijają, i później pięknie kwitną.. tylko potrzebują chwilę na zaadoptowanie się do nowych warunków (ja dzisiaj kupiłam wilczomlecz w kauflandzie, był przeceniony i kosztował ... 50 groszy... czasem trafiają się takie oferty i zawsze z nich korzystam:))
Pozdrawiam, Anna
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: moj parapet :)

Post »

Byle nie na południowe okno, bo go Poparzysz. Zachodnie lub wschodnie - tak :) I czekamy na bassal keiki u Ciebie ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
irka10
100p
100p
Posty: 178
Od: 13 sie 2012, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk tarnowskie góry

Re: moj parapet :)

Post »

Parapet elegancki ,a nad doniczkami to tylko sobie wzdychłam . ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”