Chleby i Bułeczki domowe

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2423
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Chleby i Bułeczki domowe

Post »

Ja gdy piekę chleb stawiam na dno piekarnika blaszkę z wodą ( tak ok litra) i foremkę z chlebem też raczej na dole , gdy woda odparuyje przekładam tę blaszkę pustą blaszkę pod górną grzałkę. Piekarnik mam elektryczny i podczas pieczenia chleba są włączone obydwie grzałki -górna i dolna. Mój zakwas ma pewnie już ze 3 lata :lol:
martucham1
500p
500p
Posty: 549
Od: 20 mar 2012, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Chleby i Bułeczki domowe

Post »

Chyba też spróbuję te ciasteczka wyglądają smakowicie :D Jedno pytanko tylko, czy musli może być np. takie z owocami egzotycznymi, czy zwykłe?
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Chleby i Bułeczki domowe

Post »

Zawsze daję z owocami egzotycznymi,do tego dodaję daktyle,figi żurawinę rodzynki...(to co mam)
Owoce dają wilgotności ciastkom i jeśli jest ich sporo..zmniejszam ilość cukru do ciastek.
martucham1
500p
500p
Posty: 549
Od: 20 mar 2012, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Chleby i Bułeczki domowe

Post »

Dziękuje za odpowiedz :D w weekend będą ciasteczka :tan
martucham1
500p
500p
Posty: 549
Od: 20 mar 2012, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Chleby i Bułeczki domowe

Post »

No i wyszły ciasteczka :tan Pyyyyszne są :tan
Jeszcze bułeczki muszę spróbować
benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Re: Chleby i Bułeczki domowe

Post »

Ja się zajmuję robieniem pieczywa, można znaleźć tutaj chleb:
http://www.youtube.com/watch?v=wSHAA8r9AD0
na kanale jest trochę filmików, niedługo mam zamiar dodać więcej. Oczywiście wszystko zdrowo i bez chemii.
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Chleby i Bułeczki domowe

Post »

Piekłam BULECZKI PESTECZKI wyśmienite ;:215
goja94
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chleby i Bułeczki domowe

Post »

Mój zaczyn dojrzewa,a ja się wpisuję,aby nie zgubić wątku :wit
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Chleby i Bułeczki domowe

Post »

I ja sie podzielę moim doświadczeniem z pieczenia chleba,próbowałam na zakwasie,ale mnie nie przypasował,poza tym jak dla mnie za dużo zachodu,pieke chleb na drożdżach,:
2 szklanki mąki żytniej pełnoziarnistej
3 szklanki mąki pszennej
10 dkg drożdży
1 łyżka soli
ciepła woda (ok 2 szklanek)
rozpuszczam drożdże w ciepłej wodzie,mąkę mieszam ze sobą i solą daję ja w ciepłe miejsce do ogrzania,jak drożdże wyrosną , dodaje do mąki ,dolewam wody ciepłej i wymieszać,trwa to bardzo krótko w porównaniu z wyrabianiem ciasta drożdżowego, i to jest moja baza do której dodaję tak mniej więcej ok.4-5 łyżek miodu, dużo słonecznika,orzechy włoskie,siemię lniane,otręby owsiane, pokrojone wędzone śliwki ,czasami pestki dyni ( jak mam). Dzisiaj piekłam dodając tylko miód ,słonecznik , żurawinę i sezam. Zapewniam że jest pyszny.Jak już wszystko wrzucę,wymieszam posypuję mąką i odstawiam przykryte ściereczka w ciepłe miejsce,rośnie szybko może z godzinę,potem wyrzucam na stolnicę,chwilę wyrabiam jeszcze podsypując porządnie mąką,aby uzyskało odpowiednią gęstość,dziele na pół i wkładam do foremek dł na 33 cm, wychodzą dwa chleby smaruję wodą posypuję słonecznikiem lub siemieniem i odstawiam jeszcze w ciepłe miejsce ,jak wyrosną wkładam do nagrzanego piekarnika na 200 stopni(każdy piekarnik niby ma podana temp,ale inaczej piecze,mam dwa,wiec wiem co mówię)i piekę ok 30-35min.Ważna rzecz o której nigdzie nie czytałam i jakby sama do tego doszłam, to fakt że początkowo miałam bardzo twardą skórkę, teraz wiem że tak ok 10 min przed końcem pieczenia trzeba spryskać wodą chleb w piekarniku.Po wyjęciu tez go spryskuję i przykrywam lniana ściereczką do wystudzenia.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Chleby i Bułeczki domowe

Post »

Dostanę nagrodę złotego szpadla :oops: , ale dziś piekłem bułeczki żytnie razowe
Trochę mało rumiane, ale smaczne wyszły. Przepis zaczerpnąłem z klik
Obrazek
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”