Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

iskraiskra znając Twoją determinację na pewno Ci się uda będzie ;:215 .Daj znać o efektach.
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Witam po przerwie.Chiałabym się pochwalić pewnym eksperymentem hydroponiczno - ziemnym. Otóż 2-3 miesiące temu kupiłam kilka nasion bardzo ciekawej i zarazem bardzo zdrowej rosliny (drzewa) o nazwie Moringa. około półtora miesiąca temu przypomniałam sobie o nich i wsadziłam jedno nasiono (ziarno) do ziemi drugie oczywiście do hydro. Długo długo nic nie wychodziło, aż nagle 3 tygodnie temu z ziemi wyszedł maleń ki zielony łebek. Z jednej strony radość z drugiej smutek bo w hydro nic nie było.Warto było czekać ,po 5 dniach w hydro też pojawił się zielony łebek Poniżej zdjęcia zrobione przedwczoraj.Dzisiaj widać wyrażnie listeczki.Rośnie jak na drożdżach .Po 10 dniach jedna miała 6cm w hydro zaledwie 2cm



Obrazeknasionko


Obrazek


Obrazek
Na dzień dzisiejszy obie roslinki mają 14 i 7cm i piekne listki. :heja Niestety bateria w aparacie padła więc zdjęcia wstawię jutro.
iskraiskra a co u Ciebie?
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Hydroponika rządzi ! To jest niepojęta magia jak dla mnie.Udało mi się uratować sporo storczyk?w w hydro,pięknie odbudowały korzenie. Scindapsus , syngonium, epipremnum,zmarniała paprotka, monstera, rosną w hydro jak szalone..z resztą w moim sątku można zobaczyć efekty. Teraz marantę będę przesadzała.
Bardzo dziękuję za porady i natchnienie !!! ;:167
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Obiecane zdjęcia moringi na dzień wczorajszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

iskraiskra hydroponika to uzależnienie :)
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Witam panią, która pośrednio zainspirowała mnie do mojej "hodowli żwirowej". :]

Chciałbym zwrócić uwagę na Twoje cudowne Rheo. ;:138
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Witaj ARHIZ jakże miło Cię widzieć ;:138 pamietam ,pamiętam Cię i Twój młodzieńczy zapał do roślinek.Moje Reo na dzień dzisiejszy wygląda tak

Obrazek

Obrazek

Szukam odmiany Vittata lub Tricolor których liście są w paski.



Martwi mnie dziwny nalot na Stromante Trikolor.Spryskiwałam wodą destylowaną, nie pomogło, zwykłą też nie i przemywanie też nie.Przeniosłam z południowego pokoju na północno-zachodni parapet, bez skutku :( . Może ktoś podpowie mi co jest przyczyną?



Obrazek

Obrazek
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Zapał mnie nie opuszcza. ;:oj

A roślinki bardzo okazałe. I jakie wybarwione. ;:138
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Dawno nie miałam nic nowego, az do wczoraj. Urzekł mnie w Lidlu kroton o wąskich listkach. Stał sobie biedniutki samotnie i kusił .No weźże mnie ,wołał ;:306 .Skusiłam się bo jak zostawić kiedy tak usilnie prosi :;230 .Dzisiaj oczyściłam i do hydro wsadziłam :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poniżej Moringa która po błyskawicznym wzroście zaczęła żółknąć i straciła dolne gałązki z listkami i dalej żółknie.dzieje się tak w hydro i w ziemi.W hydro stoi na parapecie południowym, w ziemi wystawiłam na balkon południowy.Ponieważ lubi suszę to w hydro jest tylko zraszany keramzyt w ziemi podlewam ale bardzo mało i doprowadzam do przesuszenia.Wzrost nie jest juz tak intensywny, w ziemi osiągnęła wysokośc 22cm w hydro listki są mniejsze i ma wysokość 17cm. Do póki nie zwiędną będę o nie dbała.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Teresko Ty nie możesz żyć bez eksperymentowania :D
Uprawiam w hydro tylko rośliny stojące wyżej na pólkach, meblach itp - jest wygodnie bo rzadziej je podlewamy. Na parapetach królują głównie pelargonie i koleusy uprawiane tradycyjnie.
Na początku ub roku kupiłam w markecie ładnie ukształtowaną sadzonkę draceny. Po przeniesieniu do hydro nie buntowała się, a wręcz przeciwnie ...pięknie wybarwiły się liście. Przed świętami lekko zwiędły jej liście i po tygodniu już nadawała się do śmietnika. Okazało się,że wewnątrz łodyga jakby spróchniała - choroba szła od dołu i w pewnym momencie nie była w stanie utrzymać ciężaru korony.
Ciekawa jestem czy uprawiałaś pelargonie rabatowe w hydro ?
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Krysiu eksperymentować to ja zaczęłam ho ho ileż to juz lat temu? za rok minie chyba 20 lat ;:oj i rzadko mam jakieś nowości z braku miejsca.Kuszę się jednak od czasu do czasu jak jakieś cudeńko woła żeby go kupić ;:306 .Czarne myśli mi chodzą po głowie, szukając metody na pozbycie się części fiołków :( i ciągle mi ich żal. Mam też 3 grudniki każdy inny kolor i jak się rozrosną, to zastanawiam się gdzie je postawię? Może na korytarzu na 9 pietrze jakieś półeczki? Tylko czy w zimie przeżyją? Ot i dylemat. Dracena jest na pierwszym miejscu do kupienia :D .Twojej mi bardzo żal :( .Pelargoni nie uprawiałam w hydro.W tym roku zrezygnowałam z kwiatów na balkonie. Burze, wiatry i ostre słońce sprawiały że często mi kwiatki marniały. Zastąpiłam je pomidorkami koktajlowymi. mam już 15sztuk :heja a jeszcze kwitną.Źeby było troszę weselej między pomidorki wsadziłam' urocze "sztuczne pelargonie i magaretki ;:oj .Sąsiadki się dziwią że tak długo i pięknie kwitną :;230
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Teresko, jak tam się ma kroton? Zawsze mnie zadziwia jakie różnorodne rośliny można prowadzić w hydro. Ja się ograniczyłam do hoi, ale co tu zajrzę, to mam ochotę wetknąć w kamienie coś jeszcze. :wink:
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Frael kroton chyba wyczuł że go bardzo lubię :) i trzyma się zdrowo, prawie nie chorował. Stracił tylko jeden malutki listek. Stoi na południowym parapecie, słoneczko mu dawkuję stosując zewnętrzne żaluzje. Mam też jeszcze jedną nowość ;:oj malutką dracenę 10 dni temu przeniesiona do hydro. Tak sobie, samiutka wpadła :D do koszyka, również w Lidlu. Jak rośnie kroton widać na zdjęciu, korzonki wyszły mu już poza wkład.
A co masz jeszcze ochotę wsadzić do hydro? Pochwal się proszę. Ja się zastanawiam co mi jeszcze samo wpadnie do koszyka :;230 .Myślę że po urlopie we wrześniu znajdzie się miejsce, bo opiekę na nimi przejmą panowie :wink:

Obrazek


Obrazek
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Myślałam o jakichś mniejszych filodendronach i może o bluszczu.
Krotonik rośnie elegancko, widać, że mu odpowiada. Powiem po cichu, że mnie notorycznie coś zielonego wskakuje do koszyka, mój M. tylko oczami przewraca i już nawet nic nie mówi (że niby gdzie ja to postawię itp :roll:).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”