Potrawy Wigilijne

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

SandraABC pisze:OO a czy ja bym mogła prosić o przepis na farsz do tych ze słodką kapustą i serem ? Bo takich jeszcze nie jadłam :)
Sandra, przepis z gatunku "na oko":

Ugotowana, posiekana kapusta, podsmażona na złoto cebulka i biały ser, w proporcji mniej więcej 1/3 kapusty.
Oczywiście sól i pieprz do smaku, można kropnąć troszkę maggi.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Anido, farsz do makowych pierogów przygotowuję taki jak do makowca, parzę mak, mielę go, dodaję miód i rodzynki ( orzechów nie, bo przebiłyby ciasto). Tak troszkę "na oko" i " na smak". Osobno robię sos waniliowy ( ale zawsze na świeżo). Sosy robiłam różne, ale zawsze z internetu, nie mam więc swojego, ulubionego. Ba, nawet nie mam zapisanego swojego przepisu. To taka improwizacja. Ale smaczna improwizacja!
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Brzmi naprawdę smakowicie i chociaż ja lubię pierogi na słono, to chyba spróbuję zrobić te z makiem. Zawsze to też coś nowego.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Karp w galarecie
Potrawa co Wigilia goszcząca na moim stole. Dzieci ostatnio się buntują, ale i tak zjadają. A znajomi proszą o przepis, bo karp jest pyszny, a w ten dzień smakuje wyjątkowo!
1 karp (ew. głowa, ogon i płetwy od drugiego)
włoszczyzna bez kapusty
pieprz w ziarenkach, liść laurowy, ziele angielskie, sól, cukier
Karpia oczyścić (uważać na żółć) lub wykorzystać gotowe filety. Ugotować smak z włoszczyzny i przypraw, włożyć do niego oczyszczone łby i płetwy. Gotować na małym ogniu ok. 2 godzin. Przecedzić wywar, marchewkę użyjemy do dekoracji, i włożyć do niego dzwonka karpia, gotować ostrożnie ok. 20 minut. Wyjąć na półmisek, ułożyć kształt ryby. Smak z ryby ponownie przecedzić - ja go nie klaruję. Jeśli gotowaliśmy wywar na łbach i resztkach karpia, nie trzeba dodawać żelatyny, będzie delikatna galareta. Oczywiście dla pewności można dać trochę żelatyny ( ja nie dodaję). Karpia ułożonego na półmisku ozdobić marchewką, groszkiem. Zalać zimnym wywarem i zostawić do stężenia. Przechowywać w lodówce, ale nie pod zamrażalnikiem. U mnie w domu podajemy go z chałką i sokiem z cytryny.
Można po ugotowaniu wyciągnąć ości z ryby, wtedy wprawdzie karp nie będzie taki piękny, ale łatwiejszy do jedzenia.

Obrazek

-- Wt, 5 grudnia 2017, 19:48 --

Galaretka z głowy karpia
Z książki Jadwigi Łukasiak "Przepisy kulinarne dla oszczędnej gospodyni" 1990, wypróbowane nawet na koleżankach z pracy.
1 - 2 głowy 2 - kilogramowego karpia (ok. 40 dkg)
20 dkg marchwi
10 dkg pietruszki
10 dkg selera
5 dkg cebuli
1 jajko
5 dkg groszku zielonego z konserwy
2 dkg żelatyny
sól, pieprz, listek, ziele angielskie, cukier
Z karpia przeznaczonego do smażenia odciąć nieco głębiej głowę, płetwę ogonową z 4 - centymetrowym odcinkiem ogona, płetwę grzbietową i płetwy brzuszne. Po rozpłataniu karpia na połowę, podcinając ostrym nożem mięso, wyciąć kręgosłup. Odcięte części karpia dokładnie umyć. Z głowy usunąć oskrzela i oczy. Ćwiartkę cebuli przyrumienić na blasze. Włoszczyznę oczyścić, opłukać, pokroić w poprzek na kawałki. Resztki ryby wraz z włoszczyzną i przypieczoną cebulą zalać litrem wody i gotować na wolnym ogniu około godziny. Na 15 minut przed końcem gotowania dodać przyprawy. Dogotować. Wywar odcedzić, odparować do objętości ok. 3 szklanek. Żelatynę namoczyć w zimnej wodzie, gdy napęcznieje zalać gorącym wywarem z ryby i powoli zagotować, odstawić. Z ryby dokładnie wybrać ości. Warzywa pokroić w półplasterki, jajko ugotować na twardo i pokroić w plasterki. W foremki wlać trochę galarety, gdy zastygnie ułożyć plasterek jajka, cząstki warzyw z wywaru, wokół ułożyć kilka ziaren zielonego groszku, na tę dekorację ułożyć kawałki ryby. Delikatnie, by dekoracji nie naruszyć, zalać tężejącą galaretą i zastudzić.
Podawać wyjęte z foremki, dekoracją do góry, z chrzanem, sosem chrzanowym itp.
Beata
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Myślę, co by to zrobić już teraz. Pierogi, uszka do zamrażarki to wiem, ale może jakieś ryby (śledzie) można byłoby zrobić tak pod koniec tygodnia i wstawić do lodówki. Może podpowiecie?
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

U mnie co rocznie to barszcz czerwony z pierogami ,,mięsnymi"(płucko, wołowinka, cebulka + pieczarki). Wszyscy za nimi przepadają :D Ryba (tylko nie karp) w ilościach symbolicznych. Za to od iluś lat sprawdził się przepis z rybą czy rybkami w cieście drożdżowym, taki przepis z neta. Śledzie tradycyjne w cebulce i śmietanie obowiązkowo, potem parę innych z przepisu książkowego. Najbardziej to przepadają za własnym makaronem z makiem i bakaliami.
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

U mnie (mimo, że od paru lat w wigilię nie obowiązuje post ścisły) to tylko potrawy postne w ten dzień. Nawet moi trzej bardzo mięsożerni faceci nie wyobrażają sobie cytuję "co, w wigilię mięso?" Zresztą jeszcze następnego dnia jedzą tylko pierogi i karpia z pieczarkami.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
okavango
100p
100p
Posty: 160
Od: 17 wrz 2011, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

roma333 może zainteresują Cię moje śledzie-bardzo proste w przyrządzeniu i mogą sporo postać w lodówce. Tu nie ma żadnego mierzenia i ważenie a robi się tak: matiasy-ilość dowolna wymoczyć-czas moczenia wedle upodobań smakowych. Odlać wodę i osuszyć papierowym ręcznikiem. Do kubka albo głębokiej miseczki wlewamy ocet-jaki kto ma lub wedle upodobań smakowych. Pewną *porcję osuszonych matiasów kroimy na kawałki również wedle upodobań (u mnie około 2cm szerokości) i partami wkładamy do naczynia z octem na bardzo krótki czas ( u mnie to jest czas który poświęcam na pokrojenie następnej porcji śledzi),następnie zakwaszone kawałki wyławiam z octu widelcem i przekładam do słoika posypując je ziołami prowansalskimi* i znowu powtarzamy czynności od* do* aż do wypełnienia słoika. Na koniec całość zalewamy olejem, zakręcamy i wkładamy do lodówki (moje czekają na swoją porę już od ubiegłego tygodnia).
Lilka
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Dzięki- właśnie o śledziach myślałam. A cebulki nie trzeba do takich śledzi?
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Ryba po ... wg. Bożeny B.
No nie wiem po jakiemu, ale jest pyszna.
1 kg filetów np. z mintaja
1 kg cebuli
jajka
mąka
bułka tarta
Filety podzielić na małe kawałki, panierować i usmażyć.
Cebulę zeszklić
Zalewa:
5 szkl. wody - takie od Nutelli
1 szkl. octu - jw.
2 koncentraty pomidorowe - Pudliszki
3 łyżki cukru
2 łyżki soli
1 łyżka vegety
ziele angielskie, liść laurowy, pieprz
W misce układać na przemian rybę, cebulę i każdą warstwę polewać zalewą.
Zostawić w lodówce na parę godzin.

-- Cz, 14 grudnia 2017, 09:19 --

Śledzie w majonezie wg Bożenki
1 kg śledzi solonych (jeśli bardzo słone to należy wymoczyć je w mleku minimum 1 godz.)
1 kg cebuli cukrowej lub białej
0,7 majonez Winiary lub Kielecki
pieprz mielony biały lub czarny (ok 1 torebkę)
ZALEWA:
3 małe listki laurowe
5 - 7 ziarenek ziela angielskiego
10 - 15 ziarenek prawdziwego pieprzu
50 ml (kieliszek) octu
100 ml (2 kieliszki) wody
Śledzie po namoczeniu pokroić w małe dzwonki. Cebule pokroić w plastry (po skrojeniu "wytłamsić" cebule ręką). Zalewę zagotować do wrzenia a następnie ostudzić. Ostudzoną zalewę miksujemy z majonezem w osobnym pojemniku. Układamy warstwę cebuli następnie warstwę śledzi. Śledzie intensywnie posypujemy pieprzem (nie bać się , że damy za dużo, gdyż zalewa załagodzi smak). Ponownie układamy warstwę cebuli, potem śledzi i posypujemy pieprzem i tak, aż do wypełniania miski. Na sam wierzch wlewamy zalewę octowo - majonezową i odstawiamy do lodówki na min. 4 godz. lub lepiej na całą noc.

-- Cz, 14 grudnia 2017, 09:25 --

Śledzie korzenne
o,5 kg śledzi typu matias
2 - 3 cebule
10 dkg rodzynek
2 łyżeczki przyprawy do pierników
1/2 szklanki oleju
Śledzie wymoczyć, pokroić w kawałki. Cebule pokroić i sparzyć wrzątkiem. Wszystkie składniki wymieszać razem. Zostawić do przegryzienia na co najmniej 2 godziny.
Można użyć gotowych śledzi po wiejsku, razem z cebulą - wtedy nie dodajemy dodatkowej cebuli i oleju.
Przyprawa do piernika to zmielone: cynamon, imbir, goździki, cukier, gałka muszkatołowa, kolendra, ziele angielskie, pieprz czarny, kardamon.
Beata
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Kochani! Dajcie przepis na makowca zwijanego! Nie działa mi internet, tylko forum tak, zrządzenie losu, że jest taki wątek. I ile się go piecze, w jakiej temp. Potrzebuję 2 sztuki. Poratujcie, zeszyt z notatkami tez zniknął... ;:180
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Ze staropolskiej kuchni - przepis sprawdzony
Chcesz ciasto krucho-drożdżowe czy drożdżowe? Do krucho-drożdżowego potrzebna śmietana lekko kwaśna, do drożdżowego mleko
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Jeśli jeszcze potrzebujesz
Na cieście
Krucho-drożdżowym (łatwiejsze i naszym zdaniem lepsze)
Na stolnicy posiekać do połączenia:
- 40 dkg mąki pszennej
- 15 dkg masła
- 5 dkg drożdży rozmieszanych dokładnie w 3 łyżkach lekko kwaśnej śmietany
- 1/2 utłłuczonej laski wanilii lub otarta skórkę z 1/2 cytryny
- 2 czubate łyżki cukru pudru
- 2 całe jaja i 1 lub 2 żółtka
- 1/3 łyżeczki soli
Posiekane ciasto zagnieść rękoma, powinno być niezbyt ścisłe i lśniące. Gotowe ciasto rozwałkować cienko /prostokąt/ na lekko omączonej stolnicy, pokryć równomiernie farszem makowym pozostawiając 2 cm margines.. Zwinąć, przenieść do podłużnej formy posmarowanej masłem - ma rosnąć przez 1 godzinę. Aby uniknąć spękania ponakłuwać wykałaczką. Makownik włożyć do średnio gorącego piekarnika/ok 180C. Piec 45-50 minut.

Jeśli potrzebujesz przepis na farsz makowy to daj znać - też tu jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”