Storczyki Marzenkii

Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Witam pogoda brzydka przypomniało mi się o galerii, oglądałam wasze kwiatki i postanowiłam pokazać co u mnie zaczyna kwitnąć. Dodam że w tamtym storczyku choroba po usunięciu dziwnych liści ustąpiła. Otworzył wszystkie kwiaty i przedłuża pęd.
Na początek wierny łaciatek. Kwitnie zawsze prawie bez przerwy. Wiosna przesadzany bo już doniczka się rozlatywała w rękach
Obrazek
Tutaj biały w typie Sogo giganta. Drugie moje kwitnienie. Na wiosnę miał jednak 1cm szersze kwiaty. Kupiony rok temu.
Obrazek

To mój prezent sprzed miesiąca. Już przekwita. Jestem ciekawa czy chętnie kwitnie i czy mocno wybarwia kwiaty bo zadko widzę takie w waszych galeriach
Obrazek
Ten w typie Manhattan. Długo kwitnie i produkuje strasznie długie pędy nieraz powyżej metra i do późnej wiosny je przedłuża i rozkrzacza. Jednak nie jest to typowy Manhattan bo trochę blady. Wasze są intensywniejsze
Obrazek
Tu zbiorowe
Obrazek
Ten mnie zadziwia. Mam go kilka lat a w tym roku kwiaty aż 11cm! Zawsze około 9cm. Może tak nową odżywka Florowit zadziałała.
Obrazek
Tutaj chyba zdrowy już chorowitek po rocznej reanimacji (Kupiony bez korzeni prawie za 7zl)
Obrazek
Ten kupiony rok temu w biedrze za 13zl.
Obrazek

Pozostałe szykują pąki mam też jednego niespodziankę że śmietnika znaleziona w lipcu jutro może dodam fotkę. Kolor niespodzianka ale pewnie biały bo ma jasne liście i pęd
Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Witaj Marzenko cieszę się, że tamta infekcja się nie rozprzestrzeniała na całą roślinę. Miejmy nadzieję, że już nic nigdy nie wróci.
Kwitnienia bardzo ładne. Odnośnie Twojego prezentu przed miesiąca, to mam podobną hybrydę i w sumie nie chciało mi się jej foto robić :oops: ale powiem Ci, że jak wypuściła pęd to jeszcze z tego pędu odbiła od razu z oczka, więc w sumie sporo kwiatów jest no i ten kolor ciekawy.
Twój "Manhattan" to niestety nie jest Manhattan, ja bym bardziej powiedziała, że bardziej jest w typie Philadelphia, ale tamten to krzyżówka pierwszorzędna z botaników, ale jakieś podobieństwo jest w wybarwieniu.
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Mam pecha do słonecznego dnia na zdjęcia.
Przewaga u mnie białych. Pierwszy i drugi moje roczniaki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zdjęcie mojego prezentu zaraz po kupieniu


Obrazek
Wierny łaciatek ale już sędziwy. To w zasadzie 2w1 bo ma basal keiki

Obrazek


Obrazek

Kolejny staruszek.

Obrazek

Obrazek
Teraz moje dwa pierwsze storczyki biały i limonek. Mam je chyba od 2012. Biały już chyba kończy swoj żywot szykuje basal keiki. Limonek już wypuścił keiki i są oddzielone i zaraz zakwitną. Limonek junior idzie do cioci

Obrazek


Obrazek

Teraz coś młodszego żeby nie znudzić was dziadkami. Biały gigant. Jednak nie zakwitł takimi ogromniakami jak po kupieniu i na wiosnę

Obrazek

Tutaj nie pamiętam koloru. Dwa mam takie co nie pamiętam jeden na pewno ciemno fioletowy

Obrazek
Mam też Golden Beauty jednak kapryśny. Jakaś powykrzywiana odkąd pamiętam ta roślina i kwitnie zawsze tylko 3 kwiatkami. Już chciałam wydać ale takie szkaradne liście ma powyginane i wgl obala się w doniczce że jednak została,.


Obrazek

Tutaj mam keiki Ravello prawdopodobnie. Od koleżanki. Dostałam odcięte bez korzeni. Jeden kikucik miał. Liście szybko się pomarszczyly i wstawiłam je do wody tak żeby miały tylko troszkę zamoczony korzonek. Stal tak chyba z pół roku, wypuścił drugi korzonek i listek , liście sie usztywniły i miesiąc temu wsadzilam do tego oto pojemniczka z keramzytem który zawsze jest od dołu w wodzie. To mój eksperymentalny storczyk i sposób chowu. Bardzo wolno sie rozwija, nie wiem czy kiedyś się czegoś doczekam z tego.



Obrazek

I na koniec moja długo wyczekiwana niespodzianka znaleziona przy śmietniku bez doniczki w wakacje. Stan korzeni był dobry. Wypuszcza już wtedy 2 basal keiki. Jedynie liście takie brzydkie przebarwione. Powiedziałam sobie a co mi tam, biorę. Po 2 miesiącach wypuścił ten oto pędzik. Liście od spodu ma jasne, pędzik też jaskrawo zielony i małe pączki też zielonkawe. Jak myślicie jaki będzie? Pewnie biały ale nie wiem. Zauważyłam że innokolorowe mają raczej ciemne liście i pędy. No nie wiem, podzielcie się doświadczeniem.


Co mogę powiedzieć... większość to staruszki. Już mniej obficie kwitną i budują basal keiki ale jakoś żal się ich pozbywać. Jednak mam ochotę i apetyt na jakieś nowosci. Podlewam raz na tydzien/dwa z domieszka 1ml Florovitu do kazdej doniczki (producent zaleca 5ml na 1l).
Obrazek
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Cześć Marzenko ;:196

Bardzo podobają mi się twoje kwitnienia, czekam na te nowości ;:130
A, co do staruszków to się z tobą nie zgodzę. Myślę, że to właśnie w nich jest największa piękność.
Sama mam u siebie parę "babci" i to właśnie tylko te kwitną najpiękniej ;:167 (..i ta sentymentalność)
U nich z wiekiem się pięknieje, a u nas niestety odwrotnie...
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Monia.
Kobiety i kwiaty jak zadbane to wiek nie ma znaczenia. Oboje pięknieją i dojrzewają. ;:215
Grzegorz
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

To, że storczyk tworzy basai keiki, nie oznacza w żadnym wypadku końca żywota rośliny matecznej. Po prostu jest to jeden ze sposobów rozmnażania roślin. Różne rośliny wypuszczają odrosty, storczyki nie są żadnym wyjątkiem.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Witam forumowicze, proszę dziś o poradę. Mama kupiła mi storczyka multiflorke już przekwitającą bo tydzień wcześniej jej się w sklepie podobała i poleciała po nią dzisiaj. Ja bym takiego storczyka nie kupiła no ale stało się. Wydaje mi się że jest przemarzniety. Ma takie dziwne blade liście jakby im mocno zielonego barwnika brakowało. Wszystkie liście ma takie a jeden do połowy normalny a do powy taki blady. Wstawiam zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ten ostatni jest do połowy normalny a do polowy nie


Obrazek

A może to niedobór azotu? Czytałam że azot odpowiada za intensywnie zielony kolor liści
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Cecha naturalna tej hybrydy. U mnie np. 'Mukalla' ma takie same liście. Co ciekawe młode są normalne, a z czasem się przebarwiają. Nie ma się czym przejmować, masz falenopsisa z nietypowymi liśćmi. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

No to już się uspokajam. Nic tylko czekać aż pozbierać się po zmarznieciu i zakwitnie na nowo. Dostałam go do kompozycji z fioletowa multiflorką ktorą kupiłam tydzień temu. Też niestety zgubiła większość pąków przez to że stoją w markecie przy drzwiach :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”