Storczyki Marzenkii

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

ja już próbowałam kilka razy z ząbkami z czosnku ale gady się nie wyniosły ale o dziwo nie wprowadziły się do innych storczyków chociaż wszystkie stoją na parapecie razem, tylko upodobały sobie ten biały, a boje się go teraz przesuszyć bo zabiera się do wytwarzania pączków
Awatar użytkownika
andzia0801
200p
200p
Posty: 259
Od: 10 sty 2011, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Witam,
Jeszcze nie było mnie w Twoim wątku, więc postanowiłam się zapisać ;)
Masz bardzo ładne storczyki, zdrowe i zadbane. Jest im u Ciebie dobrze, a o te małe, skaczące robactwo się nie martw tak bardzo, one są upierdliwe, ale raczej nieszkodliwe w małych ilościach ;)

Odsłanianie oczek falenopsisów też stosuję z pozytywnym skutkiem, tzn pojawiają się pędy. Fakt, takie odsłonięte oczko potrafi stać nieruchomo nawet 8 m-cy, a potem nagle rusza i mam pęd z kwiatami :)

Miło mi, że mój wątek został tu przywołany :D Przyznam, że wazony i keramzyt to najwygodniejsza metoda uprawy. Można "zapomnieć" o roślinach nawet na 2 m-ce, a im się krzywda nie stanie, bo cały czas mają wilgoć parującą z dna wazonu.

Myślę, że dobrym posunięciem było dodanie przez Ciebie keramzytu do podłoża w plastikowych doniczkach. Z pewnością zwiększa to przewiewność tak potrzebną korzeniom falenopsisów.

Twoja miniaturka w sphagnum jest urocza, ale ja na twoim miejscu, nie ufałabym temu rodzajowi podłoża i zmieniłabym na tradycyjne ;) Decyzja oczywiście należy do Ciebie.

Będę do Ciebie zaglądać! Pozdrawiam
mój wątek "wazonowce w keramzycie": http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=40124" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Dziękuje ci Andziu za miłe słowa. ;:138 U mnie odsłanianie oczek nie dało jeszcze żadnych rezultatów, ale będę czekać, pojawiło się na obu storczykach u trzonu "coś" i lada dzień okaże się czy to pędy czy korzonki, a z oczek może też coś się jeszcze wyłoni. Ja bardzo sobie chwalę uprawę z domieszką keramzytu i chyba zawsze będę go stosować, ale co do miniaturki to mogłyby być problem bo doniczka jest mała i 3-4 kamyki wypełniłyby ją do końca więc się zastanawiam co zrobić, a przyznam że taka mała doniczka mi się podoba i póki nie trzeba ciesze się że nie muszę zmienić jej na większą, ale może pobawię się i wyskrobię gdzieś malutkie kamyki keramzytu i drobne podłoże i wtedy zmienię
Awatar użytkownika
Anno
500p
500p
Posty: 607
Od: 24 paź 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

marzenkaa pisze:przeczytałam w sieci też o jakichś mitach a mianowicie niektórzy smarują oczka ketchupem, przecierem pomidoworym i takie tam, ale warte uwagi jest posmarowanie ukorzeniaczem z wazeliną, ale tak czy siak te małe odrostki urosły nie dawno bo jakiś czas temu też odsunęłam łuskę i nic zupełnie nie było
W soku pomidora znajdują się składniki, które pobudzają rozwój komórek zielonych. Ale żeby ketchup :;230
Only a few find the way, some don't recognize it when they do. Some don't ever want to
Moje storczyki
Mój Garnek
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

no może i zawierają ale to na pewno w małych ilościach i jeśli komuś cos z tego wyszło to po prostu mogło być dzieł przypadku
Awatar użytkownika
Anno
500p
500p
Posty: 607
Od: 24 paź 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Nie zupełnie. Tych właściwości używa się nawet podczas rozmnażania storczyków, tzn. do pożywki agarowej dodaje się sok z pomidora :wink:
Only a few find the way, some don't recognize it when they do. Some don't ever want to
Moje storczyki
Mój Garnek
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Skusiłam się na kupno bidulka za grosze do reanimacji. Korzeni prawie nie miał a liście są zupełnie zmiętolone
Obrazek
Obrazek

Wycięłam co trzeba było, wykapałam w roztworze przeciwgrzybiczym i zasadziłam w keramzycie. Skleiłam z kartonu i folii inkubatorek i niech sobie siedzi. Czas pokaże czy z tej mąki będzie chleb, chociaż zauważyłam że już wypuszcza przedłużenia korzonków.
Obrazek
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Marzenko też widziałam dużo takich falków w sklepach marketowych jestes dzielna i odwazna jak ja chciałam kupic takiego bałam się,że nie dam rady myślę,że ci się uda będę podgladała co i jak bo jestem ciekawa:) W sumie zrobiłas dobra robotę z tym przesadzaniem :wink: :wit
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

już w sklepie widziałam że ma chęć do życia ale się zniechęciłam i poszłam na sam koniec hipermarketu coś oglądać i jednak sie po niego wróciłam myślę że się za jakiś czas odwdzięczy
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

No to jeszcze wam pokażę jak moje storczyki odczuwają wiosnę tej zimy :wit

Grupowo
Obrazek

Lada dzień doczekam się pierwszego własnego kwitnienia ;:138 :lol: :D :heja
Obrazek

Limonek też się nie nudzi, wypuszcza pędzik chociaż ma już dwa długaśne i gołe.
Obrazek

A miltonia ma nowe liściowe przyrosty z każdej strony
Obrazek
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Super tyle pędzików ;:138 Gratuluję mi niestety pusciły pedy ale paki uschły
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

może masz za niską wilgotność? jeżeli masz w pokoju grzejniki to tak bywa :?
felekkartofelek
200p
200p
Posty: 354
Od: 27 lis 2011, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Witaj Marzenko w twoim wąteczku. :wit

Myślę, że sobie poradzisz z tym reanimkiem. Aż tak strasznie nie wygląda. :uszy

Gratuluję pędzików. ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”